• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • EFFERALGAN (vaikams) EFFERALGAN (vaikams) Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA EFFERALGAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  EFERALGAN yra vaistas nuo skausmo ir karščiavimo.

  Šis vaistas skirtas skausmui (pvz., galvos, dantų, raumenų) malšinti ir karščiavimui mažinti (pvz., sergant į gripą panašiomis ligomis).

  Ši vaisto forma skirta tik 4-32 kg svorio (t.y. maždaug nuo 1 mėn. iki 12 metų amžiaus) vaikams. Atidžiai perskaitykite 3 skyrių.

  Kadangi paracetamolis skiriamas įvairaus svorio vaikams, dėl jo dozavimo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT EFFERALGAN

  EFFERALGAN vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas paracetamoliui arba bet kuriai šio vaisto pagalbinei medžiagai. jeigu vaikas serga sunkia kepenų liga.

  Visada, kai kyla abejonių, reikia pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Šio vaistinio preparato sudėtyje yra paracetamolio. Jo gali būti ir kitų vaistinių preparatų sudėtyje. EFFERALGAN negalima duoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio, kad nebūtų vir­šy­ta rekomenduojama paros dozė (žr. 3 skyrių).

  Jei skausmas išlieka ilgiau kaip 5 dienas arba karščiavimas ilgiau kaip 3 dienas, EFFERALGAN nepakankamai veiksmingas arba atsiranda naujų simptomų, tai, nepasitarę su gydytoju, toliau šio vaisto vaikui neduokite. Jei vaikas serga sunkia inkstų liga, tai, prieš jam duodant paracetamolio, reikia pasikon­sul­tuoti su gydytoju. Jei gydytojas nurodė ištirti šlapimo rūgšties arba cukraus kiekį kraujyje, informuokite jį apie šio vaisto vartojimą. Sergantiems cukriniu diabetu arba laikantiems dietos, kurioje yra mažai angliavandenių, dėl preparate esančio cukraus reikia atsižvelgti į vaisto paros dozę. Šio geriamojo tirpalo tūryje , atitinkančiame 4 kg tarpą matuoklyje, yra 0,67 g cukraus.

  Kitų vaistų vartojimas Norint išvengti potencialios įvairių vaistų sąveikos, Jus privalote visada informuoti gydy­toją arba vaistininką apie tai, kokius vaistus vartojate arba neseniai vartojote.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Šis vaistinis preparatas, vartojant jį terapinėm dozėm, gali būti skiriamas nėštumo ir žindymo laikotarpio metu. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  EFFERALGAN pagalbinių medžiagų sąrašas, į kurių buvimą šio vaistinio preparato sudėtyje turėtų atkreipti dėmesį tam tikros grupės pacientai Cukrus (sacharozė: šio geriamojo tirpalo tūryje, atitin­kančiame matuoklio 4 kg žymą, yra 0,67 g cukraus), propilenglikolis.

  3. KAIP VARTOTI EFFERALGAN

  Dozavimas Paracetamolio dozavimas priklauso nuo vaiko svorio (amžius nurodytas apytikrei orientacijai). Jeigu Jus konkrečiai nežinote vaiko svorio, pasverkite jį, kad galima būtų skirti atitinkamą vaisto dozavimą. Re­ko­menduojama paros dozė - maždaug 60 mg/kg/parą. Ji padalijama į keturias arba šešias vienkar­ti-­ nes, t.y. vartojama maž­daug po 15 mg/kg kas 6 val. Dozės matuoklis sugraduotas pagal vaiko kūno svorį (yra 4, 8, 12 ir 16 kg pagrindinės bei 6, 10 ir 14 kg papildomos žymos).

  Pripilkite matuoklį iki reikiamos žymos pagal kūno svorį: jei vaikas sveria 4-16 kg, pripilkite matuoklį iki jo kūno svorį atitinkančios arba artimiausios žymos (pvz., jei vaikas sveria 4-5 kg - iki 4 kg žymos). Prireikus šio vaisto galima vėl duoti po 6 val. jei vaikas sveria 16-32 kg, tai, pripylę matuoklį vieną kartą, paskui įpilkite trūkstamą kiekį (pvz., jei vaikas sveria 18-19 kg, pirmą kartą pilkite iki 10 kg, antrą - iki 8 kg žymos; vaikui duokite gerti visą per abu kartus supiltą dozę). Prireikus šio vaisto galima vėl duoti po 6 val.

  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimo metodas ir būdas Šis vaistas geriamas. Jį galima gerti atskirai arba atskiestą trupučiu skysčio (pvz., vandens, pieno arba vaisių sulčių).

  Norėdami atidaryti buteliuką, paspauskite ir pasukite jo dangtelį. Kiekvieną kartą, padavę vaikui vaisto, buteliuką užsukite.

  Jei vaiko kūno temperatūra aukštesnė kaip 38,5 C, vaisto poveikį galima sustiprinti taip: nurengti vaiką; duoti jam gerti; nelaikyti vaiko pernelyg šiltoje vietoje. Vaisto vartojimo periodiškumas ir laikas Šis vaistas, vartojamas reguliariai, padeda išvengti skausmo stiprumo kitimo ar temperatūros svyra­vi­mo. Jį reikia vartoti lygiais intervalais dieną ir naktį, geriausiai kas 6 val.

  Jei vaikas serga sunkia inkstų liga (sunkiu inkstų nepakankamumu), šį vaistą jam galima vartoti ne daž­niau kaip kas 8 val.

  Jeigu manote, kad EFFERALGAN veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vais­ti­ninką.

  Pavartojus per didelę EFFERALGAN dozę Perdozavus (netyčia pavartojus per didelę dozę), būtina nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju.

  Pamiršus pavartoti EFFERALGAN Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti EFFERALGAN Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  EFFERALGAN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Retais atvejais galimi odos išbėrimai, paraudimai arba alerginė reakcija, kuri pasireiškia staigiu veido ar kaklo patinimu arba staigiu negalavimu su kraujospūdžio sumažėjimu. Taip atsitikus, reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir apie tai pasakyti gydytojui. Šiuo atveju vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra paracetamolis vartoti negalima.

  Aprašyta išimtinai retų atvejų, kai pakito laboratorinių tyrimų duomenys (pvz., nenormaliai sumažėjo tam tikrų kraujo ląstelių – trombocitų), todėl reikia periodiškai tirti kraują. Sumažėjus trombocitų, gali kraujuoti iš nosies ar dantenų. Jei pradeda kraujuoti, pasikonsultuokite su gydytoju.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI EFFERALGAN

  Ant išorinės pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  6. KITA INFORMACIJA

  EFFERALGAN sudėtyje yra

  - Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. 1 ml geriamojo tirpalo jo yra 30 mg. - Pagalbinės medžiagos: makrogolis 6000, sacharozės tirpalas, sacharino natrio druska, kalio sorbatas, citrinų rūgštis, bevandenė, karamelės ir vanilės skonio medžiaga, išgrynintas vanduo.

  Kaip atrodo EFFERALGAN ir jo pakuotės turinys 90 ml arba 150 ml rudas polietileno tereftalato butelis su mažo tankio polietileno dangteliu, kurio negali atida­ry­ti vaikai. Be to, pakuotėje yra polistireninis matuoklis, sugraduotas pagal vaiko kūno svorį kilo­gra­mais (yra 4, 8, 12 ir 16 kg žymos). Dozuojant šiuo matuokliu pagal svorį, paracetamolio dozė būna 15 mg/kg.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!