• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Femoden Femoden Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FEMODEN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Femoden yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Kadangi Femoden sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės geriamasis kontraceptikas.

  Dėl ko vartojamas Femoden?

  Femoden vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FEMODEN

  Femoden vartoti draudžiama: Sudėtinių kontracepcinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Femoden, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Femoden, yra šios:

  Esamas ar buvęs kraujotakos sutrikimas, ypač kojų kraujagyslių (giliųjų venų) trombozė, plaučių embolija (kraujo krešulys), širdies priepuolis ar sutrikusi kitų kūno dalių kraujotaka (žr. taip pat skyrių „Kontracepcinės tabletės ir trombozė”). Esamas ar buvęs insultas (smegenų kraujagyslių krešulys arba plyšimas). Esami ar buvę požymiai, rodantys galimą širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas). Buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu. Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu. Esamas ar buvęs pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje. Gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga. Esamas ar buvęs vėžys, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lytinių organų). Esamas ar buvęs gerybinis ar piktybinis kepenų navikas. Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties. Esamas ar galimas nėštumas. Padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui, gestodenui ar bet kuriai kitai Femoden sudedamajai daliai.

  Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontracepcines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žr. bendrąsias pastabas kitame skyriuje.

  Kas žinotina prieš vartojant Femoden?

  Bendrosios pastabos

   

   

   

   

  Femoden, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

   Prieš pradedant vartoti Femoden

  Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontracepcines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Femoden pasakykite gydytojui, jei:

  rūkote, sergate diabetu, turite antsvorį, padidėjęs jūsų kraujospūdis, sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas, sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu), yra išsiplėtusių venų mazgų, kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas, sergate migrena, sergate epilepsija, jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje, kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu, sergate kepenų arba tulžies pūslės liga, sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga), sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą), sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą), sergate pjautuvine mažakraujyste, yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja), yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių. sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontracepcines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

  Kontraceptinės tabletės ir trombozė Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

  Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontracepcines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) vartojimo metais.

  Venų trombozė gali pasireikšti ir nėštumo metu. Geriamųjų kontraceptikų vartojančioms moterims jos galimybė yra didesnė negu nevartojančioms, bet ne tokia didelė kaip nėštumo metu. ir būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.

  Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

  Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.

  Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontracepcines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

  Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.

  Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontracepcines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontracepcines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes. Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. taip pat „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”).

  Kontraceptinės tabletės ir vėžys Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontraceptines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontraceptinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

  Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

  Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopijos ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.

  Kontraceptinės tabletės ir nėštumas Nėščioms ir manančioms, jog yra pastojusios, moterims Femoden vartoti draudžiama. Jeigu preparato vartojimo metu įtariate, kad pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

  Kontraceptinės tabletės ir žindymo laikotarpis Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Femoden. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

  Kontraceptinės tabletės ir gebėjimas vairuoti automobilį Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

  Kitų vaistų vartojimas Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., nevirapinas, ritonaviras), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresiškos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

  Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Femoden. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones. 3. KAIP VARTOTI FEMODEN

  Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1  per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

  Kada ir kaip vartoti tabletes?

  Femoden pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 2‑3 dieną po paskutinės Femoden tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

  Pradedant pirmąją Femoden pakuotę

  Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

  Pradėkite vartoti Femoden pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Femoden tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

  Galite pradėti vartoti tabletes 2‑5 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

  Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą

  Femoden galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontracepcinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Femoden kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Femoden galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Femoden geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau, kai turėtų būti sekantis vartojimas. Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.

  Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)

  Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Femoden pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias 7 Femoden vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

  Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestageno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)

  Femoden pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGS, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias 7 Femoden vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

  Po gimdymo

  Po gimdymo gydytojas gali patarti jums, prieš pradedant vartoti Femoden, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Femoden, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

  Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo

  Klauskite gydytojo patarimo.

  Pavartojus per didelę Femoden dozę Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Femoden tablečių pasireikštų sunkus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Femoden tablečių, klauskite gydytojo patarimo.

  Jei norite liautis vartoti Femoden Galite liautis vartoti Femoden bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

  Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo, apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Femoden, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontracepcinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

  Sunkus šalutinis poveikis

  Sunkaus šalutinio poveikio, susijusio su kontraceptiko vartojimu, simptomai išvardyti skyriuose “Kontraceptinės tabletės ir trombozė” bei “Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

  Kitoks šalutinis poveikis

  Šalutinis poveikis, pasireiškęs Femoden vartojančioms moterims, nurodytas toliau, tačiau jį galėjo sukelti ir ne šis preparatas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

  Organų sistemų klasės Pašaliniai reiškiniai Dažni (³ 1/100) Nedažni (³ 1/1000, < 1/100) Reti (<1/1 000) Akies sutrikimai

  Kontaktinių lęšių netoleravimas. Virškinimo trakto sutrikimai Šleikštulys, pilvo skausmas. Vėmimas, viduriavimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai

  Padidėjęs jautrumas. Tyrimai Padidėjęs svoris.

  Sumažėjęs svoris. Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

  Skysčių susilaikymas.

  Nervų sistemos sutrikimai Galvos skausmas. Migrena.

  Psichikos sutrikimai Depresija, nuotaikos pokyčiai. Sumažėjęs lytinis potraukis. Padidėjęs lytinis potraukis. Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Krūtų jautrumas, krūtų skausmas. Krūtų hipertrofija. Išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų. Odos ir poodinio audinio sutrikimai

  Išbėrimas, dilgėlinė. Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.

  Toliau įvardytos sunkios nepageidaujamos rekcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims: venų tromboemboliniai sutrikimai; arterijų tromboemboliniai sutrikimai; aukštas kraujospūdis; kepenų navikai; naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohno liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė, gimdos mioma, porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, nėščiųjų pūslelinė, Syndenhamo chorėja, hemolizinis-ureminis sindromas, cholestazinė gelta; rudmė; ūmus ar lėtinis kepenų funkcijos sutrikimas, priverčiantis nutraukti SGK vartojimą iki kepenų funkcijos rodikliai sunormalės.

  Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai moterims gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus (taip pat žiūrėkite “Prieš pradedant vartoti Femoden”).

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI FEMODEN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Femoden sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra etinilestradiolis (30 mikrogramų) ir gestodenas (75 mikrogramai). - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25000, magnio stearatas, sacharozė, povidonas 700000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas ir montanglikolio vaškas.

  Femoden išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Femoden tiekiamas lizdinėse plokštelėse, kurių kiekvienoje yra 21 tabletė.

  Lizdinės plokštelės pagamintos iš permatomos polivinilchlorido ir blizgančios aliuminio folijos (pagrindas užsandarintas karščiu).

  Tabletės yra abipusiai išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!