• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Dolobene Dolobene Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra Dolobene gelis ir nuo ko jis vartojamas

  Dolobene gelis yra sudėtinis vaistas, kuriame yra heparino, dekspantenolio ir dimetilsulfoksido. Heparinas mažina kraujo krešėjimą ir greitina kraujosruvų gijimą. Dekspantenolis saugo ir švelnina jūsų odą. Dimetilsulfoksidas gerina vaistų skverbimąsi per odą, mažina uždegimą ir malšina skausmą. Dolobene vartojimas kojų skausmui ir patinimui, kuris pasireiškia sergant venų ligomis, gydyti. Jį taip pat galima vartoti mažinti patinimui ir malšinti skausmui, kurį sukelia uždari raumens, sausgyslių, raiščių ir sąnarių pažeidimai bei sporto traumos (kraujosruvos, suspaudimas, sumušimas, patempimas, išnirimas). Gydytojui paskyrus arba vaistininkui patarus, vaistą galima vartoti alkūnės sąnario epikondilitui, paviršinių venų, sausgyslių ir jų makščių, sąnario tepalinio maišelio uždegimui bei peties periartritui gydyti. Būtina vykdyti gydytojo nurodymus. Jis gali parinkti jums tinkamą vaisto dozę, žino, kada pradėti gydomąją mankštą ar nešioti elastines kojines.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DOLOBENE GELĮ

  Dolobene gelį vartoti draudžiama: Dolobene negalima vartoti nėščioms ir žindančioms moterims, jaunesniems nei penkerių metų vaikams, ligoniams, sergantiems bronchų astma, sunkiu kepenų, inkstų bei širdies nepakankamumu, raudonąja vilklige ir autoimuninėmis kraujagyslių ligomis, nes jie gali būti jautrūs dimetilsulfoksidui ir (arba) heparinui.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Dolobene gelio negalima tepti ant žaizdų, pažeistos odos ir gleivinės. Gelio negalima stipriai įtrinti ligoniams sergantiems venų tromboze. Jei būklė negerėja arba blogėja, būtina kreiptis į gydytoją.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Jei esate nėščia arba planuojate pastoti, nevartokite šių vaistų arba vartokite juos tik gydytojui leidus. Mažiausiai vienas Dolobene gelio sudėtyje esantis vaistas prasiskverbia per placentą, todėl nėštumo ir žindymo laikotarpiu vaisto vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Klinikiniai tyrimai, kurie įvertintų, kaip Dolobene gelis veikia gebėjimą vairuoti ir valdyti įrenginius nėra atlikti. Tačiau mažai tikėtina, kad Dolobene gelis gali neigiamai veikti šiuos sugebėjimus.

  Kitų vaistų vartojimas Prieš Dolobene gelio vartojimą ir jį baigus, negalima vartoti kitų vaistų. Jei jūs sergate kitomis ligomis, esate alergiškas arba vartojate kitus vaistus (taip pat ir tuos, kurių nusipirkote be recepto), apie tai pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI DOLOBENE GELĮ

  Gelio tepama ant pažeistos srities 1-2 kartus per dieną. Dolobene gelio nereikia įtrinti, pakanka tik užtepti ir švelniai išlyginti tepalo sluoksnį. Tvarsčiai Negalima vartoti oro nepralaidžių tvarsčių. Prieš rišdami tvarstį, gelį švelniai įtrinkite ir leiskite jam įsiskverbti į odą. Vaistą vartokite taip, kaip parašyta informaciniame lapelyje, arba kaip nurodė gydytojas. Jeigu jums atrodo, kad vaisto poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku. Naudokite tik išoriniam vartojimui! Po vartojimo tūbelę gerai užsukite.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Vartojant dimetilsulfoksidą kartais pasireiškia alerginis odos pažeidimas: ji parausta, niežti, atsiranda deginimo jutimas. Tokių simptomų gali pasireikšti ir dėl dimetilsulfoksido kraujagysles plečiamojo poveikio. Tęsiant vaisto vartojimą, dažniausiai jie išnyksta. Po Dolobene gelio pavartojimo pacientams pastebėtas česnako kvapo atsiradimas. Šis kvapas yra susijęs su dimetilsulfidu (DMS), kaip dimetilsulfoksido metabolitu ir išnyksta po kelių minučių. Yra pastebėta virškinamojo trakto sutrikimų: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, apetito stoka. Aprašyta keletas pavienių atvejų odos alerginių reakcijų: dilgėlinė ir Kvinkės edema

  5. DOLOBENE GELIO LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Daugiau informacijos apie vaisto vartojimą jums gali suteikti gydytojas arba vaistininkas, kurie yra šios srities žinovai.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!