• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Duosol K 4 Duosol K 4 Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Duosol K 4 IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Vaisto forma: Hemofiltracijos tirpalas.

  Pakuotės turinys: Pakete yra 2 po 5000 ml (dviejų kamerų maišai 4445 ml + 555 ml)

  Vaistinė grupė Elektrolitų tirpalas hemofiltracijai. Vandenilio karbonato tirpalas hemofiltracijai.

  Vaisto vartojimas Tirpalas skirtas pacientams, kuriems yra įvairių priežasčių sukeltas ūmus inkstų funkcijos nepakankamumas, kai reikalinga nuolatinė hemofiltracija. Hemofiltracijos metu medžiagos, kurios paprastai iš organizmo yra pašalinamos per inkstus, šalinamos hemofiltracijos tirpalo pagalba.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DUOSOL K 4

  Plastikiniai maišai gali būti pažeisti transportavimo metu iš gamintojo į dializės centrą arba pačioje ligoninėje. Tokiais atvejais hemofiltracijos tirpalas gali užsiteršti mikroorganizmais ar grybeliu. Todėl visuomet reikia įdėmiai apžiūrėti maišą prieš jį pajungiant ir jame esantį hemofiltracijos tirpalą prieš leidžiant šį tirpalą hemofiltracijai. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į menkiausius dangtelių, plombų, atsilupančių dangtelių ir maišo kampų pažeidimus – kaip į galimo užkrato šaltinius. Abejotinais atvejais dėl tirpalo vartojimo turėtų nuspręsti už gydymą atsakingas gydytojas. Skystis šildomas integruotu ar išoriniu šildytuvu. Reikia pasirūpinti, kad prieš vartojant skystis būtų kambario temperatūros.

  Duosol K 4 vartoti draudžiama, jei: - Jūs turite hiperkaliemiją, t.y. jūsų kraujyje yra kalio perteklius; - Jūs turite metabolinę alkalozę, t.y. jūsų kraujyje trūksta rūgšties.

  Pačios hemofiltracijos procedūros negalima taikyti, jeigu yra: - Ūmus inkstų funkcijos nepakankamumas su hipermetabolizmu – šiuo atveju toksinius produktus šalinti hemofiltarcija neįmanoma; - Nepakankama kraujotaka inkstų įtekėjimo kraujagyslėse; - Visos būklės, kurių metu būna didesnė hemoragijos rizika dėl sisteminio krešėjimo sumažėjimo.

  Specialios atsargumo priemonės vartojant Duosol K 4 Reikia reguliariai tikrinti kalio koncentraciją kraujo serume prieš hemofiltraciją ir jos metu. Šiai pernelyg sumažėjus, reikia skirti kalio preparatus. Tokiu atveju, kai kraujo serume kalio padaugėja, keičiama skysčio pakaitalu su žemiausia kalio koncentracija, kartu gali būti rekomenduojamos įprastos intensyvios terapijos priemonės. Procedūrų metu reikia įdėmiai sekti hemodinaminę būseną, skysčių, elektrolitų ir šarmų – rūgščių pusiausvyrą, taip pat gliukozės koncentraciją kraujyje. Hemofiltracijos metu reikia reguliariai matuoti neorganinių fosfatų koncentraciją. Hipofosfatemijos atveju reikia skirti neorganinių fosfatų preparatus.

  Duosol K 4 vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas veiksmingumo neįtakoja. Kadangi hemofiltracijos procedūros atliekamos ligoninėje, sąveika su gėrimais neaktuali.

  Nėštumas Šiuo metu klinikinės patirties nėra. Tirpalą reikėtų skirti tinkamai įvertinus galimą naudą ir pavojus tiek motinai, tiek vaisiui.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Šiuo metu nėra klinikinių duomenų apie hemofiltracijos tirpalo poveikį maitinimui krūtimi. Tirpalą reikėtų skirti tinkamai įvertinus galimą naudą ir pavojus tiek motinai, tiek kūdikiui.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų nėra.

  Duosol K 4 hemofiltracijos tirpalo vartojimas kartu su kitais vaistiniais preparatais Sąveikos su kitais vaistiniais preparatais galima išvengti tinkamai parenkant hemofiltracijos tirpalo dozę ir atidžiai stebint paciento būklę. Vis tik įmanoma tokia sąveika: - Rusmenės preparatų ar panašios medžiagos sukeltos širdies aritmijos rizika padidėja esant hipokaliemijai (per žemas kalio lygis kraujyje); - Vitaminas D ir kalcio turintys vaistiniai preparatai, gali sukelti hiperkalcemiją (per didelė kalcio koncentracija kraujyje); - Papildomai skyrus natrio hidrokarbonato, gali kilti metabolinė alkalozė (per mažas kraujo rūgštingumas).

  3. KAIP VARTOTI DUOSOL K 4

  Dozavimas ir vartojimo metodas Dozavimas Jei nenurodyta kitaip, priklausomai nuo paciento metabolizmo, suaugusiems maždaug 600 – 1200 ml/val. filtracijos greitis yra pakankamas pašalinti medžiagas, kurias būtina pašalinti su šlapimu.

  Vartojimo metodas Vartoti į veną, sumaišius abu tirpalus.

  Vartojimo instrukcijos Hemofiltracijos tirpalas yra ruošiamas vartojimui, atidarant atsilupantį kamštį. Tirpalas sumaišomas penkis kartus apvertus maišą. Išsamesnė vartojimo instrukcija pateikta 6.6 skyriuje. Paruoštas vartoti tirpalas leidžiamas į kraujotaką su infuzine pompa. Hemofiltracijos metu jis pakeičia iš kraujo pašalinamą ultrafiltratą ir užtikrina bendrą paciento skysčių pusiausvyrą.

  Gydymo trukmė Ūmus inkstų funkcijos nepakankamumas gydomas ribotą laiko tarpą ir baigiamas pilnai atsistačius inkstų funkcijai.

  Pavartojus per didelę Duosol K 4 dozę

  Laikantis dozavimo reikalavimų, nepasitaikė jokių gyvybei pavojingų situacijų vartojant Duosol K 4 hemofiltracijos tirpalą. Atsižvelgiant į vartojimo metodą, perdozavimas yra mažai tikėtinas. Tirpalo vartojimą esant reikalui galima bet kada nutraukti. Jei neišlaikoma pusiausvyra, gali pasireikšti vandens perteklius ar trūkumas kraujyje. Tai gali paveikti širdies veiklą ir kraujo apytaką. Toks poveikis pasireiškia atitinkamais kraujo spaudimo ar pulso pokyčiais. Esant vandens pertekliui reikia padidinti filtracijos greitį ir sumažinti hemofiltracijos tirpalo leidimo greitį. Esant vandens trūkumui, reikia sumažinti filtracijos greitį ir padidinti hemofiltracijos tirpalo leidimo greitį. Skyrus pernelyg didelį hemofiltracijos tirpalo kiekį, galima perdozuoti vandenilio karbonato. Tai gali sukelti metabolinę alkalozę (kraujo rūgštingumo sumažėjimą). Perdozavimas gali sukelti stazinį širdies nepakankamumą ir sutrikdyti elektrolitų bei rūgščių - šarmų pusiausvyrą.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Šalutinis poveikis gali atsirasti nuo pačio gydymo arba nuo hemofiltracijai naudojamo tirpalo. Paprastai hidrokarbonato buferiniai hemofiltracijos tirpalai, tokie kaip Duosol K 4 hemofiltracijos tirpalas, yra gerai toleruojami.Šiuo metu nėra jokių duomenų apie šalutinį poveikį ar šalutinius efektus, sukeltus vandenilio karbonato buferinio hemofiltracijos tirpalo. Vis tik, gali pasireikšti toks šalutinis poveikis: Per didelis ar per mažas vandens kiekis kraujyje, elektrolitų ir fosfatų lygio kraujyje sutrikimai, cukraus perteklius, sumažėjęs kraujo rūgštingumas, pykinimas, vėmimas, mėšlungis ir hipotenzija.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. DUOSOL K 4 LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C ir ne žemesnėje kaip 4 C temperatūroje.

  Tinkamumo laikas Etiketėje nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

  Tirpalas turėtų būti vartojamas iš karto jį paruošus. Sumaišytas produktas išlieka fiziškai ir chemiškai stabilus 24 val. 25 C temperatūroje.

  Instrukcija kaip paruošti vartojimui Duosol K 4 hemofiltracijos tirpalą Tirpalą prieš vartojimą būtina apžiūrėti. Vartoti galima tik skaidrų, be jokių matomų dalelių tirpalą.  Pašalinkite išorinį įpakavimą.

   

   Išskleiskite maišą ant plokščio paviršiaus.

   Spauskite mažesnę kamerą abiem rankomis kol atsidarys atsilupantis dangtelis

   Sumaišykite turinį 5 kartus vartydami maišą aukštyn – žemyn.

  Vienkartinio vartojimo preparatas. Nesuvartotą tirpalą reikia išpilti. Tirpale nėra bakterinių endotoksinų.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!