• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • DicloFlex DicloFlex Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DICLOFENAC MIKA PHARMA IR KAM JIS VARTOJAMAS Veiklioji Diclofenac MIKA Pharma medžiaga yra diklofenako natrio druska. Ji priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Diclofenac MIKA Pharma purškalu malšinamas ūmus smulkiųjų ar vidutinio dydžio sąnarių bei aplink juos esančių audinių silpnas arba vidutinio stiprumo skausmas ir uždegimas, atsiradę po bukos traumos.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLOFENAC MIKA PHARMA

  Diclofenac MIKA Pharma vartoti negalima

  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenako natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei Diclofenac MIKA Pharma purškalo medžiagai; - jeigu buvo pasireiškusi alerginė reakcija, kurios metu pasunkėjo kvėpavimas, atsirado odos išbėrimas ar pradėjo tekėti sekretas iš nosies, acetilsalicilo rūgščiai (aspirinui) arba bet kuriam kitam nesteroidiniam vaistui nuo uždegimo, pvz., ibuprofenui; - jeigu yra paskutinieji trys nėštumo mėnesiai (žr. poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“); - krūtų srityje žindančioms motinoms.

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  - Jeigu Jums yra buvusi arba yra skrandžio opa, polinkis į kraujavimą, kepenų ar inkstų sutrikimas arba su uždegimu susijusi žarnų liga. - Jeigu sergate arba anksčiau sirgote bronchine astma arba alergenų sukeliama liga. - Į akis, nosį, burną, atvirą žaizdą ar ant odos, kurioje yra infekcija, vaisto purkšti negalima. Jei jo netyčia patenka į akis, gerai jas praplaukite švariu vandeniu ir kreipkitės į gydytoją. - Diclofenac MIKA Pharma 4% purškalo jokiu būdu nenurykite. - Kol šio vaisto vartojate, nesideginkite saulėje ir soliariume.

  Jaunesniems nei 15 metų vaikams šio purškalo vartoti negalima. Jeigu kiltų kokių nors klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kitų vaistų vartojimas

  Pasakykite gydytojui arba vaistininkui:  jeigu nuo skausmo vartojate tablečių, kapsulių ar žvakučių, kuriose yra diklofenako, aspirino ar bet kokio kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo, pvz., ibuprofeno;  jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais vartoti Diclofenac MIKA Pharma negalima. Diklofenako natrio druskos patenka į motinos pieną. Kūdikį krūtimi maitinančioms moterims vartoti Diclofenac MIKA Pharma nerekomenduojama. Žindyvėms ant krūtų jo purkšti negalima. Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, pasitarkite su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Mažai tikėtina, kad Diclofenac MIKA Pharma sukeltų galvos svaigimą ar mieguistumą, bet jei taip atsitiktų, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Diclofenac MIKA Pharma medžiagas

  Diclofenac MIKA Pharma purškale yra propilenglikolio (E 1520), galinčio dirginti odą. Be to, jame yra pipirmėčių eterinio aliejaus, kuris gali sukelti alerginę reakciją.

  3. KAIP VARTOTI DICLOFENAC MIKA PHARMA

  Diclofenac MIKA Pharma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.  Numaukite apsauginį dangtelį.  4 - 5 kartus paspausdami pompą, papurkškite skaudamą ar patinusią vietą 3 kartus per parą, lygiais laiko intervalais. Pompą galima spausti ne daugiau kaip 15 kartų per parą. Vienkartinė purškalo dozė turi būti ne didesnė kaip 1 g (5 pompos paspaudimai).  Išpurkštą purškalą švelniai įtrinkite į odą, po to nusiplaukite rankas, išskyrus tuos atvejus, kai gydote būtent rankas.  Prieš uždengdami drabužiais ar aptvarstydami papurkštą vietą, palaukite, kol purškalas nudžius. Nenudžiūvęs preparatas gali sutepti drabužius.  Gydymą nutraukite, kai simptomai (skausmas ir patinimas) atslūgs. Nepasitarę su gydytoju, ilgiau kaip 7 - 8 paras šio medikamento nevartokite.  Jeigu per 3 paras simptomai nepalengvėja, kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Diclofenac MIKA Pharma dozę

   Jei Diclofenac MIKA Pharma purškalo užpurkšite per daug, perteklių nuvalykite audinio servetėle.  Jei preparato šiek tiek nurysite, nedelsdami praneškite savo gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Kartu pasiimkite vaisto buteliuką ir šį lapelį.

  Pamiršus pavartoti Diclofenac MIKA Pharma

  Papurkškite vaistu tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau rekomenduojamos vienkartinės dozės neviršykite. Toliau preparatą vartokite taip kaip anksčiau.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Diclofenac MIKA Pharma, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

   Dažni odos sutrikimai yra: gydomos vietos reakcija, išbėrimas, niežėjimas, paraudimas, deginimas ar kontaktinis dermatitas.  Klinikinių tyrimų metu Diclofenac MIKA Pharma gydytiems pacientams odos niežėjimas atsirasdavo nedažnai.  Lokalaus poveikio nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo gydomiems pacientams retais atvejais pasireikšdavo astma. Pavieniais atvejais atsirado tokių sutrikimų: išplitęs odos išbėrimas, padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., odos ir gleivinės patinimas (angioedema), jautrumo šviesai padidėjimas.

  Diclofenac MIKA Pharma vartojant ilgiau negu 3 savaites ir (arba) juo purškiant didelį odos plotą, galimas sisteminis šalutinis poveikis: skrandžio skausmas, virškinimo trakto ar inkstų veiklos sutrikimas.

  Atsiradus išbėrimui, preparato vartojimą reikia nutraukti.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. DICLOFENAC MIKA PHARMA LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės ir buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Diclofenac MIKA Pharma vartoti negalima. Laikyti gamintojo pakuotėje. Po buteliuko atidarymo preparato tinkamumo laikas  6 mėnesiai. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Diclofenac MIKA Pharma sudėtis Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska. Viename grame tirpalo yra 40 mg diklofenako natrio druskos. Pagalbinės medžiagos yra izopropilo alkoholis, sojų lecitinas, etanolis, dinatrio fosfato dodekahidratas, natrio-divandenilio fosfato dihidratas, dinatrio edetatas, propilenglikolis (E1520), pipirmėčių eterinis aliejus, askorbilo palmitatas, vandenilio chlorido rūgštis (10%) arba natrio hidroksidas (10%) (pH palaikymui), išgrynintas vanduo.

  Diclofenac MIKA Pharma išvaizda ir kiekis pakuotėje Diclofenac MIKA Pharma yra aukso geltonumo skaidrus tirpalas, išpurkštas ant odos jis tampa panašus į drebučius. Buteliuke yra 7,5 g, 12,5 g arba 25 g tirpalo.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!