• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Dicynone Dicynone Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.Kas yra Dicynone ir NUO KO JIS vartojamas

  Vienoje 2 ml ampulėje injekcinio tirpalo yra 250 mg etamsilato. Viename mililitre injekcinio tirpalo yra 125 mg etamsilato. Dicynone gaminamas: Dėžutėmis, kuriose yra 10 ampulių; vienoje 2 ml ampulėje yra 250 mg etamsilato. Dėžutėmis, kuriose yra 50 ampulių; vienoje 2 ml ampulėje yra 250 mg etamsilato. Dicynone - profilaktinis vaistas nuo kraujosruvų. Jis stabdo kraujavimą, skatindamas pirmąją hemostazės mechanizmų grandį (endotelio susijungimą su trombocitais). Dicynone saugo endotelį. Tyrimais nustatyta, kad etamsilatas didina trombocitų sulipimą, normalizuoja kapiliarų sienelių stabilumą, tokiu būdu mažindamas kapiliarų pralaidumą. Todėl nuo etamsilato gerokai sutrumpėja kraujavimo trukmė ir mažiau netenkama kraujo. Dicynone neveikia fiziologinių kraujo krešumo mechanizmų, neturi poveikio protrombino laikui, fibrinolizei ar trombocitų kiekiui.

  Nuo ko Dicynone injekcinis tirpalas vartojamas? Dicynone vartojamas įvairios kilmės paviršiniam ir vidiniam kapiliariniam kraujavimui stabdyti ar jo profilaktikai, ypač, kai kraujuoja dėl pažeisto endotelio: Gera kraujo apytaka pasižyminčių audinių operacijos metu ir po operacijos paviršinio kraujavimo profilaktikai ir gydymui (otorinolaringologijos, ginekologijos, akušerijos, urologijos, stomatologijos, oftalmologijos ir plastinės chirurgijos procedūrų metu). Įvairios etiologijos ir lokalizacijos kapiliarinio kraujavimo profilaktikai ir gydymui: hematurijai, metroragijai, pirminei menoragijai, menoragijai moterims, turinčioms intrauterinę spiralę, kraujavimui iš nosies ar dantenų. Neonatologijoje: naujagimiams, siekiant apsaugoti nuo smegenų (periventrikulinio) kraujavimo.

  2.KAS ŽINOTINA Prieš vartojant Dicynone

  Dicynone injekcinio tirpalo vartoti negalima: Jeigu padidėjęs Jūsų organizmo jautrumas etamsilatui arba bet kuriai pagalbinei Dicynone tirpalo medžiagai (natrio metabisulfitui). Jeigu žindote krūtimi.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jeigu Jūs anksčiau sirgote tromboze, tromboembolija ar turėjote padidėjusio jautrumo reakcijų vaistams. Jei Jūs sergate bet kokia lėtine liga. Jeigu Jūs sergate bet kokia medžiagų apykaitos liga. Jeigu esate linkęs į alergines reakcijas ar sergate bronchine astma. Jeigu Jūs sirgote kuria nors iš išvardytų ligų ar būklių, pasitarkite su savo gydytoju. Prieš pradedant gydymą, turi būti atmestos visos kitos galimos kraujavimo priežastys. Vaistas neveiksmingas ligoniams, kuriems sumažėjęs trombocitų skaičius.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kuriuos vaistus, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Kokio nors etamsilato neigiamo poveikio vaisiui nenustatyta. Nėščios moterys etamsilatu gali gydytis tik išimtiniais neatidėliotinais atvejais, kai motinos gydymo nauda yra didesnė už galimą vaisiaus pažeidimo pavojų.

  Maitinimas krūtimi Prieš vartojant bet kuriuos vaistus, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Pasakykite gydytojui, jeigu maitinate krūtimi. Maitinančioms motinoms etamsilatą vartoti draudžiama. Jeigu toks gydymas reikalingas, kūdikį žindyti taip pat draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Etamsilatas neveikia paciento gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate ar neseniai vartojote bet kokius kitus vaistus, taip pat ir įsigytus be recepto.

  3.Kaip vartoti Dicynone INJEKCINIO TIRPALO

  Jūsų gydytojas nurodys, kokią vaisto dozę turite suvartoti per dieną ir gydymo trukmę. Dicynone visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Nekeiskite vaisto dozės ir nenutraukite gydymo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Optimali etamsilato paros dozė suaugusiesiems yra 10-20 mg kilogramui kūno svorio; ji skiriama per 3-4 kartus. Dažniausiai švirkščiama po 1-2 ampules į raumenis ar lėtai į veną tris ar keturis kartus per parą. Vieną valandą prieš operaciją skiriama 1-2 ampulės į veną arba į raumenis. Operacijos metu švirkščiama 1-2 ampulės į veną; dozė gali būti kartojama. Po operacijos skiriama 1-2 ampulės (ar 1-2 tabletės) kas 6 valandos, kol nebelieka kraujavimo rizikos. Naujagimiams Dicynone švirkščiama į raumenis ar į veną po 12,5 mg kilogramui kūno svorio (0,1 ml tirpalo yra 12,5 mg etamsilato). Gydymas turi būti pradedamas per pirmąsias dvi valandas po gimimo. Vaistas vartojamas kaip angioprotektorius (kraujagysles saugantis preparatas) tol, kol išnyksta mikrocirkuliacijos sutrikimai. Ampulėje esantį tirpalą galima vartoti vietiškai su sterilios marlės tamponu (persodinant odą ar šalinant dantis). Jeigu manote, kad vaisto poveikis yra pernelyg stiprus arba pernelyg silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Ką daryti, jeigu pamiršote sušvirkšti Dicynone injekcinio tirpalo

  Jeigu Jūs paskirtu laiku užmiršote sušvirkšti Dicynone tirpalo, sušvirkškite vaisto tuojau pat, kai tik prisiminsite. Jeigu tas laikas maždaug atitinka įprastą vaisto vartojimo laiką, tiesiog sulaukite to momento ir sušvirkškite Dicynone kaip įprasta. Niekada nešvirkškite dvigubos vaisto dozės, norėdami kompensuoti praleistąją.

  4.GalimI šalutiniAI poveikiAI

  Dicynone (kaip ir visi kiti vaistai) gali sukelti šalutinių poveikių. Gali pasitaikyti šie vaisto sukelti šalutiniai reiškiniai: galvos skausmas, svaigimas, veido paraudimas, trumpalaikiai odos pakitimai, pykinimas, skausmai po duobute, kojų parestezijos. Šios reakcijos yra silpnos ir trumpalaikės. Sušvirkštus Dicynone į veną, gali laikinai sumažėti sistolinis kraujospūdis. Tai nereikalauja jokių gydymo priemonių. Vaikams, sergantiems ūmine limfoblastine bei mieloblastine leukoze, osteosarkoma, etamsilatas, paskirtas kraujavimo profilaktikai, gali sukelti sunkią leukopeniją. Jeigu pastebėjote kokį nors šalutinį poveikį, įskaitant ir šiame lapelyje nenurodytą, skubiai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5.Dicynone INJEKCINIO TIRPALO LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje. Laikyti tamsioje vietoje. Nevartoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės. Nevartoti vaisto, jeigu tirpalo spalva pakito.

  Išdavimo iš vaistinės teisinis pagrindas Receptinis vaistinis preparatas. Vaistu gydoma tik ligoninėse ir poliklinikose.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!