• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • FERVEX granulės geriamajam tirpalui suaugusiems FERVEX granulės geriamajam tirpalui suaugusiems Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FERVEX IR KAM JIS VARTOJAMAS

  FERVEX vartojamas peršalimui, alerginei slogai, nosiaryklės uždegimui bei panašioms į gripą ligoms gydyti suaugusiems ir paaugliams nuo 15 metų. Šio vaisto sudėtyje yra 3 veikliosios medžiagos: paracetamolis, kuris malšina skausmą ir mažina karščiavimą; feniramino maleatas, vaistas nuo alergijos, kuris slopina nosies sekreciją, lengvina kvėpavimą pro nosį, mažina ašarojimą ir čiaudulį; vitaminas C, kuris patenkina karščiuojant ar sergant gripu padidėjusį jo poreikį.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FERVEX

  FERVEX vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) paracetamoliui, feniramino maleatui, askorbo rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei FERVEX granulių medžiagai. - jeigu sergate sunkiomis kepenų ligomis. - jeigu sergate glaukoma (padidėjusio akispūdžio liga). - jeigu yra padidėjusi prostata. - jeigu esate jaunesnis negu 15 metų. - jeigu skundžiatės fruktozės netoleravimu, gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos sindromu, sacharazės ir izomaltazės trūkumu (granulėse yra sacharozės). - jeigu vartojate monoaminooksidazės (MAO) inhibitorius ir 2 savaites po jo.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs sergate inkstų liga (žr. "Kaip vartoti FERVEX "). Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. - Preparatu gydant ilgai arba vartojant didesnę dozę negu rekomenduojama, atsiranda priklausomumo, daugiausiai psichinio, rizika.

  Kitų vaistų vartojimas Kad nekiltų perdozavimo rizikos, kitų medikamentų, kuriuose yra paracetamolio, kartu su FERVEX vartoti negalima. Daugiau negu 50 kg sveriantiems suaugusiems žmonėms BENDRA PARACETAMOLIO PAROS DOZĖ NETURI VIRŠYTI 4 g Vartojant FERVEX rekomenduojama atsisakyti alkoholinių gėrimų ar raminamųjų vaistų. Alkoholis (susijęs su granulėse esančiu feniraminu) Alkoholis stiprina H1 receptorius blokuojančių antihistamininių preparatų poveikį. Gydymo FERVEX metu gerti alkoholio ar vartoti vaistinių preparatų, kuriuose jo yra, negalima.

  Kiti CNS slopinantys medikamentai (susiję su granulėse esančiu feniraminu): morfino dariniai (analgetikai, kosulį slopinantys medikamentai, pakeičiamosios terapijos preparatai), neuroleptikai, barbitūratai, benzodiazepinai, ne benzodiazepinų grupės anksiolitikai (pvz., meprobamatas), migdomieji preparatai, slopinimą sukeliantys antidepresantai (amitriptilinas, doksepinas, mianserinas, mirtazapinas, trimipraminas), slopinimą sukeliantys H1 receptorių blokatoriai, centrinio poveikio antihipertenziniai medikamentai, baklofenas, talidomidas. Šių medikamentų vartojant kartu su FERVEX, stiprėja CNS slopinimas.

  Kiti anticholinerginiai preparatai (susiję su granulėse esančiu feniraminu): imipramino grupės antidepresantai, daugelis anticholinerginį poveikį sukeliančių antihistamininių preparatų, anticholinerginį poveikį sukeliantys medikamentai nuo parkinsonizmo ar spazmų, dizopiramidas, fenotiazinų grupės neuroleptikai ir klozapinas. Stiprėja dėl anticholinerginio poveikio pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis: šlapimo susilaikymas, vidurių užkietėjimas, burnos sausumas. Jei vartojate šlapimo išsiskyrimą skatinančių ar ilgai vartojote skausmą malšinančių preparatų, prieš pradėdami gerti FERVEX, pasikonsultuokite su gydytoju. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Kol nėra pakankamai duomenų, saugumo sumetimais nėštumo ir žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti nereikėtų. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuoti bei mechanizmų valdyti negalima, nes vaistas gali sukelti mieguistumą.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines FERVEX medžiagas Paketėlyje yra 11,6 g sacharozės (į tai būtina atsižvelgti pacientams, kuriems ribojamas cukraus kiekis maiste ar sergantiems cukriniu diabetu).

  3. KAIP VARTOTI FERVEX

  FERVEX visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė - po vieną paketėlį 2-3 kartus per parą. Šį vaistą reikėtų vartoti ne dažniau kaip kas 4 val. Jeigu sergate inkstų nepakankamumu, vartokite vaistą ne dažniau kaip kas 8 val. Paketėlio turinį supilkite į stiklinę karšto ar šalto vandens ir maišykite kol ištirps. Taip paruoštą tirpalą išgerkite nedelsdami. Jeigu manote, kad Fervex veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę FERVEX dozę

  Intoksikacijos rizika yra senyviems žmonėms ir ypač mažiems vaikams. Perdozavimas yra dažnas reiškinys tiek gydymo metu, tiek vaistinio preparato išgėrus atsitiktinai ir jis gali būti mirtinas.

  Feniramino perdozavus, gali pasireikšti konvulsijos, ypač vaikams, sąmonės pritemimas ar koma.

  Perdozavimas paracetamoliu gali stipriai pakenkti kepenims. Perdozavimo simptomai, dažniausiai atsiranda per pirmas 24 valandas ir pasireiškia pykinimu, vėmimu, prakaitavimu , bendru negalavimu, pilvo skausmais. Atsiradus sunkiems perdozavimo simptomams nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

  Netyčia išgėrę per didelę dozę, apie tai nedelsdami pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  FERVEX, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, šlapinimosi sutrikimai, mieguistumas, CNS slopinimas ir nemiga, akomodacijos sutrikimas (gebėjimas prisitaikyti matyti iš arti ir toli), midriazė, sustiprėjęs širdies plakimas, orientacijos sutrikimas ir sujaudinimas, ortostatinė hipotenzija, galvos svaigimas, pusiausvyros ir judesių koordinacijos sutrikimas, virpėjimas, atminties arba gebėjimo sukaupti dėmesį sumažėjimas (toks poveikis dažnesnis senyviems žmonėms). Labai retai gali būti leukopenija, neutropenija , hemolizinė anemija ar trombocitopenija (per mažas kiekis kraujo kūnelių, svarbių kovai su infekcija ar kraujo krešėjimui). Retais atvejais gali išberti odą (atsirasti paraudimas, dilgėlinė, niežulys), pasireikšti alerginė reakcija, patinimu, daug rečiau Kvinkės edema, anafilaksiniu šoku. Tokiais atvejais reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir pasitarti su gydytoju. Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI FERVEX

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant dėžutės ar paketėlio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  FERVEX sudėtis

  Veikliosios medžiagos yra paracetamolis 500 mg, feniramino maleatas 25 mg, askorbo rūgštis (vitaminas C) 200 mg. - Pagalbinės medžiagos yra gumiarabikas, bevandenė citrinų rūgštis, sacharino natrio druska, natūrali kvapioji Antilo salų medžiaga, sacharozė.

  FERVEX išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Fervex granulės geriamajam tirpalui tiekiamos paketėliuose. Kartoninėje dėžutėje yra 8 paketėliai.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!