• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Flosin Flosin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FLOSIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Flosin modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės vartojamos gerybinės prostatos hiperplazijos (prostatos padidėjimo) sukeltiems šlapinimosi sutrikimams gydyti.

  Šių kapsulių veiklioji medžiaga yra tamsulozinas priklauso vaistų, vadinamų alfa1 adrenoreceptorių blokatoriais, grupei. Jis atpalaiduoja prostatos ir šlaplės lygiuosius raumenis. Dėl to per šlaplę lengviau nuteka šlapimas, palengvėja šlapi­ni­masis.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FLOSIN

  Flosin vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) tamsulozino chloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai. Padidėjęs jautrumas arba alergija tamsulozino chloridui gali pasireikšti staigiu rankų arba kojų patinimu, pasunkėjusiu kvėpavimu ir (arba) niežuliu bei išbėrimu (angioneurozinė edema); - jeigu dėl sumažėjusio kraujospūdžio buvo pradėjusi svaigti galva arba apalpote (pvz., gulimą padėtį pakeitus į sėdimą arba s­tovimą); - jeigu Jums diagnozuotas sunkus kepenų funkcijos sutrikimas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jums diagnozuotas sunkus inkstų funkcijos sutrikimas; jeigu gydantis Flosin svaigsta galva arba alpstate. Atsisėskite arba atsigulkite, kol simptomai išnyks; jeigu gydantis Flosin staiga patino rankos arba kojos, pasunkėjo kvėpavimas ir (arba) atsirado niežulys bei išbėrimas dėl alerginės reakcijos (angioneurozinė edema). - jeigu Jums numatyta kataraktos operacija.

  Jei tokia būklė yra Jums, apie tai pasakykite gydytojui.

  Flosin vartojimas su maistu ir gėrimais Flosin 0,4 mg reikia išgerti po pirmojo dienos pavalgymo. Jeigu Flosin geriamas nevalgius, gali dažniau pasireikšti arba pasunkėti šalutinis poveikis.

  Nėštumas Flosin skirtas tik vyrams gydyti.

  Žindymo laikotarpis Flosin skirtas tik vyrams gydyti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Iki šiol Flosin poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus rodančių duomenų nėra. Visgi gydantis juo gali svaigti galva.

  Kitų vaistų vartojimas Flosin kapsulių poveikis gali pakisti kartu vartojant kitų vaistų. Taigi, jeigu vartojate arba nese­niai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Flosin modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės, vartojamos kartu su kitais alfa1 adrenoreceptorių blokatoriais, gali mažinti kraujospūdį.

  Diklofenakas (mažina uždegimą ir skausmą) ir varfarinas (mažina kraujo krešėjimą) gali lėtinti Flosin šalinimą iš organizmo.

  3. KAIP VARTOTI FLOSIN

  Flosin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė dozė ‑ 1 kapsulė per parą po pirmojo dienos valgio. Kapsulę reikia nuryti stovint arba sėdint (gerti gulint negalima), visą, užge­riant stikline vandens. Kapsulės kramtyti negalima.

  Atsižvelgdamas į Jūsų ligą, gydytojas parinko tinkamą vaisto dozę ir nurodė jo vartojimo trukmę. Nekeiskite dozės, nepasitaręs su gydytoju.

  Jeigu manote, kad Flosin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Flosin dozę Jeigu išgėrėte per daug Flosin kapsulių, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti Flosin Užmiršę išgerti Flosin po pirmojo valgio, galite tai padaryti vėliau, bet tą pačią dieną. Jeigu už­mir­š­tąją dozę prisiminėte tik kitą dieną, praleiskite ją ir tęskite vaito vartojimą kaip paskirta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Flosin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Vaisto priežiūros rinkoje duomenimis, mažo vyzdžio susidarymas kataraktos operacijos metu, žinomas kaip operacinis suglebusios rainelės sindromas (IFIS), buvo susijęs su gydymu tamsulozinu.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 pacientų): galvos svaigimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 1000, bet rečiau kaip 1 iš 100 pacientų): galvos skausmas, greitas neritmiškas širdies plakimas, galvos svaigimas (ypač gulimą padėtį pakeitus į sėdimą ar stovimą), sloga, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, išbėrimas, niežulys, dilgėlinė, sutrikusi ejakuliacija, silpnumo jausmas.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 000, bet rečiau kaip 1 iš 1000 pacientų): apalpimas, rankų arba kojų patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas ir (arba) niežulys bei išbėrimas (angioneurozinė edema).

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų): skausminga il­ga­laikė erekcija (priapizmas). Kai kuriais atvejais buvo pastebėtos kataraktos operacijos komplikacijos.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI FLOSIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Lizdinė plokštelė: Laikyti gamintojo pakuotėje. Kapsulių talpyklė: Talpyklę laikyti sandariai uždarytą.

  Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Flosin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Flosin sudėtis - Veiklioji medžiaga yra tamsulozinas. Vienoje kapsulėje yra 0,4 mg tamsulozino hidrochlorido. Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras 1:1, polisorbatas 80, natrio laurilsulfatas, trietilo citratas, talkas. Kapsulės apvalkalas: želatina, indigotinas (E 132), titano dioksidas (E 171), geltonasis geležies oksidas (E 172), juodasis geležies oksidas (E 172), raudonasis geležies oksidas (E 172). Tušas: juodasis geležies oksidas (E 172), šelakas, propilenglikolis.

  Flosin išvaizda ir kiekis pakuotėje Flosin yra oranžinės ir alyvų žalios spalvos kapsulės su juodu užrašu “TSL 0,4” ir juoda juostele abiejuose galuose. Kapsulėje yra baltų ar balkšvų granulių.

  Flosin tiekiamas supakuotas po 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 100 arba 200 kapsulių lizdinėse plokštelėse arba talpyklėse.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!