• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Femara Femara Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA Femara IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Kas yra Femara Femara sudėtyje yra vaistas, vadinamas letrozolu. Jis priklauso vaistų grupei vadinamai aromatazės inhibitoriais. Jis skirtas hormoniniam (ar “endokrininiam”) krūties vėžio gydymui.

    Kam Femara vartojamas Femara vartojamas krūties vėžiui išvengti. Jis gali būti vartojamas pirminiam gydymui po krūties operacijos arba po penkerių metų trukmės gydymo tamoksifenu. Femara taip pat vartojamas krūties naviko plitimui į kitas organizmo sritis išvengti pacientėms, sergančioms progresavusia liga. Femara galima vartoti tik tokiam krūties vėžiui gydyti: kai jame nustatoma estrogenų receptorių, ir tik moterims po menopauzės t.y., kai pasibaigia menstruaciniai ciklai.

    Kaip veikia Femara Dažnai krūties vėžio augimą skatina estrogenai, moteriškieji lytiniai hormonai. Femara sumažina estrogenų kiekį, nes blokuoja fermentą (“aromatazę”), dalyvaujantį estrogenų sintezėje. Todėl naviko ląstelių augimas ir (ar) plitimas į kitas organizmo sritis sulėtėja ar sustoja.

    Pacienčių priežiūra gydymo Femara metu Šį vaistą galite vartoti tik atidžiai gydytojui prižiūrint. Gydytojas Jus reguliariai tirs, kad įsitikintų, ar gydymas turi teigiamą poveikį. Femara gali sukelti kaulų plonėjimą ar retėjimą (osteoporozę), nes sumažėja estrogenų kiekis organizme. Tai reiškia, kad gydytojas gali nuspręsti nustatyti Jūsų kaulų tankį (tikrinimo dėl osteoporozės būdas) prieš pradedant gydymą, gydymo metu ar po gydymo.

    Jei kilo klausimų apie tai, kaip Femara veikia ir, kodėl šio vaisto paskirta Jums, kreipkitės į gydytoją.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Femara

    Griežtai laikykitės gydytojo nurodymų. Jie gali skirtis nuo šiame lapelyje pateiktos bendros informacijos.

    Femara vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) letrozolui arba bet kuriai pagalbinei Femara medžiagai, išvardytai šio lapelio 6 skyriuje, jeigu dar sergate mėnesinėmis, t.y., jeigu Jums dar nebuvo menopauzės, jeigu esate nėščia, jeigu žindote kūdikį. Jeigu kuri iš šių sąlygų Jums tinka, nevartokite šio vaisto ir apie tai pasakykite gydytojui.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu sergate sunkia inkstų liga, jeigu sergate sunkia kepenų liga, jeigu anksčiau sirgote osteoporoze ar buvo lūžę kaulai (taip pat žr. 1 skyrių “ Pacienčių priežiūra gydymo Femara metu“). Jeigu kuri iš šių sąlygų Jums tinka, apie tai pasakykite gydytojui. Gydytojas atkreips į tai dėmesį gydymo Femara metu.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Vaikai ir paaugliai (jaunesni nei 18 metų) Vaikams ir paaugliams šio vaisto vartoti negalima.

    Senyvi pacientai (65 metų ir vyresni) 65 metų ir vyresni pacientai, šį vaistą gali vartoti tokiomis pat dozėmis, kaip ir suaugusieji.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei esate nėščia ar žindote kūdikį, Femara vartoti draudžiama, nes tai gali pakenkti kūdikiui. -- Kadangi Femara rekomenduojama tik moterims po menopauzės, greičiausiai vaisto vartojimo ribojimas dėl nėštumo ar žindymo bus neaktualus. Tačiau, jei Jums neseniai prasidėjo postmenopauzės laikotarpis arba Jūs esate perimenopauzėje, gydytojas turi aptarti su Jumis kontracepcijos poreikį, nes Jūs galite pastoti.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jeigu svaigsta galva, jaučiate nuovargį, mieguistumą ar bendra savijauta yra bloga, nevairuokite ir nevaldykite jokių instrumentų ar mechanizmų, kol vėl nesijausite normaliai.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Femara medžiagas Femara sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus). Jeigu gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių cukrų, pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI Femara

    Femara visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Kokia yra Femara dozė Įprastinė Femara dozė yra viena tabletė per parą. Jei Femara vartosite kiekvieną dieną tuo pačiu metu, bus lengviau atsiminti, kad reikia išgerti tabletę.

    Kaip vartoti Femara Nuryti visą tabletę užgeriant stikline vandens ar kito skysčio.

    Kiek ilgai vartoti Femara Vartokite Femara kasdien, tol, kol nurodo gydytojas. Vaistą gali tekti vartoti kelis mėnesius ar net kelis metus. Jeigu kiltų klausimų, kiek ilgai vartoti Femara, kreipkitės į gydytoją.

    Pavartojus per didelę Femara dozę Jeigu išgėrėte per daug Femara tablečių ar, jeigu kas nors kitas netyčia išgėrė šių tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę. Parodykite tablečių pakuotę. Gali prireikti medicininės pagalbos.

    Pamiršus pavartoti Femara Jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę (pvz., po 2 ar 3 valandų), praleiskite pamirštąją ir gerkite kitą dozę, kada priklauso. Kitu atveju, išgerkite pamirštąją dozę iškart prisiminę, o kitą tabletę vartokite kaip įprasta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    Nustojus vartoti Femara Nenustokite vartoti Femara tol, kol to nelieps gydytojas. Taip pat žr. ankstesnįjį skyrių “Kiek ilgai vartoti Femara”.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Femara, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Daugelis nepageidaujamų reakcijų yra nesunkios ar vidutinio sunkumo, jos paprastai išnyksta per kelias gydymo dienas ar savaites. Kai kurie iš šių šalutinių poveikių, pvz., karščio pylimas, plaukų slinkimas ar kraujavimas iš makšties, gali pasireikšti dėl sumažėjusio estrogenų kiekio organizme.

    Nereikia nerimauti dėl šio galimų nepageidaujamų reakcijų sąrašo. Jums gali nepasireikšti nei viena iš jų.

    Kai kurios nepageidaujamos reakcijos gali būti sunkios. Šios reakcijos yra retos ar nedažnos, t.y. jos gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacienčių iš 10 000. Jei pasireiškė silpnumas, paralyžius, išnyko jutimas rankose, kojose ar kitoje kūno dalyje, sutriko koordinacija, pykina, sunku kalbėti ar kvėpuoti (smegenų sutrikimo, pvz., insulto požymiai) Jei pasireiškia staigus spaudžiantis krūtinės skausmas (širdies sutrikimo požymis) Jei pasidaro sunku kvėpuoti, skauda krūtinę, alpstate, padažnėja širdies ritmas, pamėlynuoja oda ar staiga pradeda skaudėti ranką ar koją (pėdą) (šie požymiai gali rodyti kad susidarė kraujo krešulys) Jei patinsta ir parausta išilgai venos, ta vieta yra labai jautri ir gali būti skausminga palietus Jei dėl infekcijos prasideda smarkus karščiavimas, šaltkrėtis ar burnoje atsiranda opų (trūksta baltųjų kraujo ląstelių) Jei smarkiai ir ilgam sutrinka regėjimas Nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

    Kai kurios nepageidaujamos reakcijos yra labai dažnos. Jos gali pasireikšti daugiau kaip 10 pacienčių iš 100. Karščio pylimas Nuovargis Smarkus prakaitavimas Kaulų ir sąnarių skausmas (artralgija) Jei kuri nors iš šių reakcijų yra sunki, kreipkitės į gydytoją.

    Kai kurios nepageidaujamos reakcijos yra dažnos. Jos gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacienčių iš 100). Odos bėrimas Galvos skausmas Galvos svaigimas Bendras negalavimas (bloga savijauta) Virškinimo trakto sutrikimai, pvz., pykinimas, vėmimas, sutrikęs virškinimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas Padidėjęs ar išnykęs apetitas Raumenų skausmas Kaulų plonėjimas ir retėjimas (osteoporozė), dėl ko kai kada kaulai gali lūžti (taip pat žr. 1 skyrių “ Pacienčių priežiūra gydymo Femara metu”) Rankų, plaštakų, kulkšnių, pėdų tinimas (edema) Liūdna nuotaika (depresija) Padidėjęs kūno svoris Plaukų slinkimas Jei kuri nors iš šių reakcijų yra sunki, kreipkitės į gydytoją.

    Kai kurios nepageidaujamos reakcijos yra nedažnos. Jos gali pasireikšti nuo 1 iki 10 pacienčių iš 1 000) Nervų sistemos sutrikimai, pvz., nerimas, nervingumas, dirglumas, mieguistumas, sutrikusi atmintis, somnolencija, nemiga Sutrikę pojūčiai, ypač lytėjimo Akių sutrikimai, pvz., neryškus matymas, akių dirginimas Permušimai, greitas širdies plakimas, padidėjęs kraujospūdis (hipertenzija) Odos sutrikimai, pvz., niežulys (dilgėlinė), sausa oda Makšties sutrikimai, pvz., kraujavimas iš makšties, išskyros iš makšties, makšties sausmė Pilvo skausmas Sustingę sąnariai (artritas) Krūtų skausmas Karščiavimas Troškulys, pakitęs skonis, burnos sausmė Gleivinės sausumas Sumažėjęs kūno svoris Šlapimo takų infekcija, padažnėjęs šlapinimasis Kosulys Jei kuri nors iš šių reakcijų yra sunki, kreipkitės į gydytoją.

    Taip pat vartojant Femara gali pakisti kraujo tyrimų rodikliai, pvz., padidėti cholesterolio kiekis (hipercholesterolemija) ar kepenų fermentų aktyvumas.

    Jeigu pasireiškė stiprus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI Femara

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės po „Tinka iki:“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Femara vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Pastebėjus, kad pakuotė pažeista ar atidaryta, Femara vartoti negalima. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Femara sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra letrozolas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 2,5 mg letrozolo. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, natrio krakmolo glikolatas, magnio stearatas ir koloidinis bevandenis silicio dioksidas. Dangalą sudaro hipromeliozė, talkas, makrogolas 8000, titano dioksidas (E 171) ir geltonasis geležies oksidas (E 172).

    Femara išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Femara yra plėvele dengtos tabletės. Plėvele dengtos tabletės yra tamsiai geltonos, apvalios. Vienoje pusėje įspausta „FV“, kitoje — ,,CG“. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių, dėžutėje – 30 tablečių.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!