• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • duphalac duphalac Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA duphalac IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Tai osmosinio poveikio vidurių laisvinamasis preparatas, kuriame yra laktuliozės. Vaisto vartojama: vidurių užkietėjimo gydymui; kai yra pageidautinas tuštinimasis minkštomis išmatomis (sergant hemorojumi, po storosios žarnos ar išangės operacijos); portalinės sisteminės encefalopatijos gydymui, kepenų prieškominės ir komos būklės prevencijai ir gydymui).

    Kaip veikia duphalac

    Žarnų mikroorganizmai storojoje žarnoje suskaldo laktuliozę į mažo molekulinio svorio organines rūgštis. Dėl šių rūgščių poveikio storojoje žarnoje sumažėja pH ir dėl pakitusio osmosinio slėgio padidėja storosios žarnos turinys. Tokiu būdu skatinama storosios žarnos peristaltika ir suminkštėja išmatos, mažėja vidurių užkietėjimas ir sunormalėja storosios žarnos fiziologinis ritmas.

    Hepatinės encefalopatijos arba kepenų prieškominės ar komos būklės atveju gydomasis poveikis pasireiškia dėl proteolizinių bakterijų slopinimo ir acidofilinių bakterijų (pvz., Lactobacillus) kiekio didėjimo. Kuo aplinkos pH mažesnis, tuo daugiau būna jonizuotų amoniako molekulių, dėl jų ir dėl osmosinio poveikio, storosios žarnos turinys rūgštėja. Taip kinta bakterinio azoto metabolizmas (bakterijos stimuliuojamos naudoti amoniaką baltymų sintezei). Tačiau vien tik dideliu amoniako kiekiu negalima paaiškinti portalinės sisteminės encefalopatijos neuropsichiatrinio pasireiškimo. Be to, amoniakas gali būti sudedamoji dalis kitoms azoto turinčioms medžiagoms atsirasti.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT duphalac

    duphalac vartoti negalima: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) laktuliozei arba bet kuriai pagalbinei duphalac medžiagai; jeigu Jūs sergate galaktozemija; jeigu Jums yra žarnų nepraeinamumo požymių – dujų ir išmatų susilaikymas lydimas stiprių pilvo skausmų, pykinimo, vėmimo.

    Pasitarkite su gydytoju, jeigu kuris nors iš šių sutrikimų yra buvęs anksčiau.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: - jei vartojant preparato vidurių užkietėjimas nepraeina per porą dienų arba po gydymo vėl atsiranda užkietėjimo simptomų, reikia kreiptis į gydytoją; - jei Jūsų organizmas netoleruoja laktozės (būtina atsižvelgti į laktozės kiekį preparate).

    Įprastinė dozė vidurių užkietėjimui mažinti diabetu sergantiems ligoniams neturėtų sukelti jokių sutrikimų. Kai vartojama daug didesnė dozė kepenų komai ar prieškominei būklei gydyti, būtina atsižvelgti į tai, kad pacientas serga diabetu.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Kadangi laktuliozė mažina storosios žarnos pH, todėl gali sumažėti preparatų, kurių veikliosios medžiagos atsipalaidavimas priklauso nuo pH, pvz., 5-aminosalicilo rūgšties, poveikis.

    Stipriai veikiantys, ypač narkotiniai, skausmą malšinantys medikamentai gali slėpti žarnų nepraeinamumo požymius, todėl jei vartojate skausmą malšinančių medikamentų, prieš gerdami duphalac pasitarkite su gydytoju.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėščioms moterims ir žindyvėms preparato vartoti rekomenduojamomis dozėmis yra saugu. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus duphalac neveikia arba veikia nereikšmingai.

    3. KAIP VARTOTI duphalac

    duphalac visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Paros dozė turi būti koreguojama atsižvelgiant į kiekvieno paciento poreikį.

    Rekomenduojamas dozavimas Vidurių užkietėjimo gydymui arba kai yra pageidautinas tuštinimasis minkštomis išmatomis:

    Pradinė dozė Palaikomoji dozė Suaugusiems žmonėms 15–45 ml 15–30 ml 7–14 metų vaikams

    15 ml 10–15ml 1–6 metų vaikams 5–10 ml 5–10 ml Kūdikiams 5 ml 5 ml

    Paprastai po kelių dienų dozę galima mažinti atsižvelgiant į paciento poreikį. Dienos dozę geriausiai gerti pusryčiaujant. Klinikiniam vaisto poveikiui pasireikšti gali prireikti kelių dienų. Tai būdingas laktuliozės veikimo būdas. Jeigu per pirmąsias dvi vartojimo dienas teigiamas poveikis nepasireiškia, dozę galima didinti arba preparato vartoti dažniau.

    Dozavimas esant kepenų komai ar prieškominei būklei: Pradinė dozė: gerti 3 ar 4 kartus per parą po 30–45 ml. Palaikomoji dozė: gerti tokią dozę, kuri skatina tuštinimąsi minkštomis išmatomis 2–3 kartus per parą. Išmatų pH turėtų būti 5,0–5,5.

    Jeigu manote, kad duphalac veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Pavartojus per didelę duphalac dozę Jeigu duphalac išgėrėte daugiau nei paskirta, nedelsiant apie tai pasakykite gydytojui.

    Apie perdozavimo atvejus žinių nėra. Jei vartojama per didelė dozė, gali prasidėti pilvo diegliai ir viduriavimas. Tokiais atvejais paprastai užtenka sumažinti vaisto dozę arba nutraukti gydymą šiuo preparatu.

    Pamiršus pavartoti duphalac Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    duphalac, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Gydymo pradžioje galima flatulencija (dujų susikaupimas virškinimo trakte). Toks poveikis paprastai išnyksta po kelių vaisto vartojimo dienų. Jei vartojama per didelė dozė, gali prasidėti pilvo diegliai ir viduriavimas. Tokiu atveju dozę reikia mažinti. Jei didelės dozės (paprastai vartojamos portalinės sisteminės encefalopatijos atveju) vartojamos ilgai, dėl viduriavimo gali sutrikti elektrolitų pusiausvyra.

    Virškinimo trakto sutrikimai Flatulencija (dujų susikaupimas virškinimo trakte), pilvo skausmas, pykinimas ir viduriavimas. Jei vartojamos per didelės dozės – viduriavimas.

    Tyrimai Elektrolitų pusiausvyros sutrikimas dėl viduriavimo.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. duphalac laikymo SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant butelio etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, duphalac vartoti negalima.

    6. kita informacija

    duphalac sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra laktuliozė. 1 ml tirpalo yra 667 mg skystosios laktuliozės (1000 ml tirpalo yra 667 g skystosios laktuliozės).

    - Pagalbinių medžiagų tirpale nėra. Be laktuliozės, duphalac geriamajame tirpale yra jai artimų cukrų – galaktozės (iki 1,5 g/15 ml) ir laktozės (iki 0,9 g/15 ml).

    duphalac išvaizda ir kiekis pakuotėje

    duphalac yra gelsvo atspalvio tirštas vandeninis geriamasis tirpalas. Jis tiekiamas stikliniais ar didelio tankio polietileno buteliais. Butelyje yra 200 ml, 500 ml arba 1000 ml tirpalo. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!