• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • FERVEX granulės geriamajam tirpalui vaikams FERVEX granulės geriamajam tirpalui vaikams Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FERVEX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Kaip tiekiamas FERVEX Fervex granulės geriamajam tirpalui tiekiamos paketėliuose. Kartoninėje dėžutėje yra 8 paketėliai.

  Kas yra FERVEX ir kaip jis veikia FERVEX vartojamas ūminiam nosiaryklės uždegimui simptomiškai gydyti (karščiavimui ir padidėjusiai nosies sekrecijai mažinti) vaikams nuo 6 metų. Šio vaisto sudėtyje yra 3 veikliosios medžiagos: paracetamolis, kuris malšina skausmą ir mažina karščiavimą; feniramino maleatas, vaistas nuo alergijos, kuris slopina nosies sekreciją, lengvina kvėpavimą pro nosį, mažina ašarojimą ir čiaudulį; vitaminas C, kuris patenkina karščiuojant ar sergant gripu padidėjusį jo poreikį.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FERVEX

  FERVEX vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) paracetamoliui, feniramino maleatui, vitaminui C arba bet kuriai pagalbinei FERVEX medžiagai; - pacientams, sergantiems sunkiomis kepenų ligomis; - pacientams, sergantiems glaukoma (padidėjusio akispūdžio liga); - vaikams iki 6 metų; - pacientams, sergantiems paveldima liga - fenilketonurija (šio vaisto sudėtyje yra aspartamo). padidėjusi prostata.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu sergate inkstų liga (žr. "Kaip vartoti FERVEX "). Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Kol nėra pakankamai duomenų, saugumo sumetimais nėštumo ir žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti nereikėtų. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuojantiems ir dirbantiems su technika asmenims žinotina, kad šis vaistas gali sukelti mieguistumą.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines FERVEX medžiagas Paketėlyje yra 2,4 g sacharozės (į tai būtina atsižvelgti pacientams, kuriems ribojamas cukraus kiekis maiste ar sergantiems cukriniu diabetu).

  Kitų vaistų vartojimas Vartojant FERVEX rekomenduojama atsisakyti alkoholinių gėrimų ar raminamųjų vaistų. Jei vartojate šlapimo išsiskyrimą skatinančių ar ilgai vartojote skausmą malšinančių preparatų, prieš pradėdami gerti FERVEX, pasikonsultuokite su gydytoju. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI FERVEX

  FERVEX visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė vaikams: 6-10 metų - po vieną paketėlį 2 kartus per parą. 10-12 metų - po vieną paketėlį 3 kartus per parą. 12-15 metų - po vieną paketėlį 4 kartus per parą. Šį vaistą reikėtų vartoti ne dažniau kaip kas 4 val. (inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams - ne dažniau kaip kas 8 val.). Paketėlio turinį supilkite į stiklinę karšto ar šalto vandens ir maišykite kol ištirps. Taip paruoštą tirpalą išgerkite nedelsdami. Jeigu manote, kad Fervex veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę FERVEX dozę Netyčia išgėrę per didelę dozę, apie tai nedelsdami pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  FERVEX, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Sausa burna, šlapinimosi sutrikimai, mieguistumas, sutrikusi akomodacija (gebėjimas prisitaikyti matyti iš arti ir toli), sutrikusi orientacija ir sujaudinimas. Labai retai gali būti leukopenija ar trombocitopenija (per mažas kiekis kraujo kūnelių, svarbių kovai su infekcija ar kraujo krešėjimui). Retais atvejais gali išberti odą (atsirasti raudonų dėmių joje, dilgėlinė, niežulys), pasireikšti alerginė reakcija. Tokiais atvejais reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir pasitarti su gydytoju. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. FERVEX LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Ant dėžutės ar paketėlio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!