• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • DOXALFA DOXALFA Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.Kas yra DOXALFA ir KAM jis vartojamas

  Jūsų gydytojas gali paskirti jums DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletes kadangi jūsų kraujospūdis aukštas, ir jei nebus kontroliuojamas, gali padidėti širdies ligos ar insulto rizika. Jūsų tabletės veiklioji medžiaga – doksazosinas – priklauso preparatų, žinomų kaip alfa-1 antagonistai, grupei. Šie preparatai praplečia jūsų kraujagysles ir todėl širdžiai lengviau pumpuoti jomis kraują. Tai padeda sumažinti padidėjusį kraujospūdį ir mažina širdies ligų riziką.

  Taip pat jūsų gydytojas gali paskirti jums DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletes gerybinės priešinės liaukos išvešėjimo (GPLH) simptomų gydymui. Ši būklė išsivysto dėl to, kad padidėja jūsų priešinė liauka, kuri vyrams yra žemiau šlapimo pūslės. Dėl to tampa sunku šlapintis. DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės atpalaiduoja raumenis, esančius šalia išėjimo iš šlapimo pūslės ir priešinę liauką, todėl tampa lengviau šlapintis.

  2.Kas žinotina prieš vartojant DOXALFA

  DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės vartoti negalima : Jei kada nors jums buvo alerginių reakcijų (pavyzdžiui, niežulys, odos paraudimas ar apsunkintas kvėpavimas) į veikliąją medžiagą, doksazosiną, ar bet kurią vaisto pagalbinę medžiagą. Jei žinote, kad esate jautrus kvinazolinams (pavyzdžiui, prazosinui, terazosinui), kurie priklauso tai pačiai cheminei vaistų grupei, kaip ir doksazosinas. Jei jums yra ar yra buvęs bet koks virškinimo trakto nepraeinamumas. Jei jums yra gerybinis priešinės liaukos išvešėjimas kartu su šlapimo sąstoviu viršutiniuose šlapimo takuose, lėtine šlapimo takų infekcija ar šlapimo pūslės akmenlige. Jei jūsų šlapimo pūslė perpildyta, neišsiskiria šlapimas ar sergate progresuojančiu inkstų nepakankamumu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jei sergate kepenų liga. Jei sergate ūmia širdies liga, tokia, kaip širdies nepakankamumas. Jei jums atliekama dializė. Jei jums mažiau kaip 18 metų.

  Prieš chirurginę operaciją ar anesteziją (net pas stomatologą) turite pasakyti savo gydytojui ar stomatologui, kad vartojate DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletes.

  Jei ruošiatės kataraktos (lęšiuko susidrumstimo) operacijai, praneškite savo gydytojui, kad vartojate ar anksčiau vartojote DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletes. Operacijos metu gali kilti su DOXALFA vartojimu susijusių komplikacijų, kurių galima išvengti iš anksto tinkamai pasiruošus.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kitų vaistų vartojimas Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate šiuos vaistus: Nesteroidinius priešuždegiminius vaistus. Kitus kraujospūdį mažinančius vaistus Estrogenus. Dopaminą, efedriną, adrenaliną, metaraminolį, metoksaminą, fenilefriną (vaistai, naudojami širdies ligoms gydyti). Vaistus, skirtus gydyti erekcijos sutrikimams (PDE-5 inhibitorius, pavyzdžiui, sildenafilą, tadalafilą, vardenafilą).

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui ar vaistininkui.

  DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės vartojimas su maistu ir gėrimais DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletes galima vartoti valgant arba pavalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nevartokite DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tablečių jei esate nėščia ar maitinate krūtimi. Pasitarkite su savo gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tablečių gali sukelti mieguistumą. Būkite ypatingai atsargus, kai išgeriate pirmąją dozę, jei jūsų dozė padidinama arba jei vėl pradedate vartoti vaistą po pertraukos. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, jei jaučiate, kad jums svaigsta galva ar sąmonė nėra aiški.

  3.Kaip vartoti DOXALFA

  DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Vartojimo instrukcijos turi būti ant pakuotės. Jei abejojate, jums gali padėti ir jūsų vaistininkas.

  DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tablečių dozė ta pati gydant ir aukštą kraujo spaudimą, ir gerybnio priešinės liaukos išvešėjimo simptomus. Įprasta dozė yra vieną tabletė (4 mg) kasdieną. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki maksimalios rekomenduotos – dviejų tablečių kasdieną.

  DOXALFA sukurtas specialiai tam, kad per visą parą lėtai atpalaiduotų veikliąją medžiagą. Tabletes galima gerti bet kuriuo dienos metu prieš valgį, valgio metu ar po valgio. Pasirinkite patogų laiką ir gerkite tabletes tuo laiku kiekvieną dieną. Tabletę reikia praryti visą, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio. Tabletės negalima kramtyti, dalyti ar sutrinti.

  Pavartojus per didelę DOXALFA dozę Jei išgėrėte per daug tablečių, perdozavimo simptomai greičiausiai bus neaiški sąmonė ar galvos svaigimas dėl kraujo spaudimo sumažėjimo. Turite atsigulti ant nugaros, o jūsų kojos turi būti pakeltos aukščiau, negu jūsų galva. Nedelsiant turite pranešti apie tai savo gydytoju ir apsilankyti pas jį kiek galima greičiau.

  Pamiršus pavartoti DOXALFA Praleidus dozę nesijaudinkite. Tiesiog kai ateis laikas išgerkite kitos dienos tabletę. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti DOXALFA Vartokite tabletes tol, kol jūsų gydytojas nepasakys jums nustoti vartojus.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  DOXALFA, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinių poveikių, nors jie pasireiškia ne visiems.

  Dažni šalutiniai poveikiai (pasitaiko dažniau, negu 1 iš 100 pacientų) apima: galvos svaigimą, posturalinį svaigulį (galvos svaigimas, kuris atsiranda stojantis sėdėjus ar gulėjus), rinitas (nosies paburkimas ir (arba) sloga), viduriavimas, pykinimas, vėmimas, gastritas (skrandžio gleivinės uždegimas), galvos skausmas, nuovargis, edema (patinimas), mieguistumas, astenija (silpnumas), burnos sausumas.

  Nedažni šalutiniai poveikiai (pasitaiko rečiau, negu 1 iš 100 pacientų): trombocitopenija (mažas skaičius trombocitų, dėl ko lengvai atsiranda kraujavimai), leukopenija (mažas baltųjų kraujo kūnelių skaičius), podagra, nervingumas, tremoras (drebulys), neaiškus regėjimas, tinitas (spengimas ar triukšmas ausyse), vertigo (galvos svaigimo ar „sukimosi“ jausmas), aritmija (netaisyklingo širdies plakimo pojūtis), tachikardija (padažnėjęs širdies ritmas), širdies plakimai, krūtinės angina, miokardo infarktas (širdies priepuolis), cerebrovaskulinis priepuolis (insultas), dusulys (oro trūkumas kvėpuojant), kosulys, bronchų spazmai, epistaksis (kraujavimas iš nosies), anoreksija (apetito netekimas), obstipacijos (vidurių užkietėjimas), padidėjęs apetitas, gelta, kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, bėrimas, niežėjimas, purpura (bėrimas, atsiradęs dėl poodinių kraujosruvų), mialgija (raumenų skausmai), artralgija (sąnarių skausmai), raumenų traukuliai, padidėjusi diurezė (padidėjęs išskiriamo šlapimo tūris), hematurija (kraujas šlapime), šlapimo nelaikymas, priapizmas (nuolatinė skausminga erekcija), impotencija, skausmas krūtinėje, sujaudinimas, veido paraudimas.

  Retai buvo stebima sinkopė (apalpimas), susijusi su ortostatine hipotenzija (žemas kraujospūdis, kuris atsiranda stojantis sėdėjus ar gulėjus).

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5.Kaip laikyti DOXALFA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant DOXALFA 4 mg pailginto atpalaidavimo tablečių dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Kai nustosite vartoti tabletes, gražinkite nepanaudotas tabletes savo vaistininkui, kuris jas saugiai sunaikins. Laikykite tabletes tik tuo atveju, jei gydytojas pasakys taip daryti. Tai padės apsaugoti aplinką.

  6.KITA INFORMACIJA

  DOXALFA sudėtis Veiklioji medžiaga yra doksazosinas (doksazosino mesilato pavidalu). Pagalbinės medžiagos yra polietileno oksidas, mikrokristalinė celiulozė, povidonas, butilhidroksitoluenas (E321), visų racematų--Tokoferolis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, natrio stearilfumaratas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras, makrogolis ir titano dioksidas (E171).

  DOXALFA išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės su iškiliomis raidėmis “DL” vienoje pusėje. Jūsų vaistas tiekiamas PVC/PVdC ir aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse. Pakuotėje yra 10, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100 arba 140 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!