• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Finster Finster Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FINSTER IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Finster priklauso vaistų, vadinamų 5 alfa reduktazės inhibitoriais, grupei. Šie vaistai mažina prostatos dydį.

  Finster vartojama gerybiniam (ne vėžiniam) prostatos padidėjimui gydyti bei gydomajam poveikiui palaikyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FINSTER

  Finster vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) finasteridui arba bet kuriai pagalbinei Finster medžiagai (žr. 6 skyrių); - jeigu esate moteris ar vaikas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jei sutrikusi kepenų veikla; jei sunkiai iki galo išsituština šlapimo pūslė arba šlapimo srovė labai susilpnėjusi. Tokiu atveju, prieš pradedant vartoti Finster, Jus turi ištirti gydytojas, kad paneigtų šlapimo takų obstrukciją. Jei Jums reikia atlikti kraujo tyrimą, vadinamą PSA testu, pasakykite gydytojui ar slaugytojui, kad vartojate Finster, nes finasteridas gali daryti poveikį šio tyrimo rezultatams.

  Kitų vaistų vartojimas Finster tablečių galima vartoti įprastai su kitais vaistais. Visgi, jei tuo pat metu numatote vartoti kitų vaistų, prieš tai pasitarkite su gydytoju. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Finster vartojimas su maistu ir gėrimais Finster galima gerti ir valgant, ir nevalgant.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Finster skirtas vartoti tik vyrams. Nėščioms bei vaisingoms moterims negalima liesti susmulkintų ar sulaužytų Finster tablečių. Jei finasterido prasiskverbia per moters, nešiojančios vyriškosios lyties vaisių, odą arba ji vaisto išgeria, gimusio berniuko lyties organai gali būti nesusiformavę. Tabletės dengtos plėvele, taigi, kai jos yra sveikos – nesulaužytos ar kitaip nesusmulkintos, žmogus nuo sąlyčio su veikliąja medžiaga yra apsaugotas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų, kad finasteridas veikia gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus, nėra.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Finster medžiagas Finster tabletėse yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI FINSTER

  Finster visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė paros dozė –viena tabletė. Tabletę būtina nuryti sveiką, jos negalima laužyti ar kitaip smulkinti. Ją galima gerti tiek valgant, tiek nevalgant.

  Nors daugeliu atvejų būklė pagerėja greitai, gydymą gali tekti tęsti mažiausiai 6 mėnesius. Nekeiskite dozės ir nenutraukite gydymo, nepasitarę su gydytoju.

  Jei kils daugiau klausimų apie šio vaisto vartojimą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Finster dozę Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, ligoninę ar apsinuodijimų informacijos centrą. Jums patars, kaip elgtis.

  Pamiršus pavartoti Finster Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą dozę gerkite įprastu metu.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Finster, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Dažnas (pasireiškia daugiau nei 1 iš 100 vartotojų) Negebėjimas pasiekti erekcijos, susilpnėjęs lytinis potraukis, sumažėjęs ejakuliato kiekis.

  Nedažnas (pasireiškia mažiau nei 1 iš 100 vartotojų): Krūtų jautrumas ir (arba) padidėjimas, pasunkėjusi ejakuliacija, išbėrimas.

  Retas (pasireiškia mažiau nei 1 iš 1000 vartotojų): Sėklidžių skausmas, niežulys, dilgėlinė (ruplės), alerginė reakcija, pavyzdžiui, veido ir lūpų patinimas.

  Labai retas (pasireiškia mažiau nei 1 iš 10000 vartotojų): Skysčio skyrimasis iš krūtų, itin retai – mazgeliai krūtyse, kuriuos gali tekti šalinti operuojant.

  Nutraukite Finster vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei patins veidas ar liežuvis, pasunkės rijimas ar kvėpavimas arba jei išryškės dilgėlinė.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI FINSTER

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant pakuotės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Finster sudėtyje yra Veiklioji (poveikį sukelianti) medžiaga yra finasteridas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje jo yra 5 mg. Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, makrogolgliceridų lauratai, karboksimetilkrakmolo natrio druska, magnio stearatas. Pagalbinės plėvelės medžiagos yra hipromeliozė, makrogolis, titano dioksidas (E 171), indigokarminas (E 132).

  Kaip atrodo Finster ir jo pakuotės turinys Finster tabletė yra mėlyna, apvali, abipus išgaubta, pažymėta “F5”. Jos skersmuo yra 7 mm. Pakuotėje yra 7, 14, 28, 30, 49, 50, 98, 100 arba 300 (10x30) tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles. Plastiko buteliuke yra 10, 30, 50, 100 arba 300 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!