• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Finasterid Actavis Finasterid Actavis Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FINASTERID ACTAVIS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Finasterid Actavis priklauso vaistų, vadinamų 5-alfa redukrazės inhibitoriais, grupei. Jie mažina priešinės vyrų liaukos (prostatos) dydį. Finasterid Actavis gydomas ir kontroliuojamas gerybinis (nevėžinis) prostatos padidėjimas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FINASTERID ACTAVIS

  Finasterid Actavis vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) finasteridui arba bet kuriai pagalbinei Finasterid Actavis tablečių medžiagai (žr. 6 skyrių); - moterims ir vaikams.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu susilpnėjusi kepenų veikla; jeigu sunku visiškai ištuštinti šlapimo pūslę arba jeigu labai sumažėja šlapimo srovė (tokiais atvejais prieš Finasterid Actavis vartojimą gydytojas atidžiai Jus ištirs, kad galėtų nustatyti, ar nėra šlapimo takų obstrukcijos). Prieš kraujo tyrimą, kuriuo nustatomas prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekis kraujyje, gydytojui arba slaugytojui reikia pasakyti apie finasterido vartojimą, kadangi šis medikamentas gali keisti tyrimo duomenis.

  Kitų vaistų vartojimas Paprastai Finasterid Actavis tablečių kartu su kitais preparatais vartoti galima. Prieš pradėdami kartu su Finasterid Actavis vartoti kitų medikamentų, kreipkitės į gydytoją patarimo. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Finasterid Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais Finasterid Actavis galima gerti valgio metu arba nevalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Finasterid Actavis galima gydyti tik vyrus. Nėščioms arba galinčims pastoti moterims sulaužytų arba sutraiškytų tablečių liesti negalima. Jeigu nėščia moteris geria finasterido arba jeigu jo prasiskverbia per odą, vyriškosios lyties naujagimiui galimi išorinių lyties organų sklaidos trūkumai. Finasterid Actavis tabletės yra dengtos plėvele. Jeigu jos nesulaužytos ar nesutraiškytos, plėvelė saugo nuo kontakto su finasteridu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kad Finasterid Actavis darytų poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, duomenų nėra.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Finasterid Actavis medžiagas Finasterid Actavis tabletėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI FINASTERID ACTAVIS

  Finasterid Actavis visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė paros dozė yra viena tabletė. Reikia nuryti visą tabletę. Laužyti ar traiškyti tablečių negalima. Tabletę galima gerti valgio metu arba nevalgius.

  Nors sutrikimai dažniausiai palengvėja greitai, tačiau gydyti gali prireikti ne trumpiau kaip 6 mėn. Nepasitarus su gydytoju, negalima nei dozės keisti, nei gydymo nutraukti.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Finasterid Actavis dozę Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba apsinuodijimų gydymo centrą.

  Pamiršus pavartoti Finasterid Actavis Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Tokiu atveju įprastinę dozę gerkite atėjus kitos dozės vartojimo laikui.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Finasterid Actavis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Dažnas poveikis (atsiranda daugiau negu 1 pacientui iš 100) Negalėjimas sukelti erekciją, lytinio potraukio susilpnėjimas, išmetamos sėklos tūrio sumažėjimas.

  Nedažnas poveikis (atsiranda mažiau negu 1 pacientui iš 100) Krūtų jautrumas ir padidėjimas, sėklos išmetimo pasunkėjimas, išbėrimas.

  Retas poveikis (atsiranda mažiau negu 1 pacientui iš 1 000) Sėklidžių skausmas, niežėjimas, dilgėlinė (ruplės), alerginė reakcija, pvz., veido ir lūpų sutinimas.

  Labai retas poveikis (atsiranda mažiau negu 1 pacientui iš 10 000) Sekreto tekėjimas iš krūtų, kartais  mazgelių, kuriuos gali tekti operuoti, atsiradimas krūtyse.

  Finasterid Actavis vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją jeigu sutinsta veidas, liežuvis ar lūpos, atsiranda dilgėlinė, pasunkėja rijimas ir kvėpavimas.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI FINASTERID ACTAVIS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant buteliuko etiketės ar kartoninės dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Finasterid Actavis sudėtyje yra Veiklioji medžiaga (sudedamoji dalis, priverčianti vaistą veikti) yra finasteridas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg finasterido. Pagalbinės medžiagos Tablečių branduolys: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, makrogolgliceridų lauratai, karboksimetilkrakmolo A natrio druska ir magnio stearatas. Tablečių plėvelė: hipromeliozė, makrogolis, titano dioksidas (E 171) ir indigokarminas (E 132).

  Kaip atrodo Finasterid Actavis ir jo pakuotės turinys Finasterid Actavis tabletės yra mėlynos, apvalios, abipusiai išgaubtos, su užrašu „F5“, 7mm skersmens. Vienoje dėžutėje yra 7, 10, 14, 20, 28, 30, 49, 50, 60, 98, 100 arba 300 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles. Viename plastmasiniams buteliuke yra 10, 30, 50, 100 arba 300 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!