• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Doxazosin HEXAL Doxazosin HEXAL Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Doxazosin HEXAL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Doxazosin HEXAL 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra medikamentų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupės preparatas.

  Jis vartojamas:  didelio kraujospūdžio ligai gydyti;  vyrų priešinės liaukos padidėjimo sukeltiems simptomams lengvinti.

  Pacientams, kurie šio medikamento vartoja didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) mažinti, jis atpalaiduoja kraujagysles, todėl jomis lengviau prateka kraujas. Tai padeda sumažinti kraujospūdį. Pacientams, kuriems padidėjusi priešinė liauka, šiuo medikamentu gydomas per silpnas ir/ar per dažnas šlapinimasis. Tai dažnai atsiranda pacientams, kuriems yra priešinės liaukos padidėjimas (gerybinė prostatos hiperplazija). Šis medikamentas atpalaiduoja priešinės liaukos ir šlapimo pūslės raumenis, esančius aplink šlapimo ištekėjimo angą, todėl palengvėja šlapimo nutekėjimas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Doxazosin HEXAL

  Doxazosin HEXAL vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) doksazosinui, kitiems panašaus poveikio kvinazolinams, pvz., prazosinui ar terazosinui, arba bet kuriai pagalbinei Doxazosin HEXAL medžiagai; - jeigu buvo bet kokios rūšies virškinimo trakto obstrukcija (praeinamumo sutrikimas); - jeigu priešinės liaukos padidėjimas yra susijęs su šlapimo staze viršutinėje šlapimo takų dalyje, lėtine šlapimo takų infekcija ar šlapimo pūslės akmenimis. - jeigu yra šlapimo pūslės persipildymas, šlaimo susilaikymas ar inkstų veiklos nepakankamumas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradedant vartoti šio vaisto reikia pasitarti su gydytoju: - jeigu yra kepenų liga; - jeigu yra širdies liga; - jeigu yra širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizikos veiksnių, pvz., rūkote, sergate cukriniu diabetu, kraujyje yra per daug cholesterolio; - jeigu per mažas kraujospūdis; - jeigu atsistojus dėl kraujo spaudimo sumažėjimo atsiranda galvos sukimasis, apsvaigimas ar nualpimas.

  Gali pasireikšti, ypač pirmą kartą pradėjus vartoti šio vaisto, galvos svaigimas, silpnumas ir retai nualpimas. Vadinasi, gydymo pradžioje reikia būti atsargiems ir vengti situacijų, kurių metu galima susižaloti, jei pasireikš minėti simptomai.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Prieš vartojant šio medikamento ypač svarbu yra pasakyti apie šių vaistų vartojimą:  medikamentus, vartojamus erekcijos sutrikimo gydymui (pvz., sildenafilį, tadalafilį ar vardenafilį), kadangi jie, vartojami kartu su Doxazosin HEXAL, gali sumažinti Jūsų kraujospūdį.  medikamentus nuo didelio kraujospūdžio ligos (vadinamuosius antihipertenzinius preparatus);  aspiriną ar kitus panašiai veikiančius preparatus (nesteroidinius vaistus nuo uždegimo);  preparatus, kurių sudėtyje yra estrogenų, pvz., geriamuosius kontraceptikus;  medikamentus, kurių paprastai vartojama nuo astmos, kai kurių širdies ar akių ligų bei nosies užgulimo (vadinamuosius simpatikomimetinius preparatus).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.  Jeigu esate nėščia, prieš vartodama šio vaisto pasitarkite su gydytoju, kadangi nėštumo metu vartojamo medikamento saugumas nėra galutinai ištirtas.  Žindyvėms šio vaisto vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuoti ir valdyti mechanizmus reikia atsargiai. Šis medikamentas, ypač jeigu jo pradedama vartoti pirmą kartą, gali paveikti Jūsų gebėjimą saugiai vairuoti ar valdyti mechanizmus. Jis gali sukelti svaigulį ar silpnumą. Jeigu pasireiškia minėtas poveikis, nevairuokite bei nevaldykite mechanizmų ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  3. KAIP VARTOTI Doxazosin HEXAL

  Doxazosin HEXAL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė Doxazosin HEXAL 4 mg pailginto atpalaidavimo tablečių dozė yra 4 mg. Ją reikia gerti kartą per parą.

  Gydytojas gali pageidauti didinti Jūsų dozę iki 8 mg, kurią reikia gerti kartą per parą. Tai yra didžiausia Doxazosin HEXAL 4 mg pailginto atpalaidavimo tablečių dozė.

  Vartojimo metodas  Tebletę kramtyti, dalyti ar traiškyti negalima.  Tabletę reikia nuryti nepažeistą ir užsigerti vandeniu.  Tablečių galima gerti valgant arba nevalgius.

  Vaikai ir paaugliai Šio vaisto vartoti jaunesniems negu 18 metų pacientams nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę Doxazosin HEXAL dozę Išgertas iš karto per didelis tablečių kiekis Jums gali sukelti negalavimą. Jeigu išgeriamos kelios tabletės, tai gali būti pavojinga. Reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vykti į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.

  Pamiršus pavartoti Doxazosin HEXAL Dėl to nereikia nerimauti. Jeigu Jūs pamiršote išgerti tabletę, šią dozę reikia praleisti ir toliau vaisto vartoti taip, kaip paskirta.

  Nustojus vartoti Doxazosin HEXAL Yra svarbu tęsti tablečių vartojimą. Keisti dozę ar nutraukti tablečių vartojimą prieš tai nepasitikrinus pas gydytoją negalima. Pas gydytoją apsilankykite vaistui dar nepasibaigus.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Doxazosin HEXAL, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kai kuris šalutinis poveikis gali būti sunkus Jeigu pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis, būtina nutraukti šio medikamento vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vykti į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių.  Alerginė reakcija, pvz., švokštimas, dusulys, nepaprastai stiprus galvos sukimasis ar kolapsas, veido, gerklės pabrinkimas ar sunkus odos išbėrimas raudonomis dėmėmis ar pūslėmis.  Krūtinės skausmas, padažnėjęs ar nereguliarus širdies plakimas, širdies priepuolis ar insultas.  Kepenų negalavimo sukeltas odos ar akių baltymo pageltimas.  Per mažo trombocitų kiekio sukeltos neįprastos kraujosruvos ar kraujavimas. Šis šalutinis poveikis yra nedažnas (pastebėtas mažiau negu 1 iš 100 pacientų) arba retas (pastebėtas mažiau negu 1 iš 1000 pacientų).

  Kitoks šalutinis poveikis

  Dažnas (pastebėtas mažiau negu 1 iš 10 pacientų)  Apatija, galvos skausmas, mieguistumas.  Regos sutrikimas.  Nenormalus širdies plakimas.  Galvos sukimasis, svaigulys.  Odos patinimas.  Dusulys, nosies užgulimas ar varvėjimas (sloga).  Vidurių užkietėjimas, nevirškinimas.  Raumenų spazmai.  Dažnas varymas šlapintis, gausesnis šlapinimasis.  Sunkumai pasiekiant orgazmą (uždelsta ejakuliacija).  Silpnumas, nuovargis, bloga bendra savijauta.

  Nedažnas (pastebėtas mažiau negu 1 iš 100 pacientų)  Apetito nebuvimas, apetito padidėjimas, troškulys, skonio sutrikimas.  Kalio kiekio kraujyje sumažėjimas, kuris gali sukelti raumenų silpnumą, trūkčiojimą ar širdies ritmo sutrikimą.  Košmariški sapnai, emocijų nestabilumas.  Drebulys (tremoras), atminties susilpnėjimas.  Padidėjęs ašarų išsiskyrimas, per didelis jautrumas šviesai.  Spengimas ar ūžesys ausyse.  Širdies plakimo suretėjimas.  Kraujospūdžio sumažėjimas atsistojus, kuris gali sukelti galvos sukimąsi, apsvaigimą ar apalpimą.  Plaštakų ir pėdų aprūpinimo krauju sumažėjimas.  Staigus paraudimas.  Kraujavimas iš nosies.  Kosulys, alsavimo pasunkėjimas ar švokštimas.  Gerklės skausmas.  Plaukų slinkimas.  Podagra, sąnarių skausmas.  Raumenų skausmas, silpnumas, stingulys.  Negalėjimas kontroliuoti šlapinimąsi (šlapimo nelaikymas), apsunkintas ar skausmingas šlapinimasis.  Karščiavimas/drebulys, blyškumas.  Pėdų ar blauzdų patinimas.

  Retas (pastebėtas mažiau negu 1 iš 10000 pacientų)  Ažitacija (susijaudinimas), depresija.  Rankų ir kojų dilgčiojimas ar pakitęs jautrumas.  Vaizdo ryškumo sumažėjimas.  Skrandžio/pilvo skausmas, viduriavimas, šleikštulys, vėmimas.  Odos išbėrimas, niežulys.  Skausmingas, išsilaikantis varpos sukietėjimas (erekcija) ar negalėjimas sukelti erekciją.  Kūno temperatūros sumažėjimas senyviems žmonėms.  Cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas, kepenų fermentų kiekio padidėjimas kraujyje.

  Labai retas (pastebėtas mažiau negu 1 iš 10000 pacientų):  Baltųjų ir raudonųjų kraujo kūnelių (leukocitų ir eritrocitų) kiekio sumažėjimas.  Šlapalo ir kreatinino kiekio kraujyje padidėjimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. DOXAZOSIN HEXAL LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės šalia užrašo „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Doxazosin HEXAL 4 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Doxazosin HEXAL sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra doksazosinas. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 4 mg doksazosino (mesilato forma). - Pagalbinės medžiagos. Branduolys. Makrogolis 200, Makrogolis 900, butilhidroksitoluenas (E321), mikrokristalinė celiuliozė, povidonas K30, -tokoferolis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, natrio starilfumaratas. Dangalas. Metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimero (1:1) 30 % dispersija, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, makrogolis (1300 – 1600), titano dioksidas (E171).

  Doxazosin HEXAL išvaizda ir kiekis pakuotėje Doxazosin HEXAL 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletė yra balta, apvali, abipus išgaubta, pažymėta ženklu „DL“. Doxazosin HEXAL 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis. Lizdinės plokštelės yra supakuotos kartono dėžutėse, kurių kiekvienoje yra 14, 28, 30, 56 arba 98 tabletės.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!