• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Duspatalin Duspatalin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA duspatalin IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Mebeverinas yra miotropinio poveikio spazmus šalinanti medžiaga. Jis tiesiogiai veikia lygiuosius virškinimo trakto raumenis ir nedarydamas įtakos normaliam žarnų judrumui atpalaiduoja spazmus. Kadangi vaistas veikia ne per autonominę nervų sistemą, nebūna įprasto anticholinerginio nepageidaujamo poveikio. duspatalin tinka ligoniams, sergantiems priešinės liaukos hipertrofija ir glaukoma.

  Kadangi veiklioji medžiaga atpalaiduojama ilgiau, medikamento galima gerti du kartus per dieną. Nepakitęs mebeverinas neišskiriamas, jis visas metabolizuojamas. Pirmo metabolizmo etapo, t. y. yra hidrolizės, metu atsiranda veratro rūgštis ir mebeverino alkoholis. Veratro rūgštis išskiriama su šlapimu, mebeverino alkoholis taip pat šalinamas su šapimu: dalis karboksilo rūgšties forma, kita dalis demetilintos karboksilo rūgšties forma.

  Indikacijos: pilvo skausmo ir dieglių, vidurių, tarp jų žarnų veiklos, sutrikimo, susijusio su dirglios storosios žarnos sindromu, simptominis gydymas; organinės ligos sukeltų virškinimo trakto spazmų šalinimas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT duspatalin

  duspatalin vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) mebeverinui arba bet kuriai pagalbinei duspatalin medžiagai.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Tyrimų su gyvūnais metu teratogeninio poveikio nepastebėta, tačiau nėščioms moterims, vartojančioms bet kokio vaisto, reikėtų laikytis įprastinių atsargumo priemonių.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei žindyvė vartoja gydomąją dozę, mebeverino su pienu neišsiskiria.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ar medikamentas daro įtaką gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, neištirta.

  Kitų vaistų vartojimas duspatalin sąveika su kitais vaistais nestebėta.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI duspatalin

  duspatalin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Reikia gerti du kartus per dieną, t. y. iš ryto ir vakare, po vieną 200 mg kapsulę. Ją reikia nuryti nekramtytą, užsigeriant vandeniu.

  Jeigu manote, kad duspatalin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę duspatalin dozę Remiantis teoriniu pagrindu galima daryti išvadą, kad per didelė vaisto dozė galėtų sukelti CNS sujaudinimą. Specifinio priešnuodžio nėra. Rekomenduojama išplauti skrandį ir gydyti simptominėmis priemonėmis.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  duspatalin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Labai retai galima padidėjusio jautrumo reakcija, ypač dilgėlinė, angioedema, veido edema bei išbėrimas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. duspatalin LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima laikyti žemesnėje kaip 5 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!