• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Flixonase Flixonase Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FLIXONASE IR KAMJIS VARTOJAMAS

  Flixonase nosies purškalas yra balta suspensija be jokių dalelių.

  Gydytojas Flixonase nosies purškalo skyrė Jūsų ligai gydyti.

  Flixonase vartojamas suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 4 metų vaikų sezoninio alerginio rinito bei nuolatinio rinito profilaktikai ir gydymui. Rinito simptomai:

  - čiaudulys; - nosies niežėjimas; - sloga; - užgulta, užsikimšusi, pilna nosis; - skausmas aplink nosį ir akis (sinusai).

  Rinitą sukelia mažos dalelės – alergenai. Jų, įkvėptų su oru per nosį, organizmas neatpažįsta ir stengiasi pašalinti sukeldamas čiaudulį, akių ašarojimą, niežėjimą ir slogą. Vėliau nosis gali užsikimšti. Jeigu šie simptomai pasireiškia vasaros pradžioje, įkvėpus žolių ir medžių žiedadulkių, vadinasi, sergama sezoniniu alerginiu rinitu (pvz., šienlige). Jeigu šie simptomai vargina visus metus, vadinasi, sergama nuolatiniu rinitu. Jį dažniausiai sukelia namų dulkių erkės arba kačių ar šunų plaukai.

  Flixonase priklauso vaistų, vadinamų kortikosteroidais, grupei. Jie panašūs į natūralias organizmo chemines medžiagas. Kortikosteroidai NĖRA anaboliniai steroidai, kuriais piktnaudžiauja kai kurie sportininkai. Šios dvi vaistų rūšys visiškai skirtingos. Į nosį vartojami kortikosteroidai apsaugo nuo uždegimo ir lengvina alerginės reakcijos simptomus.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FLIXONASE

  Flixonase vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) flutikazonui arba bet kuriai pagalbinei Flixonase medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu sergate arba neseniai sirgote nosies infekcine liga; - jeigu kada nors Jūsų antinksčių veikla buvo sutrikusi.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Flixonase poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas. Prieš vairuodamas ar valdydamas mechanizmus, turėtumėte pasitikrinti, kaip Jus veikia Flixonase.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kai kuriais atvejais į nosį skiriamo flutikazono propionato kartu su kitais vaistais (kai kuriais preparatais nuo ŽIV ar geriamaisiais vaistais nuo grybelio) vartoti negalima. Jei vartojate ritonaviro, į nosį skiriamo flutikazono propionato, nepasitarus su gydytoju, vartoti negalima.

  3. KAIP VARTOTI FLIXONASE

  Flixonase reikia vartoti tik į nosį.

  Flixonase visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams Įprastinė dozė yra po 2 įpurškimus į kiekvieną šnervę 1 kartą per parą, geriau ryte. Gydytojas gali patarti padidinti dozę iki DIDŽIAUSIOS – po 2 įpurškimus į kiekvieną šnervę 2 kartus per parą (ryte ir vakare).

  4–11 metų vaikams Įprastinė dozė – po 1 įpurškimą į kiekvieną šnervę 1 kartą per parą, geriau ryte. Gydytojas gali skirti didesnę dozę – po 1 įpurškimą į kiekvieną šnervę 2 kartus per parą (ryte ir vakare).

  Gali praeiti kelios paros, kol Flixonase pradės veikti, todėl labai svarbu preparato vartoti reguliariai. NENUTRAUKITE ŠIO VAISTO VARTOJIMO, net jei pasijutote geriau, nebent gydytojas patars kitaip.

  Prieš vartodami Flixonase, nusiplaukite rankas ir nuo purkštuvo nuimkite dangtelį.

  Purkštuvo paruošimas Jeigu naujas ar kelias paras nenaudotas purkštuvas iš karto neveikia, jį „užtaisykite“: - laikydami buteliuką vertikaliai, uždėkite nykštį ant jo dugno ir pirštais suimkite purkštuvo antgalį; - purkštuvą nusukite nuo savęs; - tvirtai laikydami nykštį, spauskite žemyn – turi atsirasti smulki dulksna.

  Jei purkštuvas veikia, skaitykite skyrių „Purkštuvo naudojimas“

  Jei purkštuvas neveikia arba manote, kad jis gali būti užsikimšęs, skaitykite skyrių „Purkštuvo valymas”. NENAUDOKITE smeigtukų ar kitų aštrių daiktų purkštuvui atkimšti ar skylutei padidinti, nes galite purkštuvą sugadinti.

  Purkštuvo naudojimas (šiuos nurodymus atlikite tiksliai)

  1.Nesmarkiai pakratykite buteliuką. 2.Gerai išsipūskite nosį. 3.Laikydami purkštuvą vertikaliai, uždėkite nykštį ant buteliuko dugno ir pirštais suimkite purkštuvo antgalį. 4.Vieną šnervę užspauskite pirštu, į kitą šnervę įkiškite purkštuvo antgalį. 5.Laikydami buteliuką vertikaliai, šiek tiek atloškite galvą. Įkvėpkite per nosį ir tuo pat metu paspauskite purkštuvo antgalį. Laikykite purkštuvą nosyje tol, kol iškvepiate per burną. 6.Antrą kartą papurkškite į tą pačią šnervę, laikydamiesi 5 punkto nurodymų. 7.Ištraukite purkštuvo antgalį ir, norėdami įpurkšti vaisto į kitą šnervę, atlikite 3–6 punktų nurodymus. 8.Pasinaudoję purkštuvu, nuvalykite antgalį švariu audiniu ir uždėkite dangtelį.

  Purkštuvo valymas: - nuimkite dangtelį ir, švelniai traukdami į viršų, nuimkite purkštuvo antgalį; - purkštuvo antgalį ir dangtelį perplaukite šiltu tekančiu vandeniu. Leiskite išdžiūti kambario temperatūroje ir vėl uždėkite ant purkštuvo; - jei antgalis užsikimšęs, nuimkite jį kaip aprašyta aukščiau ir pamirkykite šiltame vandenyje. Paskalaukite šaltu tekančiu vandeniu, išdžiovinkite ir vėl uždėkite ant purkštuvo.

  Nosies purkštuvą valykite ne rečiau kaip kartą per savaitę.

  Jei reguliariai gydantis simptomai nelengvėja arba sunkėja, kreipkitės patarimo į gydytoją.

  Pavartojus per didelę Flixonase dozę Jei Flixonase pavartojote daugiau nei reikėjo, nedelsdami pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pamiršus pavartoti Flixonase Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Vartokite kitą vaisto dozę jai skirtu laiku.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Flixonase, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Kai kuriems žmonėms vaistai gali sukelti sunkią alerginę reakciją, bet taip nutinka retai.

  Jeigu netrukus po vaisto įpurškimo Jus išbėrė, Jums staiga patino veidas ar liežuvis, tapo sunku kvėpuoti, pradėjo svaigti galva, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Kad nesusižeistumėte nosies, tiksliai laikykitės purkštuvo naudojimo instrukcijos.

  Jei vartojant purškalo pradeda kraujuoti iš nosies ir kraujavimas nesiliauja ir (arba) pradeda skaudėti nosį arba gerklę, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Jei atsiranda kokių nors akių ligų simptomų, pvz., jas pradeda skaudėti ar pablogėja regėjimas, kuo greičiau apie tai pasakykite gydytojui.

  Iškart po vaisto įpurškimo kai kuriems žmonėms atsiranda: - galvos skausmas; - čiaudulys; - nemalonus kvapas ar skonis burnoje; - nosies ir gerklės gleivinės sudirgimas ir (arba) sausumas.

  Nesijaudinkite, šie simptomai paprastai nėra pavojingi ir rūpesčių neturėtų sukelti.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI FLIXONASE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Negalima šaldyti.

  Ant buteliuko etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Flixonase vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Flixonase sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra flutikazono propionatas. Viename išpurškime yra 50 mikrogramų flutikazono propionato. - Pagalbinės medžiagos yra bevandenė gliukozė, mikrokristalinė celiuliozė, karmeliozės natrio druska, feniletilalkoholis, benzalkonio chlorido tirpalas, polisorbatas 80, išgrynintas vanduo.

  Flixonase išvaizda ir kiekis pakuotėje Flixonase nosies purškalas yra balta suspensija, be matomų dalelių. Flixonase tiekamas kartoninėje dėžutėje, kurioje yra gintaro spalvos stiklinis buteliukas su dozavimo pompa. Buteliuke yra 60 arba 120 išpurškimų.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!