• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Emzok Emzok Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA EMZOK IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Grupė pagal indikacijas Antihipertenzinis vaistas,  blokatorius.

  Apibūdinimas Emzok veiklioji medžiaga selektyviai blokuoja 1 adrenoreceptorius. Šis vaistas stipriausiai veikia širdies raumenį, silpniau – bronchus ir kraujagysles. Jis mažina kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį, taip pat širdies minutinį tūrį ramybėje ir fizinio krūvio metu.

  Indikacijos Emzok vartojamas: kai yra aukštas kraujospūdis (arterinė hipertenzija); norint išvengti krūtinės anginos priepuolių (nepakankamos širdies raumens kraujotakos sukeliamo krūtinės skausmo); ilgalaikiam gydymui po ūminio miokardo infarkto; širdies ritmo sutrikimams gydyti; migrenos priepuolių profilaktikai.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT EMZOK

  Kontraindikacijos Emzok vartoti negalima: jei padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai, į ją panašioms medžiagoms arba kuriam nors kitam šio vaisto komponentui; pacientams, sergantiems psoriaze; labai sumažėjus širdies susitraukimų dažniui (kai yra bradikardija); jei sutrikęs širdies impulsų generavimas (sergant sinusinio mazgo silpnumo sindromu); sunkus periferinių arterijų kraujotakos nepakankamumas; pacientams, sergantiems nesureguliuotu širdies nepakankamumu; ištikus miokardo infarktui, jei labai retas pulsas; jei sistolinis kraujospūdis yra žemas; jei sutrikęs impulso sklidimas širdimi (kai yra pirmojo ar antrojo laipsnio atrioventrikulinė blokada); jei yra vidutinis ar sunkus širdies nepakankamumas. Jei moteris yra nėščia ar žindo kūdikį, tai, ar jai vartoti šį vaistą, nuspręs gydytojas.

  Atsargumo priemonės Negalima baigti vartoti Emzok staiga. Nutraukti gydymą visais atvejais galima tik palaipsniui, dozę mažinant 7-10 dienų. Jei pacientas serga išemine širdies liga, tai jį, mažinantį dozę ir ką tik baigusį vartoti šį vaistą, turi atidžiai stebėti gydytojas. Ypatingą dėmesį gydytojas turėtų skirti pacientams, sergantiems cukriniu diabetu (šis vaistas gali maskuoti sumažėjusios cukraus koncentracijos kraujyje simptomus, pavyzdžiui, drebulį ir širdies susitraukimų dažnio padidėjimą), taip pat jei yra ar buvo pablogėjusi kvėpavimo organų (pvz., sergant plaučių emfizema ar lėtinių bronchitu), širdies (pvz., sergant širdies nepakankamumu), kraujagyslių, inkstų ar kepenų funkcija. Emzok negalima vartoti kartu su verapamiliu, kadangi kyla širdies sustojimo pavojus. Jei ruošiatės operacijai ar dėl kitokios priežasties vykstate į ligoninę, apie Emzok vartojimą informuokite gydytoją. Emzok gali turėti nepalankios įtakos veiklai, kuriai reikia sutelkto dėmesio, judesių koordinacijos ir gebėjimo greitai priimti sprendimus (pvz., vairuojant motorinę transporto priemonę, dirbant su technika, dideliame aukštyje ir pan.). Tokius darbus galima dirbti tik gydytojui leidus. Jei perdozavote šio vaisto, arba jei jo atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.

  Sąveika Emzok ir kartu su juo vartojami vaistai gali turėti įtakos vieni kitų poveikiui, todėl apie visus vaistus, kuriuos vartojate ar ruošiatės vartoti kartu, reikia informuoti gydytoją. Jei, besigydydami Emzok, norite pradėti vartoti kurį nors be recepto parduodamą vaistą, pasikonsultuokite su gydytoju. Kartu vartojant emzoką ir kitus kraujospūdžio mažinamuosius vaistus, dažniausiai kraujospūdis sumažėja dar labiau. Emzok negalima vartoti kartu su verapamiliu, kadangi kyla širdies sustojimo pavojus. Kartu su kitais  blokatoriais, ganglijų blokuojamaisiais vaistais ar MAO inhibitoriais emzoką galima vartoti tik sunkiais atvejais atidžiai stebint gydytojui. Jei šis vaistas vartojamas kartu su klonidinu (pastarasis skirtas padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti), ir jų abiejų vartojimą reikia nutraukti, pirmiausia reikėtų palaipsniui baigti Emzok vartojimą (kitaip gali ištikti hipertenzinė krizė). Ypač atsargiai Emzok vartojamas kartu su ergotaminu,  simpatomimetikais ir  simpatomimetikais. Vaistai, kurie didina fermentų sintezę (pvz., barbitūratai ir rifampicinas) gali sukelti Emzok koncentracijos kraujyje sumažėjimą ir todėl susilpninti jo poveikį. Cimetidinas (vaistas gydyti ligoms, susijusioms su padidėjusia rūgšties sekrecija skrandyje) veikia priešingai. Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (pvz., indometacinas) gali susilpninti Emzok kraujospūdžio mažinamąjį poveikį.

  3. KAIP VARTOTI EMZOK

  Dozavimas Emzok skirtas tik suaugusiems pacientams. Tikslų dozavimą ir vartojimo trukmę nurodo gydytojas. Padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti ir krūtinės anginai gydyti paprastai vartojama 50-200 mg vieną kartą per parą. Kai širdies veikla nereguliari (aritmija), paprastai vartojama 100-200 mg vieną kartą per parą. Po širdies vainikinių arterijų šuntavimo operacijų galinčių atsirasti supraventrikulinių aritmijų profilaktikai galima vartoti 50 mg vieną kartą per parą. Palaikomajam gydymui po širdies priepuolio paprastai vartojama 200 mg vieną kartą per parą. Migrenos profilaktikai paprastai vartojama 100-200 mg vieną kartą per parą. Vartojimo būdas Šios pailginto atpalaidavimo tabletės geriamos vieną kartą per parą, geriausia anksti rytą. Į maitinimąsi atsižvelgti nereikia. Tabletę reikia užgerti bent puse stiklinės vandens. Ją galima perlaužti, tačiau negalima kramtyti ar traiškyti.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Emzok toleruojamas gerai, tačiau kai kuriems jį vartojantiems pacientams gali pasireikšti nepageidaujamų poveikių. Paprastai jie būna nesunkūs ir, sumažinus dozę, išnyksta. Dažniausi nepageidaujami poveikiai yra galvos svaigimas, mieguistumas, virškinimo sutrikimai (pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas) ir miego sutrikimai. Be to, gali skaudėti galvą ar raumenis, atsirasti depresija, sutrikti dėmesio sutelkimas ar širdies ritmas, sumažėti širdies susitraukimų dažnis (bradikardija), atsirasti širdies plakimo pojūtis, sutrikti kvėpavimas, išberti odą, sutrikti rega, prasidėti plaukų slinkimas (galimas net nuplikimas – alopecija), sutrikti kraujo gamyba, priaugti svorio. Šis vaistas yra selektyvus  blokatorius (stipriausiai veikia širdies raumenį, silpniau – bronchus ir kraujagysles), tačiau kai kuriems pacientams, sergantiems bronchų ligomis, jis gali sukelti kvėpavimo takų susiaurėjimą ir dar labiau trikdyti kvėpavimą. Jei pasireiškia kuris nors aukščiau nurodytas arba kitoks nepageidaujamas poveikis, apie tai reikėtų informuoti gydytoją.

  5. EMZOK laikymo SĄLYGOS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Perspėjimai Pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui, šio vaisto vartoti negalima. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Pakuotė 30 arba 100 tablečių su apvalkalu.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!