• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • ERAZABAN ERAZABAN Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ERAZABAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Dokozanolas yra priešvirusinis preparatas. ERAZABAN yra baltos spalvos kremas, vartojamas ankstyvųjų stadijų lūpų pūslelinei (herpes simplex infekcijai) gydyti, gijimui pagreitinti ir simptomams (niežėjimui, skausmui, perštėjimui ir dilgsėjimui) palengvinti. Lūpų pūslelinę dažnai sukelia paprastosios pūslelinės virusai. Liga gali pasireikšti, jei imuninė sistema susilpnėjusi, taip pat patiriant stresą bei mėnesinių metu. Veikiant virusams, atsiranda pūslelių ar opelių, dažniausiai ant lūpų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ERAZABAN

  ERAZABAN vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) dokozanolui arba bet kuriai pagalbinei kremo medžiagai, kurios yra išvardytos šio lapelio pabaigoje (žr. 6 skyrių).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - ERAZABAN vartojamas tik iš išorės. Saugokitės, kad jo nepatektų į akis ar aplink jas, į burną ar ant lyties organų, nes tai gali sukelti sudirginimą. Jei kremo netyčia pateko į akis, jas gerai praplaukite vandeniu. - Jaunesniems nei 12 metų vaikams ERAZABAN vartoti draudžiama.

  Kitų vaistų vartojimas Jei kiltų klausimų, kaip kiti vaistai gali keisti ERAZABAN gydomąjį poveikį, teiraukitės vaistininko. Nežinoma, ar ERAZABAN vartojant su kitais vaistais, kinta gydomasis poveikis. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis ERAZABAN galima vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas ERAZABAN gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ERAZABAN medžiagas ERAZABAN sudėtyje yra propilenglikolio, kuris gali sudirginti odą.

  3. KAIP VARTOTI ERAZABAN

  Suaugusiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams: Gydymą pradėkite tuoj pat, kai tik pastebėjote pirmuosius pūslelinės požymius, pavyzdžiui, pažeistos vietos niežėjimą, dilgsėjimą, deginimo pojūtį ar perštėjimą.

  Gerai nusiplaukite rankas prieš tepdami kremą ir po to, kad infekcija neplistų.

  Kruopščiai patepkite visą pūslelinės apimtą vietą 5 kartus per dieną (maždaug kas 3 val.).

  Tepkite piršto galiuku ar vatos tamponėliu ir stenkitės neliesti tūbelės galo po to, kai lietėte pūsleles.

  Gydymą tęskite, kol visai išgysite, paprastai 4-6 dienas.

  Jeigu per 10 dienų nepastebite pagerėjimo, nutraukite gydymą ir kreiptis į gydytoją.

  Nepamirškite, kad ERAZABAN yra Jūsų vaistas. Jei duosite tūbelę kam nors kitam, rizikuojate užkrėsti kitus.

   

  Pavartojus per didelę ERAZABAN dozę Jei ant odos pavartosite didelį kiekį kremo, didelių problemų nekils. Nereikia jokio specialaus gydymo.

  Pamiršus pavartoti ERAZABAN Jei pamiršote pavartoti ERAZABAN, pavartokite jo iš karto, kai tik prisiminėte.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  ERAZABAN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dažniausias (daugiau nei 10%) šalutinis poveikis yra galvos skausmas. Dažni (1-10%) šalutiniai poveikiai yra vartojimo vietoje atsirandantys odos sutrikimai, įskaitant odos sausmę, odos bėrimą ir veido patinimą. Jei pasireikštų sunkesnių odos reakcijų, nutraukite gydymą, ir jei jos nepranyksta, kreipkitės į gydytoją. Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ERAZABAN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

  Pirmą kartą atidarius tūbelę, kremas tinkamas vartoti 6 mėnesius. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  ERAZABAN sudėtyje yra: - Veiklioji medžiaga yra dokozanolas. 1 g kremo yra 100 mg dokozanolo. - Pagalbinės medžiagos: sacharozės stearatai, lengvoji mineralinė alyva, propilenglikolis, benzilo alkoholis, išgrynintas vanduo.

  Kaip atrodo ERAZABAN ir jo kiekis pakuotėje ERAZABAN yra baltos spalvos kremas. Kremas tiekiamas tūbelėmis po 2 g arba 5 g.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!