• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • DicloRapid DicloRapid Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DICLORAPID IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Tai priešuždegiminis ir priešreumatinis vaistas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, NVNU).

  Indikacijos Simptominis skausmo ir uždegimo gydymas, kai yra: - sąnarių uždegimas: reumatoidinis artritas, osteoartritas, ankilozinis spondilitas, ūminė podagra; - ūminiai raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai, pavyzdžiui, apie sąnarį esančių audinių uždegimas (periartritas), sausgyslės uždegimas (tendinitas), sausgyslės makšties uždegimas (tenosinovitas), tepalinio maišelio uždegimas (bursitas); - skausmingas patinimas ar uždegimas po traumų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLORAPID

  Diclorapid vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenako natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei Diclorapid medžiagai; - jeigu sergate ūmine arba praeityje buvo pasikartojančių virškinimo trakto opų (kraujavimas iš virškinimo trakto, kai nustatyti du ar daugiau skirtingi opos ar kraujavimo epizodai); - jeigu praeityje buvo su gydymu NVNU susijęs kraujavimas iš virškinimo trakto arba virškinimo trakto prakiurimas; - jeigu sergate sunkiu širdies nepakankamumu; - jeigu pasireiškia kraujavimas į smegenis (smegenų kraujagyslių kraujosruva) arba kitas aktyvus kraujavimo sutrikimas; - per tris paskutinius nėštumo mėnesius; - jeigu pacientas vaikas arba jaunesnis kaip 15 metų paauglys.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Toliau išvardytos būklės, kurioms esant Diclorapid galima vartoti tik esant tam tikroms aplinkybėms (pvz., rečiau, mažesnėmis dozėmis arba prižiūrint gydytojui) ir tik labai atsargiai. Jeigu abejojate, paklauskite gydytojo. Būti atsargiems reikia ir tokiu atveju, jeigu tokių būklių buvo praeityje.

  Dikolfenako rekomenduojama nevartoti kartu su NVNU (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo), įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius (išskyrus mažą aspirino dozę trombocitų funkcijos slopinimui).

  Šalutinį poveikį galima sumažinti, vartojant kiek įmanoma trumpiau simptomus kontroliuojančią mažiausią veiksmingą vaisto dozę.

  Senyvi ligoniai Senyviems žmonėms šalutines reakcijas, ypač kraujavimą iš virškinimo trakto ir virškinimo trakto prakiurimą, kurie gali būti mirtini, NVNU sukelia dažniau.

  Senyvi ligoniai turi būti labai atidžiai stebimi gydytojo.

  Saugumas virškinimo traktui Kraujavimas iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimas ar prakiurimas Kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto opų ir prakiurimo atvejų, kurie kartais gali būti mirtini, nustatyta bet kuriuo gydymo visais NVNU metu, nepriklausomai nuo to, buvo ar nebuvo įspėjamųjų simptomų ir sunkių virškinimo trakto sutrikimų praeityje.

  Jeigu Jums praeityje buvo opų arba esate senyvas žmogus, didinant dozę kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ar prakiurimo rizika didesnė. Tokiu atveju arba jeigu vartojate mažą aspirino dozę ar kitų vaistų, kurie gali didinti virškinimo trakto sutrikimų riziką, gydymą reikia pradėti mažiausia turima vaisto doze bei kartu vartoti apsauginių medikamentų.

  Jeigu praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinimo traktui, ypač jeigu Jūs esate senyvas žmogus, pasakykite gydytojui apie visus neįprastus simptomus pilve.

  Diklofenaką vartoti reikia labai atsargiai, jeigu kartu vartojate vaistų, kurie gali didinti opų ar kraujavimo riziką, pavyzdžiui, geriate kortikosteroidų, vartojate antikoaguliantų (pvz., varfariną), selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių ar vaistų, slopinančių trombocitų funkciją (pvz., aspiriną).

  Jeigu vartojate diklofenaką ir prasideda kraujavimas iš virškinimo trakto arba virškinimo traktas išopėja, gydymą reikia nutraukti.

  Jeigu praeityje sirgote virškinimo trakto ligomis (opiniu kolitu, Krono liga), NVNU reikia vartoti atsargiai, nes minėtos būklės gali paūmėti.

  Odos reakcijos Labai retais atvejais pasireiškė sunkių, kartais mirtinų odos reakcijų, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę (Lyell sindromas). Gydymo pradžioje tokių reakcijų tikimybė didesnė. Reikia nutraukti diklofenako vartojimą, vos tik pasireiškus pirmiems odos reakcijų, gleivinės pažeidimo ar kitiems padidėjusio jautrumo požymiams.

  Saugumas širdies ir kraujagyslių sistemai Tokie vaistai, kaip Diclorapid, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Pacientus, kuriems praeityje buvo su NVNU vartojimu susiję hipertenzija ir (arba) širdies nepakankamumas, pasireiškęs skysčių kaupimusi ir edema, šiuo vaistu reikia gydyti atsargiai.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Diclorapid reikia, jeigu: sergate paveldimais kraujo gamybos sutrikimais (porfirija); sergate inkstų funkcijos sutrikimu; sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu; tik ką patyrėte didelę chirurginę operaciją; sergate kokia nors autoimunine liga (sistemine raudonąja vilklige, mišriomis jungiamojo audinio ligomis).

  Svarbi informacija apie Diclorapid Diklofenakas gali paslėpti užkrečiamosios ligos požymius bei simptomus, įskaitant karščiavimą. Taigi, jeigu gresia tokios ligos rizika, gydytis šiuo vaistu rekomenduojama atsargiai. Jei atsiranda užkrečiamosios ligos požymių ar jie paūmėja, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Kokių atsargumo priemonių reikia? Labai atsargiai ir tik stebint gydytojui Diclorapid turi būti vartojamas karščiuojant, esant nosies gleivinės paburkimui (nosies polipams), sergant lėtinėmis (obstrukcinėmis) kvėpavimo takų ligomis, kai susiaurėja kvėpavimo takai (pvz., astma), arba lėtinėmis užkrečiamosiomis kvėpavimo takų ligomis, esant padidėjusiam jautrumui kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo.

  Tokiems ligoniams gresia didesnė padidėjusio jautrumo reakcijų (alerginių reakcijų) rizika. Jos gali pasireikšti astmos priepuoliais (analgetikų netoleravimas, analgetikų sukelta astma), odos bei gleivinių paburkimu (angioneurozine edema) ar dilgėline.

  Reikia gydytis labai atsargiai, jeigu yra alergija kitoms medžiagoms, nes Diclorapid gali didinti padidėjusio jautrumo reakcijų riziką.

  Jei Diclorapid vartojate kartu su vaistais, kurie slopina kraujo krešėjimą arba mažina gliukozės koncentraciją kraujyje, periodiškai reikia ištirti Jūsų kraujo krešėjimą bei gliukozės koncentraciją kraujyje.

  Diklofenakas gali laikinai slopinti trombocitų agregaciją. Ligonį, kurio kraujo krešėjimas sutrikęs, reikia atidžiai stebėti.

  Diclorapid vartojant kartu su ličio preparatais (šiais vaistais gydomi psichikos ar psichologiniai sutrikimai) ar kai kuriais vaistais, skatinančiais šlapimo išsiskyrimą (kalį tausojančiais diuretikais), būtina tirti ličio bei kalio koncentraciją kraujyje (žr. skyrelį „Kitų vaistų vartojimas“).

  Jeigu Diclorapid vartojamas ilgą laiką, būtina reguliariai tirti kepenų ir inkstų funkciją bei kraujo ląstelių kiekį.

  Jeigu vartojate Diclorapid prieš chirurginę operaciją, pasakykite apie tai gydytojui ar odontologui.

  Jeigu ilgą laiką, nepaisant nurodymų, vartojate dideles vaistų nuo skausmo dozes, gali pradėti skaudėti galvą. Tokį skausmą malšinti didinant vaisto dozę negalima.

  Nuolatinis analgetikų vartojimas, ypač vartojant kartu keletą vaistų nuo skausmo, gali sukelti ilgalaikį inkstų pažeidimą, susijusį su inkstų nepakankamumo rizika (analgezinę nefropatiją).

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu Diclorapid vartojamas kartu su toliau išvardytais vaistais, vaistų poveikis gali keistis.

  Kortikosteroidai Vartojant kartu didėja virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo iš virškinimo trakto rizika.

  Antikoaguliantai NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų, pavyzdžiui, varfarino, poveikį.

  Trombocitų funkciją slopinantys vaistai ir selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI) Vartojant kartu gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto rizika.

  Kartu su Diclorapid vartojamų digoksino (vaistas, sustiprinantis širdies susitraukimus), fenitoino (vaistas, kuriuo gydoma epilepsija) ar ličio preparatų (vaistai, kuriais gydomi psichikos ir nuotaikos sutrikimai) koncentracija kraujyje gali padidėti. Būtina stebėti šių medžiagų koncentraciją serume.

  Diuretikai, AKF inhibitoriai ir angiotenzino II antagonistai NVNU gali silpninti diuretikų (vaistai, skatinantys šlapimo išsiskyrimą) ir kitų antihipertenzinių vaistų (vaistai, kurie mažina kraujospūdį) poveikį.

  Jeigu inkstų funkcija sutrikusi (pvz., netekote skysčių, esate senyvas žmogus ir Jūsų inkstų funkcija sutrikusi), vartojant kartu su AKF inhibitoriais ir angiotenzino II receptorių antagonistais (vaistai, kuriais gydomas širdies nepakankamumas ir mažinamas kraujospūdis) bei ciklooksigenazės inhibitoriais, inkstų funkcija gali dar pablogėti (gali pasireikšti net ūminis inkstų nepakankamumas, kuris dažniausiai būna trumpalaikis). Taigi minėtus preparatus vartoti kartu reikia atsargiai, ypač senyviems žmonėms. Pacientas turi vartoti pakankamai skysčių, būtina nuolat stebėti jo inkstų funkciją pradėjus kartu vartoti minėtų vaistų ir reguliariai tikrinti, tęsiant gydymą.

  Diclorapid vartojant kartu su kalį tausojančiais diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų grupė), gali padidėti kalio koncentracija kraujyje.

  Jeigu Diclorapid vartojamas 24 valandų laikotarpiu prieš arba po metotreksato pavartojimo, gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje bei sustiprėti jo šalutinis poveikis.

  Vaistai, kuriuose yra probenecido ar sulfinpirazono (vaistai, kuriais gydoma podagra), gali lėtinti diklofenako ekskreciją. Dėl to diklofenakas gali kauptis organizme, o tai susiję su šalutinio poveikio padidėjimu.

  Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (pvz., diklofenakas) gali stiprinti toksinį ciklosporino ir takrolimuzo poveikį inkstams.

  Pasitaikė pavienių pranešimų, kad pavartojus diklofenako, pakito gliukozės koncentracija kraujyje ir prireikė keisti vaistų, mažinančių gliukozės koncentraciją kraujyje (vaistų nuo diabeto), dozę. Taigi, jeigu kartu gydoma minėtais vaistais, rekomenduojama stebėti gliukozės koncentraciją kraujyje.

  Buvo vienas miokardo nekrozės bei anafilaksinio šoko atvejis, kurį sukėlė diklofenako vartojimas kartu su į prostaglandiną panašiomis medžiagomis.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Diclorapid vartojimas su maistu ir gėrimais Gydantis Diclorapid alkoholio patariama nevartoti.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu pastojote vartodama Diclorapid, apie tai pasakykite gydytojui. Per pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Diclorapid vartoti nepasitarus su gydytoju negalima. Per paskutinius tris nėštumo mėnesius Diclorapid vartoti draudžiama.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Mažas veikliosios medžiagos diklofenako bei jo skilimo produktų kiekis prasiskverbia į motinos pieną. Iki šiol jokio nepageidaujamo poveikio kūdikiui nepastebėta, taigi žindyvėms, kurios vartoja preparatą trumpą laiką, paprastai žindymo nutraukti nereikia. Jeigu ilgą laiką vartojamos didelės vaisto dozės, reikia spręsti, ar galima nutraukti žindymą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Diclorapid gali pasireikšti šalutinis poveikis centrinei nervų sistemai, pavyzdžiui, nuovargis ar galvos svaigimas, o tai kai kuriais atvejais gali bloginti gebėjimą vairuoti ir (arba) valdyti mechanizmus. Galite per lėtai ir netinkamai reaguoti netikėtose ar staigių sprendimų reikalaujančiose situacijose. Tokiais atvejais atsisakykite veiklos, kuri gali kelti grėsmę. Toks poveikis labai sustiprėja, jeigu kartu su vaistu vartojama alkoholio.

  3. KAIP VARTOTI DICLORAPID

  Diclorapid visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Diklofenako dozė priklauso nuo ligos sunkumo. Rekomenduojama dozė suaugusiesiems ir vyresniems kaip 15 metų paaugliams – 1‑2 Diclorapid kapsulės per parą (nuo 75 mg iki 150 mg diklofenako natrio druskos per parą). Ji išgeriama per vieną arba lygiomis dalimis per du kartus. Per vieną kartą išgerti daugiau nei vieną kapsulę negalima.

  Jeigu gydoma reumatinė liga, gali prireikti vartoti Diclorapid ilgą laiką. Jeigu kapsulės vartojamos ilgai, atsižvelgus į organizmo reakciją į gydymą, paros dozė sumažinama ir, jeigu galima, vartojama 75 mg diklofenako natrio druskos dozė per parą.

  Vartojimo būdas ir metodas Diclorapid 75 mg skrandyje neirią kapsulę reikia nuryti visą, užsigeriant dideliu kieku skysčio (stikline vandens) 1 ar 2 val. prieš valgį. Kapsulę būtina išgerti nevalgius.

  Vartojimo trukmė Gydymo trukmę nustato gydytojas.

  Jeigu manote, kad Diclorapid veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Diclorapid dozę Diclorapid visada vartokite taip, kaip nurodė gydytojas arba kaip nurodyta šiame lapelyje. Jeigu manote, kad skausmas malšinamas netinkamai, dozę didinti nepasitarus su gydytoju negalima.

  Galimi perdozavimo simptomai yra šie: centrinės nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, galvos skausmas, galvos svaigimas, mieguistumas ar sąmonės netekimas, vaikams gali atsirasti miokloninių traukulių. Gali pasireikšti pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas, kraujavimas iš virškinimo trakto, sutrikti kepenų ar inkstų funkcija. Specifinio priešnuodžio nėra.

  Jeigu manote, kad perdozavote Diclorapid, pasakykite gydytojui. Atsižvelgęs į apsinuodijimo sunkumą, gydytojas nuspręs, kokių priemonių reikia.

  Pamiršus pavartoti Diclorapid Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Diclorapid, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Jeigu galvojate, kad pasireiškė kuris nors iš toliau išvardytų šalutinių reiškinių, aptarkite tai su gydytoju, kuris nuspręs, kaip elgtis.

  Šalutinis poveikis skirstomas pagal pasireiškimo dažnumą, naudojant tokius dažnumo apibūdinimus.

  Labai dažni Dažniau kaip 1 iš 10 pacientų. Dažni Rečiau kaip 1 iš 10, bet dažniau kaip 1 iš 100 pacientų. Nedažni Rečiau kaip 1 iš 100, bet dažniau kaip 1 iš 1000 pacientų Reti Rečiau kaip 1 iš 1000, bet dažniau kaip 1 iš 10 000 pacientų Labai reti Rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų, įskaitant pavienius atvejus.

  Koks šalutinis poveikis gali pasireikšti gydantis Diclorapid ir kokių priemonių reikia imtis?

  Būtina nepamiršti, kad šios šalutinės reakcijos priklauso nuo dozės ir skirtingiems asmenims būna skirtingos. Nuo dozės bei vartojimo trukmės ypač priklauso kraujavimo iš virškinimo trakto (skrandžio gleivinės uždegimo, gleivinės pažeidimo, opų) rizika.

  Tokie vaistai, kaip Diclorapid, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Nedažni: kraujo gamybos sutrikimai (anemija, leukopenija, agranuliucitozė, trombocitopenija). Gali būti tokių pradinių simptomų: karščiavimas, gerklės skausmas, paviršinės burnos žaizdos, į gripą panašūs simptomai, didelis nuovargis, kraujavimas iš nosies bei odos kraujosruvos. Tokiais atvejais reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Ligoniams, kuriems atsiranda tokių simptomų, gydytis savarankiškai skausmą malšinančiais ar karščiavimą mažinančiais vaistais draudžiama. Gydant ilgą laiką, būtina reguliariai ištirti kraujo ląstelių kiekį. Labai reti: hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl sustiprėjusio eritrocitų suirimo).

  Imuninės sistemos sutrikimai Galimos sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurios gali pasireikšti veido, liežuvio ar gerklų patinimu, susiaurinančiu kvėpavimo takus, dusuliu ir astmos priepuoliu, pulso padažnėjimu, kraujospūdžio sumažėjimu ar net gyvybei pavojingu šoku. Jeigu atsiranda kuris nors iš minėtų simptomų (jų gali atsirasti net pirmą kartą pavartojus vaistą), nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

  Nedažni: gali atsirasti edema (skysčio susikaupimas organizme, pavyzdžiui, periferinė edema), ypač ligoniams, kurių padidėjęs kraujospūdis arba sutrikusi inkstų funkcija. Labai reti: alerginis kraujagyslių (vaskulitas) ir plaučių (pneumonitas) uždegimas. Su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, kuriems priklauso Diclorapid) vartojimu susijęs infekcinio uždegimo pablogėjimas (pvz., pasireiškia nekrozinis jungiamojo audinio plėvės (fascijos) uždegimas (fascijitas)).

  Jeigu vartojant Diclorapid atsiranda infekcinės ligos požymių arba jie blogėja, turite nedelsdamas kreiptis į gydytoją.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Labai reti: kasos uždegimas.

  Nervų sistemos sutrikimai Dažni: centrinės nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, galvos skausmas, susijaudinimas, irzlumas, nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas. Labai reti: jautrumo sutrikimai, skonio pojūčio sutrikimai, regos sutrikimai (neryškus matymas, dvejinimasis akyse), spengimas ausyse bei laikinas klausos sutrikimas, atminties pablogėjimas, orientacijos sutrikimas, mėšlungis, nerimas, košmarai, drebulys, depresija bei kitos psichikos reakcijos. Gali pasireikšti sunkus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas, kaklo sustingimas ar sąmonės sutrikimas. Šis sutrikimas dažniau pasitaiko pacientams, kurie serga autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige, mišriomis jungiamojo audinio ligomis).

  Pastaba Jeigu atsiranda minėtų simptomų arba jie pablogėja, nutraukite Diclorapid vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

  Širdies sutrikimai Labai reti: dažno širdies plakimo pojūtis, krūtinės skausmas, širdies nepakankamumas, kraujospūdžio padidėjimas.

  Virškinimo trakto sutrikimai Gali atsirasti pepsinių opų, virškinimo trakto prakiurimas ir prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, kurie kartais gali būti mirtini, ypač senyviems žmonėms.

  Labai dažni: nusiskundimai virškinimo trakto veikla, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas, skrandžio uždegimas, o taip pat silpnas kraujavimas iš virškinimo trakto, kuris išimtiniais atvejais gali sukelti anemiją. Dažni: virškinimo sutrikimai, vidurių pūtimas, pilvo diegliai, apetito netekimas, skrandžio bei žarnų opos (kartu gali būti kraujavimas ar prakiurimas), kartais vėmimas krauju, išmatos su krauju ar viduriavimas kraujingomis išmatomis.

  Jeigu skauda pilvo apačią, tuštinatės juodomis išmatomis arba išmatomis su krauju, nedelsdamas nutraukite Diclorapid vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

  Labai reti: burnos gleivinės uždegimas, liežuvio uždegimas, stemplės pažeidimai (stemplės žaizdos), vidurių užkietėjimas ir nusiskundimai apatinės pilvo dalies veikla, pavyzdžiui, storosios žarnos uždegimas su kraujavimu, Krono ligos ir (arba) opinio kolito pasunkėjimas (storosios žarnos uždegiminė liga, susijusi su išopėjimu). Žarnų susiaurėjimas (striktūros).

  Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai Dažni: kepenų funkcijos tyrimų rodmenų padidėjimas (transaminazių serume padaugėjimas). Nedažni: kepenų pažeidimas (kepenų uždegimas su gelta arba be jos, labai retai jis gali būti žaibinės eigos, įskaitant atvejus, kai perspėjamųjų simptomų nebūna). Taigi reikia reguliariai tirti kepenų funkcijos tyrimų rodmenis.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Dažni: padidėjusio jautrumo reakcijos, pavyzdžiui, odos išbėrimas ar niežėjimas. Nedažni: dilgėlinė, nuplikimas. Labai reti: paraudimas ir pūslinis išbėrimas (eritema, egzema), padidėjęs jautrumas šviesai, taškinė odos kraujosruva (purpura) ir sunkios pūslinės odos reakcijos, įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę (Lyell sindromas).

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Labai reti: inkstų audinio pažeidimas (intersticinis nefritas, papilų nekrozė), jis gali būti susijęs su ūminiu inkstų funkcijos sutrikimu (inkstų nepakankamumu), albuminų (proteinurija) ir (arba) kraujo (hematurija) išsiskyrimu su šlapimu. Gali pasireikšti nefrozinis sindromas (skysčio susikaupimas organizme (edema) ir didelio kiekio albuminų išsiskyrimas su šlapimu). Šlapimo išsikyrimo sumažėjimas, skysčio susikaupimas organizme (edema) ir bendras negalavimas gali būti inkstų ligos ar net inkstų nepakankamumo požymiai.

  Jeigu atsiranda minėtų simptomų arba jie pablogėja, nutraukite Diclorapid vartojimą ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI DICLORAPID

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Diclorapid vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Diclorapid sudėtyje yra

  Veiklioji medžiaga ‑ diklofenako natrio druska. Vienoje skrandyje neirioje kietoje kapsulėje yra 75 mg diklofenako natrio druskos.

  Pagalbinės medžiagos Kapsulės turinys: talkas, mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, propilenglikolio, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras.

  Kapsulės dangtelis: želatina, eritrozinas E 127, titano dioksidas E 171, geltonasis geležies oksidas E 172, natrio laurilsulfatas.

  Kapsulės korpusas: eritrozinas E 127, titano dioksidas E 171, geltonasis geležies oksidas E 172, želatina, natrio laurilsulfatas.

  Kaip atrodo Dicorapid ir jo pakuotės turinys Diclorapid yra nepermatomos, raudonos spalvos skrandyje neirios kietos kapsulės.

  Pakuotėje yra 10, 30 arba 50 skrandyje neirių kietų kapsulių.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!