• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Finasteride Aurobindo Finasteride Aurobindo Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra Finasteride Aurobindo ir kam jis vartojamas

  Finasteride Aurobindo priklauso vaistų, vadinamų 5-alfa reduktazės inhibitoriais, grupei. Jie veikia mažindami priešinės liaukos (prostatos) dydį.

  Finasteride Aurobindo naudojamas gydyti ir kontroliuoti gerybiniam prostatos išvešėjimui (gerybinei prostatos hiperplazijai – GPH). Jis skirtas sukelti išvešėjusios prostatos sumažėjimą, pagerinti šlapimo tekėjimą bei simptomus, susijusius su GPH, taip pat sumažinti ūminio šlapimo susilaikymo riziką bei chirurginės operacijos poreikį.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Finasteride Aurobindo

  Finasteride Aurobindo vartoti negalima

  - Jei yra alergija (padidėjęs jautrumas) finasteridui arba bet kuriai kitai Finasteride Aurobindo medžiagai - moterims (taip par žr. „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“) - vaikams.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Finasteride Aurobindo reikia

  - jei organizme lieka didelis šlapimo kiekis ir (arba) yra smarkiai susilpnėjęs šlapimo tekėjimas. Tokiu atveju reikia atidžiai ištirti šlapimo takus dėl jų susiaurėjimo. - jei sutrikusi kepenų veikla. Tokiu atveju finasterido lygis kraujyje gali padidėti. - atliekant PSA tyrimą (šis tyrimas skirtas nustatyti prostatos vėžį). Pasakykite gydytojui, kad vartojate finasteridą. Finasteridas gali paveikti tiriamosios medžiagos – PSA – lygį kraujyje. - jei Jūsų seksualinė partnerė yra nėščia arba gali tokia tapti, rekomenduojama vengti paveikti sperma savo partnerę, nes spermoje yra nedidelis vaisto kiekis. - Pasitarkite su gydytoju, jei kuris nors iš minėtų punktų Jums tinka ar tiko anksčiau.

  Kitų vaistų vartojimas

  Nebuvo nustatyta jokios kliniškai svarbios medikamento sąveikos.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Finasteride Aurobindo vartojimas su maistu ir gėrimais

  Finasteride Aurobindo gali būti vartojamas su maistu arba be jo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Finasteride Aurobindo skirtas tik vyrams. Nėščios moterys arba moterys, kurios gali tapti nėščios, neturi imti į rankas susmulkintų ar sulaužytų finasterido tablečių Jei finasteridas pateks į moters, nešiojančios vyriškos lyties vaisių, organizmą per odą ar bus suvartotas per burną, vaikas gali gimti su blogai susiformavusiais lytiniais organais. Šios tabletės turi plėvelės dangą, kuri apsaugo nuo kontakto su finasteridu, jei tabletės nebuvo susmulkintos ar sulaužytos. Jei paciento seksualinė partnerė yra nėščia arba gali tokia tapti, pacientui rekomenduojama vengti paveikti sperma savo partnerę (pvz., naudotis prezervatyvu) arba nutraukti gydymą finasteridu.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Kiek žinoma, Finasteride 5 mg plėvele dengtos tabletės nepaveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Finasteride Aurobindo medžiagas

  Šiame medikamente yra laktozės. Jei gydytojas Jus informavo, kad netoleruojate kai kurių cukrų, prieš pradėdami vartoti šį medikamentą kreipkitės į savo gydytoją.

  3. Kaip vartoti Finasteride Aurobindo

  Finasteride Aurobindo visuomet vartokite tiksliai taip, kaip nurodyta gydytojo. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Suaugusieji: Įprasta dozė yra viena Finasteride Aurobindo 5 mg tabletė per parą (atitinka 5 mg finasterido).

  Šias plėvele dengtas tabletes galima vartoti tiek nevalgius, tiek kartu su maistu. Plėvelė dengtą tabletę reikia praryti visą, jos negalima laužyti arba smulkinti.

  Nors pagerėjimas gali pasireikšti anksti, įvertinti, ar pasiektas teigiamas poveikis, gali prireikti bent šešių mėnesių trukmės gydymo.

  Jūsų gydytojas Jus informuos, kiek laiko turėsite vartoti Finasteride Aurobindo 5 mg. Nenutraukite gydymo per anksti, nes simptomai gali vėl atsinaujinti.

  Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi

  Nėra duomenų apie pacientų su nepakankama kepenų funkcija Finasteride Aurobindo 5 mg vartojimą (žr. taip pat „Specialių atsargumo priemonių vartojant Finasteride Aurobindo 5 mg reikia“).

  Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi

  Dozavimo keisti nereikia (žr. „Suaugusieji“). Pacientų, kuriems atliekama hemodializė, Finasteride Aurobindo 5 mg vartojimas iki šiol netirtas.

  Vyresnio amžiaus pacientai

  Dozavimo keisti nereikia (žr. „Suaugusieji“). Pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku, jei jaučiate, kad Finasteride Aurobindo 5 mg poveikis Jums per stiprus ar per silpnas.

  Jei suvartojote Finasteride Aurobindo daugiau nei paskirta arba jei atsitiktinai šio vaisto suvartojo vaikai, tuojau pat kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Finasteride Aurobindo

  Jei pamiršote pavartoti Finasteride Aurobindo 5 mg, pavartokite jo tuojau pat, kai apie tai prisiminėte, nebent jau yra atėjęs laikas suvartoti kitą dozę – tokiu atveju turite toliau gerti vaistus taip, kaip jums išrašyta.

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Finasteride Aurobindo, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutiniam poveikiui įvertinti naudojami šie dažnio apibūdinimai: Labai dažnai: pasitaiko daugiau nei 1 iš 10 pacientų Dažnai: pasitaiko daugiau nei 1 iš 100 pacientų Nedažnai: pasitaiko mažiau nei 1 iš 100 pacientų Retai: pasitaiko mažiau nei 1 iš 100 pacientų Labai retai: pasitaiko mažiau nei 1 iš 10000 pacientų

  Dažniausiai pasitaikantis šalutinis poveikis yra impotencija ir sumažėjęs lytinis potraukis. Šis poveikis paprastai atsiranda gydymo pradžioje, tačiau daugumai pacientų dažniausiai išnyksta tęsiant gydymą.

  Nebevartokite Finasteride Aurobindo ir tuojau pat kreipkitės į gydytoją, jei Jums atsirado kurie nors iš šių simptomų: veido ar liežuvio tinimas, sunkus rijimas arba dilgėlinė ir sunkus kvėpavimas.

  Reprodukcinės sistemos ir krūties sutrikimai Labai dažnai: impotencija Dažnai: sumažėjęs lytinis potraukis, sumažėjęs spermos kiekis, ejakuliacijos sutrikimai, vyro krūtų padidėjęs jautrumas arba jų padidėjimas Nedažnai: sėklidžių skausmas Labai retai: išskyros iš krūtų, mazgeliai krūtyse Odos sudirginimas ir alerginės reakcijos Dažnai: bėrimas Retai: niežėjimas, dilgėlinė Bendrieji Nuovargis. Finasteridas gali paveikti PSA laboratorinių tyrimų rezultatus. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Kaip laikyti Finasteride Aurobindo

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Nevartokite Finasteride Aurobindo pasibaigus galiojimo laikui, nurodytam ant lizdinės plokštelės ir kartoninės dėžutės po „EXP“. Galiojimo laikas reiškia to mėnesio paskutinę dieną.

  Šiam vaistiniam preparatui nereikia jokių ypatingų laikymo sąlygų.

  Nevartokite Finasteride Aurobindo, jei pastebėjote matomų gedimo požymių.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko.. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Kita Informacija

  Kokia Finasteride Aurobindo sudėtis - Veiklioji medžiaga yra finasteridas Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg finasterido. - Pagalbinės medžiagos yra: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, dokusato natrio druska, magnio stearatas, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, titano dioksidas, talkas, indigokarminas (E 132), geltonasis geležies oksidas (E 172).

  Finasteride Aurobindo išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Plėvele dengtos tabletės

  Mėlynos spalvos, apvalios, abipus išgaubtos, dengtos plėvele su suapvalintais kampais tabletės, kurių vienoje pusėje parašyta „E“, o kitoje pusėje – „61“.

  Finasterid Aurobindo 5 mg tiekiamas PVC/PE/PVdC aliuminio folijos lizdinėmis plokštelėmis pakuotėse po 10, 14, 15, 20, 28, 30, 45, 50, 60, 90, 98, 100 ar 120 plėvele dengtų tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!