• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Fenistil Fenistil Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FENISTIL

  Fenistil yra bekvapis ir bespalvis gelis. Gelis tiekiamas aliuminio tūbelėmis. Tūbelėje yra 30 g gelio.

  Fenistil gelio sudėtyje yra veikliosios medžiagos dimetindeno maleato kuris sukelia antihistamininį poveikį. Šios grupės preparatai malšina odos alergiją bei įvairų niežulį. Jis neriebaluoja, todėl nepalieka dėmių ant drabužių.

  2. KADA VARTOJAMA FENISTIL

  Fenistil gelis blokuoja histamino, t.y. medžiagos, alerginės reakcijos metu išsiskiriančios iš audinių, poveikį, todėl mažina niežulį. Preparato užtepus ant odos, mažėja niežulys ir dirginimas, be to, pasireiškia lokalus anestezuojamasis poveikis. Fenistil gelis gerai įsiskverbia į odą, todėl niežulys ir dirginimas per kelias minutes susilpnėja. Fenistil gelio vartojama, jei reikia mažinti niežulį, susijusį su odos išbėrimu, dilgėline, vabzdžių įkandimu arba saulės ar kitokių priežasčių sukeltu paviršiniu odos nudegimu.

  3. ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FENISTIL

  Fenistil vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Fenistil gelio medžiagai; jeigu Fenistil gelio tepama kūdikiams ir mažiems vaikams iki 2 metyų, didelio odos ploto, ypač apimto uždegimo arba pažeisto, geliu tepti draudžiama.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jei medikamento tepama ant didelio odos ploto, ilgai būti saulėje draudžiama; jei pasireiškė labai sunkus niežulys arba oda labai pažeista, reikia apie tai pasakyti gydytojui.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiai ar žindamai moteriai Fenistil 0,1  geliu tepti odos didelį plotą, ypač pažeistą ar apimtą uždegimo, draudžiama. Jei moteris žindama, medikamentu tepti krūtų spenelių negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenys neaktualūs.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Fenistil gelio medžiagas Sudėtyje yra pagalbinės medžiagos benzalkonio chlorido, kuri dirgina, gali sukelti odos reakcijų.

  4. KAIP VARTOTI FENISTIL

  2 – 4 kartus per dieną reikia patepti pažeistą odos plotą. Jei simptomai per savaitę nepalengvėja, būtina kreiptis į gydytoją. Fenistil gelio atsitiktinai nurijus, į gydytoją reikia kreiptis nedelsiant.

  5. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kai kuriems žmonėms visi vaistai sukelia šalutinį poveikį. Fenistil gelis retais atvejais gali sukelti nesunkią odos sausmę ar deginimą. Labai retai gali pasireikšti odos išbėrimas ir niežulys. Jei atsiranda šių simptomų, medikamento vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

  Jei pasireiškia kitoks nepageidaujamas poveikis ir manoma, kad jis yra susijęs su Fenistil 0,1  gelio vartojimu, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui.

  6. FENISTIL LAIKYMO SĄLYGOS

  Fenistil gelį reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Pasibaigus ant tūbelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui, vaisto vartoti negalima. Fenistil gelį reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!