• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • EDNYT EDNYT Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA EDNYT IR KAM JIS VARTOJAMAS

  EDNYT priklauso vaistų grupei, vadinamai AKF inhibitoriais. Šie vaistai mažina padidėjusį kraujagyslių sienelių tonusą ir palengvina širdžiai į jas pumpuoti kraują. Tokiu būdu sumažėja padidėjęs kraujospūdis. Jūsų gydytojas Jums paskyrė EDNYT dėl kurios nors iš šių priežasčių: - Jūsų kraujospūdis per daug didelis; - Jums yra būklė, vadinama širdies nepakankamumu, nes Jūsų širdis mažiau pajėgi pumpuoti kraują. - kad neatsirastų širdies nepakankamumo simptomų tuo atveju, jei širdies veikla susilpnėjusi.

  EDNYT mažina padidėjusį kraujospūdį.

  Daugumai pacientų, sergančių širdies veiklos nepakankamumu, dėl kurio juntamas nuovargis po lengvo fizinio krūvio, dusulys arba atsiranda kulkšnių bei kojų patinimas, EDNYT pagerina širdies veiklą. Enalaprilis gali lėtinti širdies nepakankamumo sipmtomų atsiradimą ir apsaugoti nuo širdies nepakankamumo pasunkėjimo tuos pacientus, kuriems jau yra šių simptomų, ir tokius pacientus dėl širdies nepakankamumo gali tekti rečiau gydyti ligoninėje. Gydymas EDNYT mažina pacientų mirštamumą nuo širdies nepakankamumo. Daugumą pacientų, kuriems yra pradinės stadijos širdies veiklos nepakankamumas ir kurie dar nejaučia simptomų, įskaitant ir tuos, kuriems yra buvęs širdies priepuolis, EDNYT gali sumažinti tolesnio širdies išsiplėtimo bei širdies veiklos nepakankamumo pasireiškimo tikimybę.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT EDNYT EDNYT vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas enalaprilio maleatui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai; - jeigu esate nėščia ar galvojate, jog galite būti pastojusi; - jeigu planuojate pastoti; - jeigu žindote kūdikį; - jeigu yra aortos vožtuvo stenozė (susiaurėjimas); - jeigu buvo būklė, vadinama angioneurozinė edema (jos požymiai yra niežulys, dilgėlinė, švokštimas ir rankų, gerklės, burnos ar vokų patinimas), pasireiškusi ankstesnio gydymo AKF inhibitoriais, arba jeigu jos atsiradimas nebuvo susijęs su AKF inhibitorių vartojimu; - jeigu Jums atliekama hemodializė naudojant poli(akrilonitrilo, 2 metalilo natrio sulfonato) didelio laidumo membranas; Jei manote, kad Jums yra bet kuri minėta būklė, EDNYT tablečių vartoti negalima. Visais šiais atvejais būtina informuoti gydytoją ir pasitarkite su juo.

  Vaikams EDNYT rekomenduojama vartoti tik hipertenzijai gydyti.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jeigu inkstų veikla sutrikusi arba Jums neseniai persodintas inkstas (Jūsų gydytojas prieš skirdamas gydymą ir jo metu lieps atlikti kraujo tyrimą, kad patikrintų, ar nesutriko inkstų veikla). Jeigu neseniai stipriai vėmėte ar viduriavote. Jeigu yra aortos arba kliūtis kraujui ištekėti iš kairiojo širdies skilvelio . Jeigu sergate kepenų liga. Jeigu Jums atliekama hemodializė. Jeigu Jums cholesteroliui iš kraujo pašalinti numatyta atlikti vadimamąją MTL aferezę. Jeigu Jums numatytas desensibilizuojamasis gydymas nuo alergijos bičių ar vapsvų įgėlimui. Jeigu Jums numatyta operacija ar nejautrą sukeliančių vaistų vartojimas net ir dėl dantų gydymo. Jeigu ribojamas druskos kiekis maiste. Jeigu sergate kolagenine kraujagyslių liga ir vartojate imunosupresantų (vaistų, vartojamų tokioms autoimuninėms ligoms, kaip reumatoidinis artritas, gydyti arba po organų transplantacijos), alopurinolį (vaistą podagrai gydyti), arba prokainamidą (vaistą širdies ritmo sutrikimams gydyti). Jums gydytojas gali liepti periodiškai atlikti kraujo tyrimus, kad galėtų nustatyti baltųjų kraujo kūnelių kiekį. Jei Jums yra bet kuri minėta aplinkybė arba pasireiškia infekcinė liga (jos požymis gali būti kūno temperatūros pakilimas), nedelsdami praneškite gydytojui.

  Jei esate afro – karibietis, EDNYT Jums gali būti mažiau veiksmingas.

  Jei Jums tinka bet kuri minėta aplinkybė, praneškite gydytojui ir pasitarkite su juo.

  Ednyt vartojimas su maistu ir gėrimais EDNYT galima gerti neatsižvelgiant į valgymo laiką, tačiau tabletę reikia nuryti užsigeriant pakankamu kiekiu skysčio.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumo metu EDNYT vartoti draudžiama. Jei pastojote, nedelsdamos nutraukite EDNYT vartojimą ir praneškite gydytojui. Žindančioms moterims EDNYT vartoti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuojant ir valdant mechanizmus reikai turėti omenyje, jog retkarčiais gali atsirasti galvos svaigimas ar nuovargis.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas Vienoje EDNYT 5 mg, 10 mg ir 20 mg tabletėje yra atitinkamai 100 mg, 95 mg ir 90 mg laktozės. Tai reikia turėti omenyje laktozės netoleruojantiems žmonėms.

  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Vienoje EDNYT 5 mg, 10 mg ir 20 mg tabletėje yra atitinkamai 1,14 mg, 2,28 mg ir 4,55 natrio hidroksido.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pasakykite gydytojui, jei vartojate šių vaistų: kalį organizme sulaikančių vaistų, įskaitant kai kuriuos diuretikus ir kalio papildus; tiazidų grupės arba kilpinių diuretikų; - kitų kraujospūdį mažinančių vaistų; - ličio preparatų (vaistų kai kurioms psichikos ligoms gydyti); - triciklių vaistų nuo depresijos, vaistų nuo psichozės, nuskausminamųjų ar narkozę sukeliančių preparatų (jais gydomos kai kurie psichikos sutrikimai, malšinamas vidutinio stiprumo ir stiprus skausmas) arba migdomųjų (vartojamų nerimui gydyti ar padedančių užmigti) - nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (vartojamų raumenų bei sąnarių skausmo, sąstingio ir uždegimo gydymui)

  3. KAIP VARTOTI EDNYT

  EDNYT visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Paprastai visa paros dozė geriama iš karto ryte, bet ją lygiomis dalimis galima gerti ir per 2 kartus: ryte ir vakare. Didelio kraujospūdžio ligos gydymas: pradžioje vartojama po 5-20 mg per parą (jei kartu vartojama diuretikų, paros dozė 2,5-5 mg). Dozė gali būti palaipsniui didinama iki įprastinės palaikomosios 20 mg, kuri geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus. Didžiausia paros dozė – 40 mg vieną kartą per parą arba 20 mg du kartus per parą. Širdies nepakankamumo gydymas: pradžioje vartojama 2,5 mg dozė kartą per parą. Ji geriama ryte. Dozė gali būti palaipsniui didinama iki įprastinės palaikomosios 20 mg, kuri geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus. Didžiausios paros dozės – 40 mg – viršyti negalima. Senyviems pacientams pradinė dozė gali būti mažesnė. Senyvi pacientai ir pacientai, kurių inkstų veikla nepakankama. Atsižvelgiant į inkstų veiklą, pradinę ir palaikomąją dozes gali tekti sumažinti. Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų veiklos nepakankamumas ir tiems, kuries atliekama hemodializė, pradinė paros dozė yra 2,5 mg, įprasta palaikomoji dozė – 2,5 mg per parą. Esant inkstų funkcijos nepakankamumui, negalima viršyti didžiausios 10 mg paros dozės. Vaikams: Vaikams, kurie sveria 20-50 kg, pradinė paros dozė yra 2,5 mg, o sveriantiems daugiau nei 50 kg – 5 mg. Tolesnė dozė nustatoma individualiai.

  Jei Jums atrodo, kad EDNYT veikia per silpnai arba per stipriai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pavartojus per didelę EDNYT dozę Pavartojus pernelyg didelę dozę, gali atsirasti tokių simptomų: ilgai trunkanti diurezė, elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, labai mažas kraujospūdis, sąmonės pritemimas (gali ištikti net koma), traukuliai, dalinis paralyžius (parezė), širdies ritmo sutrikimas, retas širdies ritmas, kraujotakos kolapsas, inkstų nepakankamumas, žarnų nepraeinamumas. Įtarus, jog perdozuota, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti EDNYT Jei pamiršote išgerti tabletę, gerkite ją įprastiniu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti EDNYT Nustojus vartoti EDNYT, paprastai kraujospūdis staiga nepadidėja.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  EDNYT, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gydymo EDNYT pradžioje, taip pat ir staiga atsistojus gali atsirasti apsvaigimas, neryškus matymas, galvos svaigimas. Jei vartojant EDNYT atsirastų bet kuris iš šių šalutinių poveikių: rankų, veido, burnos, vokų, gerklės ir/ar liežuvio patitimas, švokštimas, sunkumas ryjant, išbėrimas ar sunki odos reakcija, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Kitas šalutinis poveikis

  Labai dažnas: neryškus matymas, galvos svaigimas, kosulys, pykinimas, silpnumas Dažnas: galvos skausmas, depresija (prislėgta nuotaika), mažas kraujospūdis, alpulys, širdies priepuolis ar insultas, krūtinės skausmas, krūtinės angina, greitas ir nereguliarus širdies plakimas, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, pilvo skausmas, skonio pakitimai, išbėrimas, nuovargis, kraujo tyrimo rodmenų pokyčiai – padidėjęs kalio ir kreatinino kiekis serume. Nedažnas: mažakraujystė, suglumimas, mieguistumas ar nemiga, nervingumas, plaštakose bei pėdose juntamas dilgsėjimas, galvos sukimasis, galvos svaigimas staiga atsistojus, greitas ir stiprus širdies plakimas, padidėjęs silpnumas ar virpulys, kurio priežastimi gali būti sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje, sekreto tekėjimas iš nosies arba jos užsikimšimas, gerklės skausmas, užkimimas, astma, pilvo pūtimas ir diegliai (tai gali sukelti žarnų nepraeinamumas), stiprus pilvo skausmas (tai gali sukelti kasos uždegimas), vėmimas, nevirškinimas, vidurių užkietėjimas, apetito stoka, pilvo gurgėjimas, burnos džiūvimas, pepsinė opa (jos požymiai gali būti deginantis skausmas ir alkio jutimas, ypač kai skrandis tuščias), prakaitavimas, niežulys, dilgėlinė, plaukų slinkimas, susilpnėjusi inkstų veikla ar jos nepakankamumas (gali pasireikšti apatinės nugaros dalies skausmu ir sumažėjusiu šlapimo kiekiu), impotencija, raumenų mėšlungis, paraudimas, spengimas ausyse, karščiavimas, bloga savijauta, laboratorinių tyrimų rodmenų pokyčiai – šlapime atsiranda baltymo, kraujo serume padidėja šlapalo ir sumažėja natrio koncentracija. Retas: Kraujo ląstelių kiekio pakitimai, paprastai nustatomi atlikus kraujo tyrimą (gali pasireikšti tokiais požymiais kaip nuovargis, silpnumas, dusulys, fizinio pajėgumo sumažėjimas, išsekimas, nuolatinis ar pasikartojantis peršalimas, užsitęsęs kraujavimas, kraujosruvos dėl neaiškios priežasties), neįprasti sapnai, miego sutrikimai, smulkiųjų arterijų, dažniausiai rankų bei kojų pirštų, spazmas, dėl kurio oda tampa blyški ar joje atsiranda rausvų ar melsvų dėmių, skysčio atsiradimas ant plaučiuose, burnos gleivinės uždegimas ir išopėjimas, liežuvio uždegimas, kepenų veiklos nepakankamumas, kepenų uždegimas, tulžies nutekėjimo tulžies lataku sumažėjimas ar visiškas tėkmės nutrūkimas (gali pasireikšti odos ir akių baltymo pageltimu), sunkios odos reakcijos (oda gali labai parausti, imti luptis dideliais lopais, atsirasti pūslių), sumažėjęs paros šlapimo kiekis, krūtų padidėjimas vyrams. Labai reti: žarnyno angioneurozinė edema (gali padidėti pilvas, atsirasti pilvo skausmas ar diegliai, taip pat gali pykinti ir prasidėti vėmimas).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI EDNYT

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  EDNYT sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra enalaprilio maleatas. Vienoje tabletėje jo yra 5 mg, 10 mg arba 20 mg. - Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, natrio hidroksidas, povidonas, talkas, krospovidonas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas. EDNYT išvaizda ir kiekis pakuotėje

  EDNYT tabletės yra apvalios, baltos arba beveik baltos, vienoje jų pusėje yra įspaudas ED 5 (5 mg tabletės), ED 10 (10 mg tabletės), ED 20 (20 mg tabletės), o kitoje – vagelė tabletei perlaužti. Tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių, vienoje kartono dėžutėje – trys lizdinės plokštelės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!