• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Diovan Diovan Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DIOVAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Diovan tiekiamas plėvele dengtomis tabletėmis, supakuotomis į lizdines plokšteles, kurių kiekvienoje yra 14 tablečių. Vienoje dėžutėje 28 (2 lizdinės lokštelės) tabletės.

  80 mg tabletės yra rausvos, apvalios, šiek tiek išgaubtos, nuožulniais kraštais, vienoje jų pusėje yra įspausta vagelė ir „D/V”, kitoje – “NVR”. 160 mg tabletės yra pilkai oranžinės, ovalios, išgaubtos, vienoje jų pusėje yra įspausta vagelė ir “DX/DX”, kitoje – “NVR”.

  Diovan priklauso naujų vaistų grupei – angiotenzinui II jautrių receptorių blokatoriams, kurie padeda reguliuoti padidėjusį kraujospūdį. Angiotenzinas II yra organizmo medžiaga, kuri sutraukia kraujagysles, todėl didėja kraujospūdis. Diovan blokuoja angiotenzino II sukeltą poveikį, todėl kraujagyslės plečiasi ir kraujospūdis mažėja.

  Diovan gydomi ligoniai, kurių arterinis kraujospūdis yra didelis. Toks kraujospūdis sunkina širdies ir arterijų veiklą. Jei kraujospūdžio padidėjimas yra ilgalaikis, gali atsirasti smegenų, širdies arba inkstų kraujagyslių pažeidimas, todėl gali ištikti insultas, prasidėti širdies ar inkstų funkcijos nepakankamumas. Padidėjęs kraujospūdis didina širdies priepuolių riziką. Sunormalinus padidėjusį kraujospūdį, tokių pažeidimų pavojus mažėja.

  Diovan tinka širdies funkcijos nepakankamumui gydyti. Sergant šia liga, atsiranda dusulys, sutinsta pėdos ir blauzdos, nes organizme kaupiasi skysčių. Širdies funkcijos nepakankamumas reiškia, kad širdis nepajėgia išstumti tiek kraujo, kad aprūpintų juo visus organus.

  Be to, Diovan galima vartoti po ištikusio ūminio miokardo infarkto išgyvenamumui ilginti ir širdies funkcijos sutrikimams mažinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DIOVAN

  Diovan galima vartoti tik po to, kai ligonį ištiria gydytojas, nes šis preparatas tinka ne visiems pacientams. Būtina atidžiai laikytis gydytojo nurodymų.

  Diovan vartoti draudžiama:  jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) valsartanui arba bet kuriai pagalbinei Diovan tablečių medžiagai (jos išvardytos lapelio pradžioje). Jeigu manote, kad esate alergiškas, kreipkitės į gydytoją patarimo;  jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, tulžinė kepenų cirozė ar tulžies stazė;  jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas arba esate gydomi dialize;  jeigu esate nėščia arba krūtimi maitinate kūdikį.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:  jeigu yra hiperkaliemija;  jeigu sergate sunkiu lėtiniu širdies nepakankamumu;  jeigu organizme trūksta natrio ir (arba) skysčių (taip gali atsitikti, vemiant, viduriuojant arba vartojant dideles diuretikų dozes);  jeigu susiaurėjusios inkstų arterijos;  jeigu persodintas inkstas;  jeigu organizme yra per daug hormono aldosterono;  jeigu yra aortos arba mitralinė stenozė arba obstrukcinė hipertrofinė kardiomiopatija (tam tikros širdies ligos);  jeigu yra lengvas arba vidutinio sunkumo kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas;  jeigu neseniai ištiko ūminis miokardo infarktas (Diovan galima pradėti vartoti ne greičiau, kaip praėjus 12 val. nuo simptomų pasireiškimo pradžios, ir tik tuo atveju, jeigu būklė yra stabili)

  Diovan vartojimas su maistu ir gėrimais Diovan galima vartoti prieš valgį arba jo metu.

  Vaikai ir senyvi žmonės Diovan galima vartoti 65 metų ir vyresniems žmonėms. Vaikų ir jaunesnių nei 18 metų paauglių gydymo šiuo medikamentu patirties nėra.

  Nėštumas Nėščioms moterims Diovan vartoti draudžiama. Panašaus poveikio medikamentų vartojant nuo ketvirtojo nėštumo mėnesio galima didelė žala vaisiui. Ar jų vartojant pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais taip pat galimas pavojingas poveikis vaisiui, nežinoma. Jeigu planuojate pastoti arba manote, kad pastojote gydymo Diovan metu, nedelsdama kreipkitės į gydytoją patarimo.

  Žindymo laikotarpis Žindyvėms Diovan vartoti draudžiama. Jei krūtimi maitinate kūdikį, pasakykite gydytojui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Diovan, kaip ir kiti padidėjusį kraujospūdį mažinantys preparatai, retais atvejais gali sukelti galvos svaigimą ir nuovargį, todėl gali sumažėti gebėjimas sukaupti dėmesį. Vadinasi, prieš vairavimą, mechanizmų valdymą ar kitokį dėmesio sukaupimo reikalaujantį darbą reikia pasitikrinti, kokią reakciją preparatas sukelia. Valdyti mechanizmus bei dirbti kitokį dėmesio reikalaujantį darbą galima tik tokiu atveju, jei vaisto sukeliamas poveikis netrukdo.

  Kitų vaistų vartojimas Prieš vartojant kartu su Diovan kitokių preparatų, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką, kadangi gali prireikti keisti vieno iš jų dozę, imtis kitokių atsargumo priemonių arba kai kuriais atvejais nutraukti vieno iš jų vartojimą. Taip reikia elgtis, norint vartoti tiek su receptu, tiek be jo įsigytų vaistų, ypač:  kraujospūdį mažinančių preparatų, ypač diuretikų (šlapimo išskyrimą didinančių medikamentų);  kalį organizme sulaikančių medikamentų, kalio papildų arba druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio.

  3. KAIP VARTOTI DIOVAN

  Pacientai, kurių kraujospūdis didelis, dažnai šios ligos simptomų nejaučia, todėl dauguma jų jaučiasi normaliai. Vadinasi, gydymo metu labai svarbu, net ir gerai jaučiantis, lankytis pas gydytoją. Šio medikamento būtina vartoti tiksliai laikantis gydytojo nurodymų. Jei jų laikomasi, gydymo rezultatai būna geriausi ir mažėja šalutinio poveikio rizika. Diovan yra geriamasis medikamentas.

  Dozavimas Jei kraujospūdis yra didelis, reikia gerti kartą per parą 80 mg tabletę. Kai kuriais atvejais gydytojas gali nurodyti gerti didesnę, t.y. 160 mg, dozę arba kartu vartoti papildomo medikamento, pvz., diuretiko.

  Sergant širdies funkcijos nepakankamumu, paprastai gydymo pradžioje reikia gerti po 40 mg 2 kartus per parą. Du kartus per parą geriamą dozę gydytojas gali palaipsniui didinti iki 80 mg arba 160 mg (priklauso nuo to, kaip pacientas vaistą toleruoja).

  Ištikus ūminiam miokardo infarktui, paprastai gydyti pradedama ne anksčiau kaip po 12 valandų. Pradžioje 2 kartus per parą geriama mažiausia, t.y. 20 mg, dozė. Gydytojas pradinę dozę per kelias savaites palaipsniui gali padidinti iki didžiausios, t.y. 160 mg, dozės.

  Pavartojus per didelę Diovan dozę Jeigu preparato išgėrus atsiranda didelis galvos svaigimas ir (arba) alpulys, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Diovan Patariama medikamento vartoti tokiu pačiu paros laiku, geriausiai ryte. Jei reikiamu laiku jo išgerti pamiršite, kitą dozę gerkite įprastiniu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pokyčiai nutraukus Diovan vartojimą Diovan vartojimą nutraukus, liga gali pasunkėti. Medikamento vartojimą galima nutraukti tik gydytojo leidimu.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Diovan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurios šalutinės reakcijas gali būti panašios į ligos sukeltus simptomus, kitos – visai nesusijusios su preparato poveikiu. Paprastai daugelis šalutinio poveikio simptomų išnyksta savaime vaisto vartojimo nenutraukus. Jei toliau išvardyti simptomai neišnyksta arba vargina, reikia kreiptis į gydytoją. Pastebėtų sutrikimų dažnis vertinamas taip: labai dažni ( 1/10), dažni ( 1/100,  1/10), nedažni ( 1/1000,  1/100), reti ( 1/10000,  1/1000), labai reti ( 1/10000).

  Infekcijos ir infestacijos Dažni: virusinė infekcija. Nedažni: viršutinių kvėpavimo takų infekcinė liga, ryklės uždegimas (faringitas), ančio uždegimas (sinusitas). Labai reti: skrandžio ir žarnyno uždegimas (gastroenteritas), sloga (rinitas).

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Labai reti: kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas kraujyje (trombocitopenija).

  Imuninės sistemos sutrikimai Reti: jautrumo padidėjimas, įskaitant seruminę ligą.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Nedažni: hiperkaliemija.

  Psichikos sutrikimai Nedažni: depresija, nemiga.

  Nervų sistemos sutrikimai Nedažni: alpulys. Reti: galvos svaigimas, neuralgija. Labai reti: galvos skausmas.

  Akies sutrikimai Nedažni: akių junginės uždegimas (konjunktyvitas).

  Ausies ir labirinto sutrikimai Nedažni: galvos sukimasis.

  Širdies sutrikimai Nedažni: širdies nepakankamumas.

  Kraujagyslių sutrikimai Nedažni: hipotenzija. Reti: kraujagyslių uždegimas (vaskulitas). Labai reti: kraujavimas.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai Nedažni: kosulys, kraujavimas iš nosies.

  Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni: viduriavimas, pilvo skausmas. Labai reti: pykinimas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Reti: angioneurozinė edema, išbėrimas, niežulys.

  Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai Nedažni: nugaros skausmas, raumenų mėšlungis, raumenų skausmas, sąnarių uždegimas. Labai reti: sąnarių skausmas.

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Nedažni: nuovargis, išsekimas (astenija).  pasireiškė tik miokardo infarkto ištiktiems pacientams  nedažnai pasireiškė miokardo infarkto ištiktiems pacientams

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, reikia pasakyti gydytojui arba vaistininkui.

  5. DIOVAN LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30C temperatūroje, gamintojo pakuotėje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaisto likučius ir pakuotę reikia sunaikinti, laikantis vietinių reikalavimų.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!