• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Doloproct Doloproct Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DOLOPROCT IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Savybės Doloproct slopina skausmą ir niežulį, mažina vartojimo vietos uždegimo simptomus.

  Doloproct nepašalina hemorojaus, proktito ir išangės egzemos priežasčių.

  Jeigu, be hemorojaus, yra uždegimas ir egzema, rekomenduojama gydyti ir Doloproct kremu, ir žvakutėmis.

  Tiesiosios žarnos apatinės dalies ir išeinamosios angos srities skausmo ir uždegimo, pasireiškiančio nuo hemorojaus, proktito, slopinimui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DOLOPROCT

  Doloproct vartoti negalima Doloproct žvakučių negalima vartoti, jeigu yra odos infekcija arba tos srities, kurią reikia gydyti, ligos: - specifinės odos ligos (sifilis arba tuberkuliozė), - vėjaraupiai, - vakcinija (reakcija į raupų vakciną), - lytinių organų pūslelinė. Doloproct žvakučių negalima vartoti, jeigu yra alergija bet kuriai iš sudedamųjų vaisto dalių.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jeigu per klaidą šio vaisto praryjama (ypač kelias žvakutes), pirmiausia gali pasireikšti bendrasis lidokaino hidrochlorido poveikis. Priklausomai nuo prarytos dozės gali labai sutrikti širdies ir kraujagyslių sistema (kraštutiniais atvejais – sutrikti širdies veikla ir sustoti širdis) arba atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimo požymių (sunkiausiais atvejais – prasidėti traukuliai, pasunkėti kvėpavimas, netgi pasireikšti kvėpavimo nepakankamumas), todėl per klaidą prarijus vaisto, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Reikia stengtis, kad Doloproct nepatektų į akis. Pavartojus rekomenduojama rūpestingai nusiplauti rankas. Nerekomenduojama vartoti Doloproct vaikams ir paaugliams, nes jų gydymo tyrimų neatlikta.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų (ypač nuo širdies ritmo sutrikimo), įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Pagal bendrąsias taisykles, lokaliai vartojamų vaistų, į kurių sudėtį įeina kortikosteroidų, pirmąjį nėštumo trimestrą vartoti negalima.

  Nėra reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą Doloproct žvakutėmis, tačiau gyvūnų tyrimai rodo, kad gliukokortikoidai toksiškai veikia vaisingumą.

  Negausūs nėščių moterų gydymo atvejai rodo, kad naujagimiams dažniau gali pasireikšti lūpos nesuaugimas ir gomurio nesuaugimas („vilko nasrai”), jeigu moteris pirmąjį nėštumo trimestrą gydoma bendrojo poveikio gliukokortikoidais. Lūpos nesuaugimas ir gomurio nesuaugimas yra retas apsigimimas, ir jo atsiradimo pavojus galėtų padidėti 12 atvejais iš 1000 nėščių moterų, gydomų gliukokortikoidais, palyginti su negydomomis.

  Nėra pakankamai duomenų apie vietinio poveikio gliukokortikoidų vartojimą nėštumo metu, tačiau žinoma, kad pavojus turėtų būti mažesnis, nes lokaliai vartojamų gliukokortikoidų bendrasis pasisavinimas yra labai mažas. Pagal bendrąją taisyklę, pirmąjį nėštumo trimestrą negalima vartoti jokių išorinių vaistų, jeigu į jų sudėtį įeina gliukokortikoidų.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Doloproct neveikia gebėjimo vairuoti.

  . 3. KAIP VARTOTI DOLOPROCT

  Doloproct visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kad vaistas gerai veiktų, svarbu laikytis dozavimo instrukcijos.

  Jeigu nepaskirta kitaip, laikykitės šių nurodymų: Giliai į išeinamąją angą kiškite po vieną žvakutę du kartus per parą – rytais ir vakarais, o jeigu simptomai ryškesni, pirmąsias tris gydymo dienas – triskart per parą. Būklei pagerėjus, dažnai pakanka vienos žvakutės per parą arba kas antrą parą. Bendroji gydymo trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 2 savaitės. Rekomendacijos Pertvarkykite savo gyvenimo būdą ir kasdieninius įpročius taip, kad galėtumėte imtis prevencinių ir paliatyvių sveikatos priežiūros priemonių.

  Jeigu dirbate sėdimąjį darbą, nesėdėkite ant per daug minkštų krėslų ir pakankamai judėkite, pavyzdžiui, dažniau pavaikščiokite. Venkite maisto, kuris, kaip žinote iš patirties, gali didinti jūsų negalavimą. Nevalgykite sotaus ir sunkiai virškinamo, taip pat vidurius pučiančio maisto. Venkite aštrių prieskonių, mažiau vartokite kavos ir alkoholio.

  Svarbu reguliariai tuštintis, nevartojant vidurius minkštinančių vaistų. Valgykite įvairų maistą, įskaitant vaisius ir daržoves, salotas ir juodą duoną; venkite koncentratų. Reikėtų tuštintis kasdien. Jeigu tai nepavyksta daugiau kaip dvi dienas, išgerkite lengvai veikiančių vidurius paleidžiančių vaistų arba pasidarykite nedidelę klizmą.

  Kol gydotės, nevartokite šiurkštaus tualetinio popieriaus. Geriau po kiekvieno tuštinimosi apsiplaukite drungnu vandeniu. Nesimuilinkite arba vartokite tik labai švelnų muilą, kurį gerai nuplaukite švariu vandeniu. Nusišluostykite kruopščiai ir visiškai sausai.

  Ką dar svarbu žinoti vartojant Doloproct žvakutes. Prieš vartojant Doloproct gerai nusivalykite išeinamosios angos sritį; geriausia tai daryti pasituštinus.

  4, GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Doloproct, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinio poveikio dažnumas apskaičiuotas pagal tyrimų, kuriuose dalyvavo 367 ligoniai, duomenis. Nepageidaujamas poveikis pasireiškė tik išangės srities odos reakcija; labai dažnai (1 %, 10 % atvejų) gauta pranešimų apie deginimo jutimą, nedažnai (0,1 %, 1 %) – apie alerginę reakciją ir odos dirginimą.

  Jeigu Doloproct vartojamas ilgai (ilgiau kaip 4 savaites), gali atsirasti vietinių odos pokyčių, pavyzdžiui, atrofija (odos suplonėjimas), išsitempimo ruožų ir telangiektazijų (mažųjų kraujagyslių matomų išsiplėtimų).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI DOLOPROCT

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Doloproct sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra fluokortolono pivalatas ir lidokaino hidrochloridas(bevandenis) 1 žvakutėje yra 1mg fluorkortolono pivalato ir 20mg lidokaino hidrochlorido(bevandenio). - Pagalbinės medžiagos yra kietieji riebalai.

  Doloproct išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Žvakutės (gelsvai baltos) išeinamosios angos uždegimui gydyti.

  Viena pakuotė:10 žvakučių. 3 žvakutės (pavyzdys)  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!