• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • DOSTINEX DOSTINEX Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DOSTINEX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  DOSTINEX tablečių veiklioji medžiaga yra kabergolinas. Kabergolinas priklauso vaistų, vadinamų prolaktino inhibitoriais, grupei. DOSTINEX mažina hormono, vadinamo prolaktinu, kiekį, todėl neleidžia prasidėti laktacijai (pieno gamybai) arba ją sustabdo. Be to, sumažėjus prolaktino kiekiui, gali sugrįžti vaisingumas. DOSTINEX vartojamas norint neleisti prasidėti laktacijai (pieno gamybai) tuoj po gimdymo arba laktacijai sustabdyti žindant kūdikį. Be to, DOSTINEX vartojamas kitais atvejais, kai yra padidėjusio prolaktino kiekio sukeltų sutrikimų, pavyzdžiui, jei nėra menstruacijų arba jos nereguliarios, padidėjus pieno išsiskyrimui, esant nevaisingumui, taip pat (vyrams) nuo impotencijos ir lytinio potraukio sumažėjimo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DOSTINEX

  DOSTINEX vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) kabergolinui arba bet kuriai pagalbinei DOSTINEX medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu sutrikusi inkstų arba kepenų funkcija (tai nustato gydytojas tam tikrais tyrimais). - jeigu vartojate vaistus nuo psichozės (psichikos sutrikimų). jeigu vartojate kitus vaistus: nuo vėmimo (pvz., metoklopramidą), kai kuriuos antibiotikus (pvz., eritromiciną), nuo psichikos ar sunkių elgesio sutrikimų (pvz., fenotiazinus, butirofenonus, tioksantenus) arba skalsių alkaloidus (jų yra kai kurių vaistų nuo migrenos sudėtyje, ergotamine, kuris vartojamas kraujavimui išvengti arba stabdyti po aborto arba gimdymo). jeigu ankstesnio nėštumo metu arba po jo buvo padidėjęs kraujospūdis, patinimų (pvz., kulkšnių, veido, plaštakų) arba inkstų sutrikimų. jeigu ankstesnio nėštumo metu arba po gimdymo buvo pakitusi psichika. jeigu sergate širdies ir (arba) kraujagyslių liga. jeigu sergate Raynaud sindromu (šaltis trikdo rankų pirštų kraujotaką ir gali trikdyti kojų pirštų kraujotaką, todėl jie gali pabalti arba pamėlynuoti, gali atsirasti badymo ar deginimo pojūtis, nejautra pažeistose vietose). jeigu kraujuoja virškinimo trakte (gali būti juodos išmatos, vėmimas krauju). jeigu Jūsų kraujospūdis yra žemas, arba vartojate vaistus jam mažinti.

  Pacientams, ilgą laiką vartojantiems kabergolino ar kitų skalsių alkaloidų preparatų, labai retai gali atsirasti pleuros efuzija ar plaučių fibrozės ir širdies vožtuvų patologija.

  DOSTINEX gali sukelti mieguistumą ir staigaus miego priepuolį, todėl vairuoti ir valdyti mechanizmus reikia labai atsargiai. Jeigu jaučiatės pernelyg mieguisti ar Jums pasireiškė staigaus miego priepuolis, daugiau nebevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kreipkitės į gydytoją.

  DOSTINEX vartojimas su maistu ir gėrimais DOSTINEX tabletės geriamos, geriausiai valgio metu.

  Nėštumas Prieš pradedant vartoti šį vaistą, gali tekti atlikti nėštumo testą. Jei šį vaistą vartojanti moteris pastojo, tai, patvirtinus nėštumą, ji turi iš karto nutraukti šio vaisto vartojimą. Panorėjusi pastoti moteris turėtų nevartoti DOSTINEX netrumpiau kaip 1 mėnesį. Vartojant šį vaistą, gali būti tikslinga reguliariai kartoti nėštumo testą ir daryti tepinėlį.

  Žindymo laikotarpis DOSTINEX nereikėtų vartoti moterims, nusprendusioms žindyti, kadangi šis vaistas neleidžia prasidėti laktacijai arba ją stabdo, o duomenų apie išsiskyrimą į motinos pieną nėra. Jei šis vaistas neužkirto kelio laktacijai arba jos nesustabdė, žindyti nepatartina. Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pradėjus vartoti DOSTINEX, gali sulėtėti reakcija, todėl nevairuokite ir nedirbkite su technika, kol įsitikinsite, kad tokio poveikio nejaučiate.

  DOSTINEX gali sukelti mieguistumą ir staigaus miego priepuolį, todėl negalima vairuoti ir dirbti darbų (pvz., valdyti mechanizmų), kurių metu sumažėjęs budrumas gali sukelti sunkios traumos ar mirties pavojų pačiam sau ar aplinkiniams, tol, kol šie požymiai neišnyks.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines DOSTINEX medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. DOSTINEX terapinis poveikis priklauso nuo tiesioginės dopamino receptorių stimuliacijos, todėl jo nereikėtų vartoti kartu su dopamino antagonistais, pavyzdžiui, fenotiazinais, butirofenonais, tioksantenais ar metoklopramidu (pastarieji gali silpninti DOSTINEX sukeliamą prolaktino koncentracijos mažėjimą).

  3. KAIP VARTOTI DOSTINEX

  DOSTINEX visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Norint išvengti laktacijos, geriamas 1 mg (2 tabletės) pirmąją dieną po gimdymo. Laktacijai sustabdyti geriama po 250 mikrogramų (pusę tabletės) kas 12 val., 2 dienas. Prolaktino kiekiui mažinti kitais atvejais DOSTINEX paprastai vartojamas 1-2 kartus per savaitę (pvz., pirmadienį arba pirmadienį ir ketvirtadienį). Iš pradžių paprastai vartojama maža dozė (0,5-1 tabletė per savaitę). Jei reikės didesnės dozės, pasakys gydytojas. Pacientams (pacientėms) iki 16 metų DOSTINEX nerekomenduojamas.

  Jeigu manote, kad DOSTINEX veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę DOSTINEX dozę Išgėrus per daug tablečių, reikia nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju.

  Pamiršus pavartoti DOSTINEX Jeigu užmiršote laiku išgerti tabletę ar dalį tabletės, nerimauti nereikėtų. Praleistą dozę reikia išgerti iš karto prisiminus.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  DOSTINEX, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Vartojant šį vaistą, gali pasireikšti galvos svaigimas ar sukimasis, vidurių užkietėjimas, galvos skausmas, depresija, pykinimas, raumenų silpnumas, pilvo skausmas, badymo pojūtis, vėmimas, kraujavimas iš nosies, karščio pylimas, regėjimo pablogėjimas, širdies susitraukimų dažnio padidėjimas, kraujospūdžio sumažėjimas ar alpimas, nuovargis ar mieguistumas, krūtų skausmas, nevirškinimas ir kitų skrandžio sutrikimų, mėšlungis. Taip pat vaistas gali sukelti mieguistumą ir staigaus miego priepuolį.

  Pradėjus vartoti šį vaistą, iš pradžių reikėtų reguliariai matuoti kraujospūdį. Jei šalutiniai poveikiai verčia nerimauti, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Jei pasireiškė sunkus šalutinis poveikis, gydytojas gali nuspręsti laikinai sumažinti dozę, o vėliau ją vėl kas 1-2 savaites palaipsniui (po pusę tabletės, t.y. 250 mikrogramų) didinti. Šalutiniai poveikiai turėtų būti lengvesni arba nepasireikšti.

  Vaistui patekus į rinką, buvo gauta pranešimų apie fibrozės ir širdies vožtuvų patologijos atvejus tarp pacientų, vartojusių kabergoliną.

  Nepaisant sunkių asmeninių ar šeimyninių pasekmių, kai kurie pacientai gali neatsispirti norui lošti. Daliai pacientų gali padidėti seksualumas ir atsirasti noras seksualiai elgtis, tai gali sukelti dideli asmens ar artimųjų susirūpinimą. Jeigu jaučiate bent vieną iš šių simptomų, nedelsiant praneškite savo gydytojui.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. DOSTINEX LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  DOSTINEX tabletės sugeria drėgmę, todėl, paėmus tabletę, buteliuką visada reikia vėl uždaryti dangteliu. Neišimkite specialių granulių iš dangtelio ir nedėkite šių tablečių į kitą pakuotę.

  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!