• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Famogast Famogast Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FAMOGAST IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Famogast yra histamino H2 receptorių blokatorius. Jis slopina druskos rūgšties sekreciją ir dieną, ir naktį, taip pat sukeltą maisto ir pentagastrino. Vaistas greitai absorbuojamas iš virškinimo trakto, didžiausia jo koncentracija kraujo serume būna maždaug po 2,5 val. Famotidino pusinės eliminacijos laikas yra 2,5–4 val., vaisto poveikis trunka 10–12 val.

  Famogast vartojamas: dvylikapirštės žarnos opai gydyti (aktyviai ligos formai trumpai gydyti); dvylikapirštės žarnos opos recidyvo profilaktikai (išgydžius aktyvią ligos formą); padidėjusios skrandžio rūgšties sekrecijos mažinimas Zolingerio ir Elisono sindromo metu. skrandžio opai gydyti (aktyviai ligos formai trumpai gydyti); stemplės gleivinės uždegimui, sukeltam į ją patenkančio skrandžio turinio, gydyti; diagnostinės endoskopijos procedūros sukeltam stemplės gleivinės uždegimui ir jos gleivinės erozijoms gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FAMOGAST

  Famogast vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) famotidinui arba bet kuriai pagalbinei Famogast medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - prieš gydymą Famogast gydytojas turi nustatyti, ar ne vėžio sukelta opa (Famogast gali nuslopinti skrandžio augliui būdingus simptomus ir požymius, todėl gali būti sunkiau nustatyti tikslią diagnozę); didesnė famotidino dalis šalinama per inkstus, todėl, kai yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas, būtina mažinti vaisto dozę (žr. 3 skyrių);

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kliniškai reikšmingos famotidino ir kitų vaistų sąveikos nenustatyta. Famotidinas nesąveikauja su vaistais, kuriuos metabolizuoja kepenų mikrosomų fermentų sistema (pvz., varfarinu, teofilinu, fenitoinu, diazepamu, propranololiu, prokainamidu). Famotidiną galima vartoti kartu su vaistais, neutralizuojančias skrandžio rūgštį (antacidiniais vaistais).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiajai ir žindyvėms vaisto vartoti galima tik tuomet, kai, gydytojo nuomone, jis būtinas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nepageidaujamas vaisto poveikis centrinei nervų sistemai (pvz., galvos svaigimas ar mieguistumas) gali nedaug ar vidutiniškai sutrikdyti gebėjimą reaguoti, todėl vairuoti bei valdyti mechanizmus gali būti pavojinga.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Famogast medžiagas Vaisto sudėtyje yra Ponso 4R (E124). Gali sukelti alerginių reakcijų.

  3. KAIP VARTOTI FAMOGAST

  Famogast visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dvylikapirštės žarnos opa Suaugusiam žmogui dažniausiai 4 – 8 savaites reikia gerti kasdien prieš miegą 40 mg arba du kartus per dieną po 20 mg preparato. Daugumą pacientų pasveiksta per 4 savaites. Jei būtina, gydymą galima tęsti maždaug 11 savaičių.

  Dvylikapirštės žarnos opos recidyvo profilaktika Suaugusiesiems rekomenduojama gerti 20 mg vaisto prieš miegą.

  Padidėjusi skrandžio rūgšties sekrecija sergant Zolingerio ir Elisono sindromu Suaugusiesiems pradinė dozė yra 20 mg vaisto kas 6 val.

  Skrandžio opa Suaugusiesiems įprastinė paros dozė yra 40 mg prieš miegą. Gydymas trunka 4-11 savaičių.

  Stemplės gleivinės uždegimas, sukeltas į ją patenkančio skrandžio turinio Suaugusiesiems įprastinė dozė yra po 20 mg du kartus per parą 6–12 savaičių.

  Stemplės gleivinės uždegimas su erozijomis Suaugusiesiems įprastinė dozė yra po 40 mg du kartus per parą 6–12 savaičių.

  Dozavimas, kai yra inkstų funkcijos nepakankamumas Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas (kreatinino klirensas mažesnis nei 10 ml/min.), rekomenduojama vartoti 20 mg vaisto prieš miegą.

  Dozavimas senyviems pacientams Rekomenduojama tokia pati dozė kaip jaunesniems žmonėms.

  Dozavimas vaikams Famogast vartojimo patirtis vaikams nepakankama.

  Pavartojus per didelę Famogast dozę Jei manote, kad pavartojote per didelę vaisto dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Famogast Pamiršus pavartoti vaisto, kitą dozę gerkite įprastai. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Famogast, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Vaistas paprastai gerai toleruojamas. Vartojant Famogast gali pasireikšti galvos skausmas ir svaigimas, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas. Retai famotidinas sukelia asteniją, nuovargį, nemalonų jutimą, nemigą, mieguistumą, grįžtamą sąmonės sutrikimą, virškinimo sutrikimą (pykinimą, vėmimą, burnos džiūvimą, pilvo skausmą). Gali būti pavienių alerginės reakcijos (bronchų spazmo, edemos) atvejų.

  Jei pasireiškia aukščiau minėtas šalutinis poveikis ar bet kokių kitų simptomų ar pojūčių, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  5. KAIP LAIKYTI FAMOGAST

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Famogast sudėtyje yra

  Veiklioji medžiaga yra famotidinas. Vienoje tabletėje yra 20 mg arba 40 mg famotidino. Pagalbinės medžiagos yra: pregelifikuotas krakmolas, celiuliozės milteliai, magnio stearatas, talkas, hipromeliozė, titano dioksidas, makrogolis 6000, Ponso 4 R (E124).

  Kaip atrodo Famogast ir jo pakuotės turinys

  Famogast plėvele dengta tabletė yra rožinės spalvos, apvali, abipus išgaubta. Famogast supakuotas po 20 tablečių lizdinėse plokštelėse, esančiose kartono dėžutėje.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!