• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Dilatrend Dilatrend Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DILATREND IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Dilatrend 6,25 mg tabletės yra apvalios, geltonos, su žyme abejose pusėse; jose yra po 6,25 mg veikliosios medžiagos karvedilolio. Dilatrend 12,5 mg tabletės yra apvalios, rausvai oranžinės, su žyme abejose pusėse; jose yra po 12,5 mg veikliosios medžiagos karvedilolio. Dilatrend 25 mg tabletės yra apvalios, baltos, su žyme abejose pusėse; jose yra po 25 mg veikliosios medžiagos karvedilolio. Karvedilolis priklauso vadinamųjų beta adrenablokatorių ir kraujagysles plečiančių vaistų grupei. Jį galima vartoti širdies ligoms ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti.

  Dilatrend 6,25 mg, Dilatrend 12,5 mg, Dilatrend 25 mg tabletės tiekiamos pakuotėmis po 30 tablečių.

  Dilatrend tabletėse yra karvedilolio, kuris yra beta adrenoblokatorius ir kraujagysles plečiantis vaistas. Jis vartojamas krūtinės anginai (stenokardijai) ir lengvam, apysunkiam ir sunkiam širdies veiklos nepakankamumui gydyti. Dilatrend taip pat vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui (didelio kraujospūdžio ligai) gydyti. Kai Dilatrend vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui ar krūtinės anginai gydyti, reikia vartoti tabletes, kuriose yra didesnės veikliosios medžiagos dozės (12,5 mg ir 25 mg tabletes).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DILATREND

  Dilatrend vartoti draudžiama: - dėl bronchų astmos ar kitų plaučių ligų buvo atsiradęs dusulys (švokštimas); - neseniai pablogėjo širdies veiklos nepakankamumas ar organizme ryškiai kaupiasi skysčiai ir Jums į veną švirkščiama širdies veiklą gerinančių vaistų; - sergate kepenų liga; - sutrikęs širdies laidumas (ar yra širdies laidžiosios sistemos blokada); - kada nors karvedilolis ar bet kuri kita sudedamoji šio vaisto medžiaga sukėlė blogą reakciją. Jei Jums yra bet kuri šių priežasčių, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jei į bet kurį žemiau pateikiamą klausimą atsakysite “taip”, nevartokite šio vaisto, kol nepasitarsite su savo gydytoju. - Gal Jums sakė, kad Jūsų širdis plaka pernelyg lėtai? - Gal Jums sakė, kad sergate liga, kuri vadinama Princmetalio (Prinzmetal) krūtinės angina? - Gal Jus kamuoja koks nors kitas širdies veiklos sutrikimas? - Gal buvo kaip nors sutrikusi Jūsų kepenų, inkstų ar skydliaukės veikla? - Ar sergate cukriniu diabetu? - Gal turite feochromocitomą (antinksčių naviką, dėl kurio labai padidėja kraujospūdis)? - Ar sergate odos liga, kuri vadinama žvyneline (psoriaze)? - Gal sutrikusi Jūsų kraujotaka (dažniausiai pirštų), turite vadinamąjį Reino (Raynaud) sindromą? - Ar vartojate bet kokius kitus vaistus nuo širdies ligų ar padidėjusio kraujospūdžio, tarp jų diuretikus (skysčius varančias tabletes), kalcio kanalų blokatorius (pvz., diltiazemą), klonidiną ar digoksiną? - Gal vartojate vaistą, kuris vadinamas cimetidinu? - Gal vartojate vaistą, kuris vadinamas ciklosporinu? - Gal vartojate vaistą, kuris vadinamas rifampicinu (tuberkuliozei gydyti)? - Gal vartojate vaistus, kurie žinomi kaip monoaminooksidazės inhibitoriai (depresijai gydyti)? - Gal vartojate vaistą, kuris vadinamas klonidinu (migrenai, menopauziniam karščio pylimui, padidėjusiam kraujospūdžiui ar Tourette sindromui gydyti)? - Gal kada nors Jums buvo kilusi rimta alerginė reakcija, ar Jums taikomas nujautrinamasis gydymas? - Ar nešiojate kontaktinius lęšius? Nėštumas Jei pastojote jau vartodamos vaistą, nedelsdamos kreipkitės į savo gydytoją.

  Žindymo laikotarpis Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad karvedilolis ar jo metabolitai išsiskiria į motinos pieną. Ar karvedilolio patenka į moters pieną, nežinoma. Dėl to motinai, vartojančiai karvedilolį, kūdikio žindyti nepatartina.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jei gerdami tabletes jaučiatės pavargę ar apsvaigę, turėtumėte nevairuoti automobilio ir neprižiūrėti veikiančių įrenginių. Privalote vengti gerti alkoholinių gėrimų, nes šie simptomai gali dar sustiprėti.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Dilatrend medžiagas Sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI DILATREND

  Svarbu vartoti vaistą taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas. Vaisto etiketėje bus nurodyta po kiek tablečių gerti. Tabletes reikia gerti du kartus per dieną – iš ryto ir vakare. Kalendorinė pakuotė padės Jums žinoti, ar jau išgėrėte ar dar neišgėrėte tablečių. Pradėjęs nuo labai mažų, dozių gydytojas palengva didins Jūsų geriamų tablečių stiprumą tol, kol parinks geriausią dozę. Jei Jums kiltų abejonių, kokią Dilatrend dozę reikėtų gerti, patarti taip pat gali vaistininkas. Nurykite tabletes, užsigerdami gurkšniu vandens, jų nekramtykite ir nelaužykite. Stenkitės tabletes vartoti valgydami. Tabletes privalu gerti ir tada, kai neturite apetito. Patartina, kad širdies veiklos nepakankamumą gydyti Dilatrend preparatu pradėtų ligoninės specialistas. Kartais, geriant Dilatrend, širdies veiklos nepakankamumas gali pablogėti, ypač pradėjus gydytis. Dėl to gali sustiprėti ligos simptomai (pvz., nuovargis, dusulys) ir skysčių kaupimosi požymiai (pvz., didėja kūno svoris, brinksta kojos). Jei ligos simptomai stiprėja ar Jūsų savijauta blogėja, turite apie tai pranešti savo gydytojui – jam gali prireikti keisti kitų Jūsų vartojamų vaistų ar Dilatrend dozę. Jei dėl operacijos Jums būtinas nuskausminimas, pasakykite ligoninės gydytojams, kad vartojate karvedilolį.

  Pavartojus per didelę Dilatrend dozę Ką daryti, jei vaisto perdozavote? Jei išgėrėte pernelyg daug tablečių (vaisto perdozavote), galite pajusti, kad svaigsta galva, apima alpulys, stinga oro/švokščiate ar esate nepaprastai pavargę. Nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės apsinuodijimų skyrių arba praneškite savo gydytojui.

  Pamiršus pavartoti Dilatrend Jei pamiršote išgerti vieną dozę, nesirūpinkite. Gerkite kitą dozę tuoj pat, kai tik prisiminsite, su sąlyga, jei sekančią dozę reikės gerti negreit. Sekančią tabletę gerkite įprastu laiku; gerti dvigubą dozę draudžiama

  Kaip nustoti vartoti vaistą Gerdami Dilatrend, nepamirškite ir toliau širdies nepakankamumo gydyti kitais vaistais, kuriuos patarė vartoti gydytojas. Nenustokite vartoti Dilatrend tablečių staiga, nepasitarę apie tai su savo gydytoju. Jeigu staiga liausitės gėrę šias tabletes, Jums gali atsirasti šalutinis poveikis. Gydytojas pasakys, kaip mažinti dozę ir kada nebevartoti šio vaisto. Jei taip pat vartojate klonidiną, niekada nenustokite jo vartoję, nebent taip nurodytų Jūsų gydytojas.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Dilatrend, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Jei Jums pirmą kartą atsiranda odos pakitimų (pvz., bėrimas ar niežulys) ar pradedate sunkiai alsuoti, kaip galima greičiau pasakykite savo gydytojui (nenustokite staiga vartoti tablečių). Kai kuriems žmonėms, ypač kai šis vaistas pradedamas vartoti pirmą kartą, gali atsirasti svaigulys (ypač stojantis), stiprus nuovargis, galvos skausmas, šleikštulys (pykina ir vemiama), taip pat viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. Šie simptomai paprastai esti lengvi ir trunka neilgai. Kai kurie žmonės pastebi, kad pakito jų miegas, atsirado prislėgta nuotaika (depresija), pernelyg lėtai plaka širdis (galbūt dėl to alpstama ir apima sunkus nuovargis), rankos ir kojos vis būna šaltos, patino/pabrinko pėdos ar kulkšnys, dilgčioja ar maudžia rankas ar kojas. Kai kuriems žmonėms gali užgulti nosį, atsirasti astmos ar sunkaus kvėpavimo požymių. Gali didėti kūno svoris, kai kuriems sergantiesiems širdies veiklos nepakankamumu šiek tiek padidėti cholesterolio (riebalų) koncentracija kraujyje. Kai kuriems žmonėms gali atsirasti krūtinės skausmų, panašių į gripo simptomų, sutrikti regėjimas, džiūti akys ir burna, padidėti prakaitavimas, pakisti kepenų veiklos mėginių, kraujo tyrimų duomenys, labai suretėti pulsas ar pakisti šlapinimosi dažnis. Jei sergate liga, vadinamuoju protarpiniu šlubumu (kai kojos blogai aprūpinamos krauju ir einant staiga jas pradeda skaudėti), vartojant šį vaistą Jūsų ligos simptomai gali pablogėti. Yra pranešimų apie retus vyrų lytinės bejėgystės (sutrikusios erekcijos) atvejus. Tai gali būti dėl vartojamo vaisto ar kitų priežasčių. Labai retai kai kuriems žmonėms greitai atsiranda mėlynių (kraujosruvų) ar ima kraujuoti (pvz., iš dantenų ar žarnų). Labai retai gali pasitaikyti laikinas inkstų veiklos nepakankamumas, dėl kurio mažėja šlapimo kiekis, niežti odą ir galbūt pabrinksta kojos, rankos ir veidas (atsiranda edema). Jei būtina, gydytojas vaisto dozę gali pakeisti. Jei Jums atsirado šių ar kokių nors kitų nerimą keliančių simptomų, pasakykite apie tai savo gydytojui. Jei sergate cukriniu diabetu, pradėjus vartoti Dilatrend, gliukozės (cukraus) koncentraciją Jums reikės nustatinėti daug atidžiau, nes šis vaistas gali maskuoti ankstyvuosius labai sumažėjusios cukraus koncentracijos kraujyje požymius. Jei Jums atsirado bet koks šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite apie tai savo gydytojui ar vaistininkui.

  5. DILATREND laikymo SĄLYGOS

  Laikykite šį vaistą vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Nebevartokite šio vaisto, praėjus ant etiketės nurodytam jo tinkamumo laikui. Jei pastebėjote kokių nors tablečių gedimo požymių, kreipkitės į vaistininką, kuris patars ką daryti. Jei gydytojas nuspręs Jūsų nebegydyti šiuo vaistu, visas nesuvartotas tabletes grąžinkite vaistininkui. Pasilaikykite jas tik tuomet, jei taip patartų Jūsų gydytojas.

  Prisiminkite – šis vaistas skirtas Jums. Tik gydytojas gali jį Jums išrašyti. Niekuomet neduokite jo kitiems. Jis gali jiems pakenkti, net jei jų negalios simptomai tokie pat kaip Jūsų.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!