• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • duphaston duphaston Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA duphaston IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  duphaston tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, su dalijimo vagele, padengtos balta plėvele. Vienoje tablečių pusėje yra pažymėta „S“, kitoje 155.

  Tabletės supakuotos į PVC/Al folijos lizdines plošteles, padengtas arba nepadengtas PVDC plėvele. Kartoninėje dėžutėje yra 20 tablečių.

  Pakeičiamasis gydymas hormonais Preparatas tinka estrogenų sukeltam gimdos gleivinės išvešėjimui slopinti pakeičiamosios hormonų terapijos metu moterims, kurioms nepašalinta gimda, tuo atveju, jei joms yra natūrali menopauzė arba ją sukėlė chirurginė operacija.

  Progesterono trūkumas Medikamentas tinka progesterono trūkumui šalinti, jei dėl to: sutriko mėnesinės; atsirado endometriozė; pasireiškė antrinė amenorėja; sutriko mėnesinių ciklo reguliarumas; atsirado disfunkcinis kraujavimas iš gimdos; pasireiškia priešmenstruacinis sindromas.

  Be to, medikamentas vartojamas progesterono trūkumo sukeltam gresiančiam ir įprastiniam abortui slopinti bei geltonkūnio funkcijos nepakankamumo sukeltam nevaisingumui gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT duphaston

  duphaston vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) didrogesteronui arba bet kuriai pagalbinei duphaston medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jums pasireiškia kraujavimo protrūkių; jei didrogesterono vartojama kartu su estrogenais (t. y. atliekamas pakeičiamasis gydymas hormonais). Tokiu atveju būtina tiksliai laikytis gydymo estrogenais metu rekomenduojamų specialių atsargumo priemonių.

  Prieš pradedant ar atnaujinant pakeičiamąją hormonų terapiją, Jus turi ištirti bendrosios praktikos gydytojas (būtinas ir ginekologo tyrimas). Vėliau tyrimą rekomenduojama reguliariai kartoti.

  Apie bet kokius krūtų pokyčius būtina pranešti savo gydytojui ar slaugos specialistui. Gali prireikti atlikti reikiamus tyrimus, įskaitant mamografiją.

  Per pirmuosius gydymo mėnesius gali atsirasti kraujavimo protrūkių ir tepių išskyrų. Jei pradėjus vartoti vaistų po tam tikro laiko atsiranda kraujavimo protrūkių ir tepių išskyrų arba nutraukus gydymą neišnyksta, reikia kreiptis į gydytoją.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Duomenų, kad didrogesterono negalima vartoti nėštumo metu, nėra.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Didrogesteronas išsiskiria į žindyvės pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio didrogesteronas nesukelia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines duphaston medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Sąveika su kitais vaistais nežinoma.

  3. KAIP VARTOTI duphaston

  Duphaston visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pakeičiamasis gydymas hormonais Jei estrogenų vartojama nuolat, kas 28 dienos reikia gerti kasdien 14 dienų, jei estrogenų vartojama ciklais – paskutines 12 – 14 ciklo dienų po vieną 10 mg plėvele dengtą didrogesterono tabletę.

  Jei gimdos gleivinės biopsija ar ultragarsu nustatoma, kad progesteronui būdingas poveikis nepakankamas, galima vartoti 20 mg didrogesterono.

  Mėnesinių sutrikimas Nuo 5 iki 25 ciklo dienos reikia gerti du kartus per dieną po 10 mg.

  Endometriozė Nuo 5 iki 25 ciklo dienos arba nuolat reikia gerti 2 - 3 kartus per dieną po 10 mg.

  Disfunkcinis kraujavimas (kol kraujavimas sustoja) 5 – 7 dienas reikia gerti 2 – 3 kartus per dieną po 10 mg.

  Disfunkcinis kraujavimas (kraujavimo profilaktikai) Nuo 11 iki 25 ciklo dienos reikia gerti 2 kartus per dieną po 10 mg.

  Amenorėja 1 – 25 ciklo dieną reikia vartoti kartą per dieną estrogeno ir kartu su juo nuo 11 iki 25 ciklo dienos gerti du kartus per dieną po 10 mg didrogesterono.

  Priešmenstruacinis sindromas Nuo 11 iki 25 ciklo dienos reikia gerti 2 kartus per dieną po 10 mg.

  Nereguliarus mėnesinių ciklas Nuo 11 iki 25 ciklo dienos reikia gerti 2 kartus per dieną po 10 mg.

  Gresiantis abortas Reikia iškarto gerti 40 mg, po to, kol išnyks simptomai, gerti kas 8 val. po 10 mg.

  Įprastinis abortas Iki dvidešimtos nėštumo savaitės reikia gerti du kartus per dieną po 10 mg.

  Geltonkūnio funkcijos nepakankamumo sukeltas nevaisingumas Mažiausiai 6 ciklus iš eilės reikia gerti nuo 11 iki 25 ciklo dienos du kartus per dieną po 10 mg. Vaisto reikėtų gerti ir pirmąjį nėštumo mėnesį, preparatą dozuojant taip, kaip nurodyta dozuoti įprastinio aborto atveju.

  Jeigu manote, kad duphaston veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę duphaston dozę Duomenų apie perdozavimo sukeltą sveikatos sutrikimą nėra. Jei nuo didelio perdozavimo praėjo mažiau negu 2 – 3 valandos, rekomenduojama išplauti skrandį. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia gydyti simptominėmis priemonėmis.

  Pamiršus pavartoti duphaston Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  duphaston, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Pastebėta pavienių hemolizinės mažakraujystės atvejų.

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Labai retai gali atsirasti edema.

  Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai Nedažnai gali pakisti kepenų veikla, jos metu kartais pasireiškia silpnumas ar bendrasis negalavimas, gelta ir pilvo diegliai.

  Lytinės sistemos ir krūtų sutrikimai Gali atsirasti kraujavimo protrūkių (žr. skyrių “Specialios atsargumo priemonės”).

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažnai atsiranda alerginis odos paraudimas, niežulys ir dilgėlinė. Labai retai pastebėta angioedemos atvejų.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. duphaston LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Negalima užšaldyti.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!