• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • ESCAPELLE ESCAPELLE Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA ESCAPELLE IR NUO KO JI VARTOJAMA

  ESCAPELLE yra skubios pagalbos kontraceptikas, kurį galima vartoti po nesaugaus lytinio akto arba tuo atveju, jeigu naudota kontraceptinė priemonė neveikė. Tokio tipo kontracepcija dažnai vadinama “kito ryto tablete”. Vienoje dėžutėje yra viena balta apvali tabletė, kurioje yra visa reikalinga dozė. Tabletėje yra 1,5 mg veikliosios medžiagos levonogrestrelio. Pagalbinės ESCAPELLE medžiagos yra bulvių krakmolas, kukurūzų krakmolas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas(E572), talkas(E533b), laktozės monohidratas.

  ESCAPELLE, pavartota per 72 valandas (tris dienas) po nesaugaus lytinio akto, 84% apsaugo nuo nėštumo. ESCAPELLE neapsaugos nuo nėštumo kiekvienu atveju, bet ji yra tuo veiksmingesnė, kuo greičiau bus pavartota po nesaugaus lytinio akto (geriau išgerti tabletę per 12 valandų, nei trečią dieną). ESCAPELLE veikia: • slopindama kiaušialąstės išsiskyrimą iš kiaušidės; • slopindama apvaisinimą, jei kiaušialąstė jau atsiskyrusi; • slopindama apvaisintos kiaušialąstės įsitvirtinimą gimdos gleivinėje.

  Taigi, ESCAPELLE veikia neprasidėjus nėštumui. Preparatas neveikia, jei jau esate pastojusi. Nerekomenduojama vartoti preparato jaunesnėms nei 16 metų merginoms. Nerekomenduojama vartoti vaikams.

  2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ESCAPELLE

  ESCAPELLE vartoti draudžiama: Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei ESCAPELLE medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jei yra bet kuri iš žemiau išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes ESCAPELLE tabletė, kaip skubios kontracepcijos priemonė Jums gali netikti: • jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti jau pastojusi; • jeigu mėnesinės vėluoja arba paskutinį kartą jos buvo ne tokios, kaip visada; • jeigu po turėto nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 val. ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės (nėštumas jau gali būti prasidėjęs ir vaistinis preparatas neveiks); • jeigu sergate plonosios žarnos liga (pvz., Krono liga), kurios metu sutrinka maisto virškinimas; • jeigu sergate sunkia kepenų liga; • jeigu vartojate bet kurių žemiau išvardytų vaistų, kadangi jie gali mažinti Escapelle tabletės veiksmingumą: - Barbitūratų arba kitų vaistų nuo epilepsijos (pvz., primidono, fenitoino, karbamazepino). - Vaistų nuo tuberkuliozės ( pvz., rifampicino, rifabutino). - Vaistų ŽIV infekcijai gydyti ( pvz., ritonaviro). - Vaistų nuo grybelių sukeltų ligų ( pvz., grizeofulvino). - Vaistažolių preparatų, kurių sudėtyje yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum). - Vaisto ciklosporino (preparato, veikiančio imuninę sistemą).

  Jei yra bet kuri iš žemiau išvardytų aplinkybių, pasitarkite su gydytoju, nes ESCAPELLE tabletė, kaip skubios kontracepcijos priemonė Jums gali netikti arba kiti metodai Jums gali būti tinkamesni.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nevartokite šio preparato, jeigu jau esate nėščia. Jeigu po nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 val. ir per tą laiką neprasidėjo mėnesinės, Jūs galite būti pastojusi ir vaistinis preparatas neveiks. Jeigu paskutinės mėnesinės vėlavo daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai gausus ar neįprastai silpnas, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate nėščia. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, būtinai kreipkitės į gydytoją. Kad ESCAPELLE pažeistų gimdoje besivystantį vaisių, duomenų nėra, tačiau gydytojas turi patikrinti, ar nėštumas nėra negimdinis (t. y. vaisius vystosi ne gimdoje). Tai ypač svarbu tuo atveju, jeigu išgėrusi ESCAPELLE, jaučiate stiprų pilvo skausmą arba Jums anksčiau yra buvęs negimdinis nėštumas, buvo atlikta kiaušintakių operacija arba buvo mažojo dubens organų uždegimas.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Labai nedaug veikliosios ESCAPELLE medžiagos patenka į motinos pieną. Nemanoma, kad tai kenkia kūdikiui, tačiau jei nerimaujate, galite išgerti tabletę iškart po žindymo. Tokiu atveju tabletę išgersite likus pakankamai laiko iki sekančio žindymo ir taip sumažės veikliosios medžiagos kiekis, su pienu galintis patekti į kūdikio organizmą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate vaistų, išvardytų skirsnyje “Specialių atsargumo priemonių reikia”, pasakykite gydytojui. Jei kyla bet kokių abejonių, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, slaugytoju arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ESCAPELLE medžiagas ESCAPELLE sudėtyje yra pagalbinės medžiagos laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį, prieš pradėdama vartoti šį vaistą.

  Jei nerimaujate dėl lytiniu keliu plintančių ligų Šis vaistas neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų. Tik prezervatyvas gali tai padaryti. Jei dėl to nerimaujate, pasitarkite su gydytoju, vaistininku, slaugytoju arba kreipkitės į šeimos planavimo kliniką.

  3.KAIP VARTOTI ESCAPELLE

  Po nesaugaus lytinio akto išgerkite tabletę kaip galima greičiau, geriausia per 12 valandų ir ne vėliau kaip po 72 valandų (trijų dienų). Tabletė geriama nekramtyta, jei reikia, užsigeriant vandeniu. Nevėluokite išgerti tabletę. Ji bus tuo veiksmingesnė, kuo greičiau ją išgersite po nesaugaus lytinio akto. Jeigu jau vartojate reguliariai geriamų kontraceptinių tablečių, galite jų vartojimą tęsti kaip įprasta.

  Kaip dažnai galima vartoti ESCAPELLE ESCAPELLE tabletė vartojama tik neatidėliotinu atveju ir nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Jei ESCAPELLE tabletės vartojamos dažniau nei vieną kartą per mėnesinių ciklą, gali sutrikti ciklas. ESCAPELLE tabletė nėra tokia veiksminga, kaip įprastinės reguliariai naudojamos kontraceptinės priemonės. Pasitarkite su gydytoju, slaugytoju ar šeimos planavimo klinikos specialistu apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos Jus nuo nėštumo.

  Ką daryti, jei vemiate Jei išgėrus tabletę 3 valandų laikotarpiu imate vemti, reikia išgerti dar vieną tabletę. Jums gali prireikti nedelsiant kreiptis į gydytoją, slaugytoją ar šeimos planavimo kliniką patarimo ir kitos tabletės.

  Pavartojus per didelę dozę Nors neturima duomenų, kad vienu metu išgėrus per daug tablečių atsirastų sunkių žalingų poveikių, gali atsirasti pykinimas, net vėmimas, kraujavimas iš makšties. Turite pasitarti su vaistininku, gydytoju, slaugytoju ar šeimos planavimo klinikos specialistu, ypač jeigu vėmėte, nes tokiu atveju tabletė poveikis gali būti nepakankamas.

  Išgėrus ESCAPELLE tabletę Išgėrus ESCAPELLE tabletę kito lytinio akto metu būtina naudoti prezervatyvą arba makšties gaubtelį su spermicidais tuo atveju, jei negeriate reguliariai vartojamų kontraceptinių tablečių, kadangi ESCAPELLE tabletė antro nesaugaus lytinio akto metu bus neveiksminga iki sekančių mėnesinių.

  Išgėrus ESCAPELLE tabletę, patartina maždaug po 3 savaičių apsilankyti pas gydytoją ir įsitikinti, kad tabletė buvo veiksminga. Jei mėnesinės vėluoja daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu neįprastai gausus ar neįprastai silpnas, nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, labai svarbu, kad Jus apžiūrėtų gydytojas. Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos Jus nuo nėštumo.

  Jei toliau vartojant reguliariai geriamųjų kontraceptikų laiku neprasideda mėnesinės, apsilankykite pas gydytoją ir įsitikinkite, ar nesate pastojusi.

  4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  ESCAPELLE, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti ir šalutinį poveikį. • Išgėrus vaisto, trumpam gali atsirasti šleikštulys. • Išgėrus vaisto, gali atsirasti vėmimas.

  Jei atsirastų vėmimas, perskaitykite skyrių “Ką daryti, jei vemiate” Gali kisti mėnesinių laikas. Daugumai moterų įprastinis mėnesinių laikas nekinta, tačiau kai kurioms jos gali prasidėti keliomis dienomis anksčiau arba vėliau. Iki sekančių mėnesinių taip pat gali atsirasti nereguliarus kraujavimas ar tepių išskyrų. Jeigu mėnesinės vėluoja daugiau negu 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai silpnas ar neįprastai gausus, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją. Išgėrus šio vaisto, gali atsirasti krūtų jautrumas, galvos, pilvo apatinės dalies skausmas, viduriavimas, svaigulio ar nuovargio pojūtis. Šie simptomai per keletą dienų susilpnėja. Labai retais atvejais gali atsirasti odos reakcijų (bėrimas, dilgėlinė, niežulys, veido patinimas).

  Jei atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui, vaistininkui, slaugytojui ar šeimos planavimo klinikos specialistui.

  5.ESCAPELLE TABLETĖS LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistinis preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!