• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Dicloberl retard Dicloberl retard Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DICLOBERL RETARD IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Indikacijos - Simptominis ūmaus artrito gydymas. - Simptominis podagros priepuolio gydymas. - Simptominis reumatoidinio artrito gydymas. - Simptominis ankilozinio spondilito (Bechterevo ligos) gydymas. - Simptominis artrozių ir spondiloartritų paūmėjimų gydymas. - Simptominis minkštųjų audinių ligų (tokių kaip fibrozitas, mialgija) gydymas. - Silpno ir vidutinio skausmo po traumų ir operacijų malšinimas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLOBERL RETARD

  Dicloberl retard negalima vartoti: jei padidėjęs paciento jautrumas veikliajai medžiagai diklofenakui ar bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai, taip pat kitiems NVNU; esant nurodymams anamnezėje apie buvusį bronchų spazmą, astmą, slogą ar dilgėlinės tipo bėrimą po acetilsalicilo rūgšties arba nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimo, esant nespecifiniams kraujodaros ar kraujo krešumo sutrikimams; kai nustatyta aktyvi arba anamnezėje nurodoma pasikartojanti pepsinė opa arba kraujavimas iš virškinamojo trakto (du ar daugiau patvirtinti išopėjimo ar kraujavimo epizodai); kai anamnezėje nurodomas kraujavimas iš virškinamojo trakto arba perforacija, susijusi su buvusiu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) vartojimu; esant kraujavimui galvos smegenyse ar kitokiam aktyviam kraujavimui; esant sunkiam širdies nepakankamumui; paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius (žr.4.6 skyrių); jaunesniems nei 15 metų amžiaus vaikams ir paaugliams; esant hipovolemijai; esant dehidratacijai; sergant sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu; sergant vidutinio sunkumo ar sunkiu inkstų veiklos sutrikimu; - žindymo laikotarpiu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami gydytis šiuo vaistu, pasakykite savo gydytojui, jeigu pavartojus diklofenako, kitų priešuždegiminių ir skausmą malšinančių ar kitokių vaistų jums anksčiau yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų ar atsirado astmos priepuolis, jeigu sergate ar sirgote skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige, uždegimu ar yra buvę kraujavimų iš šių organų. Taip pat pasakykite gydytojui, jeigu jums yra kepenų ar inkstų pažeidimų, padidėjęs kraujo spaudimas, širdies veiklos sutrikimas, sutrikusi kraujo gamyba ar kitos ligos. Šiais atvejais būtina ypač atidi gydytojo priežiūra. Ji reikalinga ir po didesnių chirurginių operacijų ar pagyvenusiems pacientams. Pacientams, sergantiems šienlige, kuriems yra polipų nosyje, ar lėtinis kvėpavimo takų siaurėjimas, rizika atsirasti padidėjusio jautrumo reakcijoms yra padidėjusi, todėl juos gydyti Dicloberl retard galima tik tiesiogiai prižiūrint gydytojui.

  Įspėjimai Tokie vaistai, kaip Dicloberl retard, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Jei, vartojant Dicloberl retard, atsiranda bet kokių virškinimo trakto sutrikimo požymių, ypač kraujavimo ar opos požymių, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Nesteroidinius vaistus nuo uždegimo pacientams, kurie nurodo buvusias skrandžio ir žarnyno ligas (pvz.: opinį kolitą, Krono ligą), reikia skirti vartoti atsargiai, nes šios ligos gali paūmėti.

  Ilgai ir netinkamai vartojant skausmą malšinančius vaistus didelėmis dozėmis, gali prasidėti galvos skausmas, kurio negalima gydyti didesnėmis vaisto dozėmis.

  Paprastai, nuolatinis skausmą malšinančių vaistų vartojimas, ypač kai kartu vartojama keletas veikliųjų skausmą malšinančių medžiagų, gali sukelti negrįžtamą inkstų pažeidimą ir inkstų funkcijos nepakankamumą (analgetikų sukeltą neuropatiją).

  Šis preparatas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kurie gai sutrikdyti moters vaisingumą. Dicloberl retard gali trukdyti pastoti. Jei planuojate nėštumą ar sunku pastoti, pasakykite apie tai gydytojui.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kartu vartojant kitus vaistus, gali sustiprėti ar susilpnėti paskirto vaisto poveikis ir šalutiniai reiškiniai. Pvz., žinoma sąveika tarp diklofenako ir antikoaguliantų (kraujo krešėjimą slopinančių vaistų), diuretikų (šlapimą varančių), arterinį kraujospūdį mažinančių, cukraus koncentraciją kraujyje reguliuojančių ir vaistų podagrai gydyti. Taip pat diklofenakas gali sąveikauti su vaistais, kurių veikliosios medžiagos yra gliukokortikoidai, taip pat kiti skausmą ar uždegimą slopinantys vaistai, digoksinas, fenitoinas, litis, metotreksatas ar ciklosporinas. Pasakykite gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote!

  Dicloberl retard vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Doclober retard reikia vengti kartu vartoti alkoholį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Pasakykite gydytojui, jeigu jūs esate nėščia ar jeigu pastojote gydymosi laikotarpiu. Dicloberl retard negalima vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius, taip pat nuo trečio iki šešto nėštumo mėnesio, nebent tai būtina. Jei Dicloberl retard skiriama vartoti per pirmuosius tris nėštumo mėnesius, nuo trečio iki šešto nėštumo mėnesio, reikia vartoti galimai mažiausią dozę ir trumpiausią laiką. Pirmuosius 6 nėštumo mėnesius Dicloberl retard galima vartoti tik laikantis ypatingų atsargumo priemonių ir prižiūrint gydytojui. Dicloberl retard negalima vartoti paskutiniuosius 3 nėštumo mėnesius.

  Žindymo laikotarpiu Dicloberl vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jeigu atsiranda svaigulys, nuovargis ar kitų centrinės nervų sistemos sutrikimo požymių, pacientui patariama nevairuoti ir nedirbti su mechanizmais ir pranešti apie tai gydytojui. Tai ypač taikytina, kai kartu vartojama alkoholio.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Dicloberl retard medžiagas Sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI DICLOBERL RETARD

  Dozavimas ir vartojimo metodas Dicloberl retard visuomet vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Rekomenduojama paros dozė suaugusiesiems yra nuo 50 mg iki 150 mg diklofenako natrio. Suaugusiesiems skiriama viena Dicloberl retard kapsulė (100 mg diklofenako natrio druskos) kartą per parą. Pailginto atpalaidavimo kapsulės geriamos po valgio nekramtant, užsigeriant gausiu skysčio kiekiu. Pacientams, kurių skrandis yra jautrus, patariama tabletes gerti valgio metu. Gydymo trukmę nustato gydytojas. Jeigu ligos simptomai negerėja, pablogėja kitos ligos ar atsiranda šalutinių reiškinių, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Dicloberl retard dozę Išgėrus per didelę Dicloberl retard dozę, gali atsirasti centrinės nervų sistemos sutrikimų, pvz., galvos skausmas, svaigimas, svaigulys, kartais netenkama sąmonės; vaikams gali vystytis raumenų traukuliai. Be to, gali skaudėti skrandį, pykinti ar vimdyti. Taip pat gali imti kraujuoti iš virškinamojo trakto, sutrikti kepenų ir inkstų veikla. Specifinio priešnuodžio nėra. Jeigu Jūs išgėrėte didesnę Dicloberl retard dozę negu reikia, kreipkitės į gydytoją. Priklausomai nuo apsinuodijimo sunkumo, jis nuspręs, kokių gydymo priemonių būtina imtis.

  Pamiršus pavartoti Dicloberl retard Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Dicloberl retard Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Teisingai vartojant vaistą, jis paprastai toleruojamas gerai. Dicloberl retard, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Dauguma šalutinių poveikių nėra rimti, priklauso nuo gydymo trukmės ir vaisto dozės (ypač šalutinis poveikis virškinimo sistemai) ir išnyksta nutraukus vaisto vartojimą. Jeigu jūs pastebėjote šalutinio poveikio požymių, pasakykite savo gydytojui, kad jis galėtų spręsti dėl tolimesnio gydymo. Dažnai gali sutrikti virškinimo sistemos veikla, kartais atsirasti opų ir kraujavimų. Tokie vaistai, kaip Dicloberl retard, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, nemalonūs pojūčiai ar skausmas viršutinėje vidurinėje pilvo dalyje ir vidurių pūtimas. Reti: kraujavimas iš virškinimo trakto (kraujas išmatose ar vėmimas krauju), virškinimo trakto išopėjimas pasireiškiant arba nepasireiškiant kraujavimui ar prakiurimui, apatinės žarnyno dalies sutrikimai (nespecifinis hemoraginis kolitas (storosios žarnos uždegimas), opinio kolito ar Krono ligos atkrytis ar pasunkėjimas, skrandžio uždegimas, opinis burnos uždegimas), kasos uždegimas.

  Nervų sistemos sutrikimai Dažni: galvos skausmas, galvos svaigimas. Reti: depresija, nemiga, nuovargis, nerimas, irzlumas, apsnūdimas. Labai retai: regėjimo sutrikimas, spengimas akyse, atminties sutrikimai, dezorientacija, košmarai, tremoras, psichikos sutrikimai, jutimo sutrikimai, skonio sutrikimai. Pavieniais atvejais pasitaikė aseptinio meningito atvejų.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Reti: inkstų funkcijos nepakankamumas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, kraujas šlapime. Labai reti: intersticinis inkstų uždegimas, nefrozinis sindromas, papilinė nekrozė, baltymo kiekio šlapime padidėjimas.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Reti: gelta, besimptomis kepenų uždegimas, ūminis kepenų uždegimas, lėtinis aktyvus kepenų uždegimas, kepenų ląstelių žūtis, tulžies sąstovis. Pavieniai atvejai: žaibinis kepenų uždegimas.

  Imuninės sistemos sutrikimai Pavieniai atvejai: anafilaksinė reakcija (bronchų spazmas, angioneurozinė edema, anafilaksinis šokas).

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažni: išbėrimas, egzantema. Reti: niežulys, dilgėlinė. Pavieniai atvejai: padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos, pūslinės reakcijos, įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę, dilgėlinė, nuplikimas.

  Širdies sutrikimai Nedažni: edema, kraujo spaudimo padidėjimas, širdies funkcijos nepakankamumas. Labai retai: palptitacija, skausmas krūtinėje, miokardo infarktas.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Pavieniai atvejai: mažakraujystė, per mažas trombocitų kiekis, per mažas baltųjų kraujo kūnelių kiekis, agranulocitozė (tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių nebuvimas).

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Labai retai: pankreatitas

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Dicloberl retard

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Dicloberl retard vartoti negalima. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Dicloberl retard sudėtis - Veiklioji medžiaga yra diklofenako natrio druska.Vienoje kapsulėje yra 100 mg diklofenako natrio druskos. - Pagalbinės medžiagos: sacharozė, ryžių krakmolas, šelakas, talkas, amonio metakrilato kopolimeras A, želatina, titano dioksidas (E 171).

  Dicloberl retard išvaizda ir kiekis pakuotėje Baltos arba kreminės spalvos kietos želatininės kapsulės, užpildytos apvaliomis dramblio kaulo spalvos granulėmis. Kartoninėje dėžutėje yra lizdinės plokštelės su 20, 50 arba 100 pailginto atpalaidavimo kietų kapsulių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!