• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Diclac ID Diclac ID Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DICLAC IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Jūsų medikamentas yra vadinamas Diclac 75 ID arba Diclac150 ID. Jis tiekiamas pailginto atpalaidavimo tablečių forma. Kiekvienoje tabletėje yra 75 mg arba 150 mg veikliosios medžiagos diklofenako natrio druskos. Diclac pailginto atpalaidavimo tabletės yra dvisluoksnės: iš vieno sluoksnio veiklioji medžiaga atsipalaiduoja greitai, iš kito lėtai. Santrumpa ID reiškia, kad poveikis prasideda iš karto (angl. Initial) ir trunka ilgai (angl. Depot). Diclac yra medikamentų grupės, vadinamos nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), preparatas. Šios grupės vaistai malšina skausmą ir slopina uždegimą. Diclac mažina uždegimo simptomus (pvz., patinimą ir skausmą) bei karščiavimą, tačiau uždegimą ar karščiavimą sukėlusių priežasčių neveikia. Diclac galima gydyti toliau išvardytus sutrikimus. Reumatinį sąnarių skausmą (artritą). Nugaros skausmą, pečių stingulį, sutrikimą, vadinamą tenisininko alkūne, ir kitus skausmingus griaučių ir raumenų sistemos uždegiminius pakitimus. Sausgyslių patempimą, pertempimą ir traumos sukeltus skausmingus pažeidimus. Operacijos sukeltą skausmą ir patinimą. Jeigu kyla bet kokių klausimų apie tai, kaip Diclac veikia ar kodėl Jums paskirta šio medikamento, reikia pasiklausti gydytojo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DICLAC

  Būtina tiksliai laikytis visų gydytojo ar vaistininko nurodymų net tokiu atveju, jeigu jie skiriasi nuo šiame lapelyje pateiktos bendrosios informacijos. Nepageidaujamų reakcijų galima sumažinti, jei bus vartojama mažiausia veiksminga dozė ir medikamentu gydoma kiek įmanoma trumpiau.

  Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti negalima, jei: Jūs esate alergiškas(a) diklofenakui ar bet kuriai kitai Diclac medžiagai, išvardytai šio informacinio lapelio gale; Jums pavartojus medikamento nuo uždegimo ir skausmo (pvz., acetilsalicilo rūgšties/aspirino, diklofenako ar ibuprofeno) pasireiškia ar kada nors pasireiškė alerginė reakcija. Ji gali pasireikšti kaip astma, nosies varvėjimas, odos išbėrimas, veido patinimas. Jeigu jūs manote, jog esate alergiškas, pasitarkite su gydytoju; Jūsų skrandyje ar žarnose yra opų; Jūs kraujuojate iš virškinimo trakto ar kitų organų (kraujavimo simptomai gali būti kraujas Jūsų išmatose ar juodos išmatos); Jūs sergate sunkia inkstų ar kepenų liga; Jūs sergate sunkiu širdies veiklos nepakankamumu; Yra 3 paskutiniai nėštumo mėnesiai; Dėl neaiškių priežasčių sutrikusi Jūsų kraujodara ir kraujo krešėjimas; Jums nėra 18 metų. Jeigu Jums tinka bet kuris išvardytas atvejis, reikia pasakyti gydytojui ir Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių nevartoti. Ar šis medikamentas Jums tinka, nuspręs gydytojas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia, jei: Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku; Jūs vartojate Diclac kartu su kitais vaistais nuo uždegimo (įskaitant acetilsalicilo rūgštį/aspiriną), kortikosteroidais, preparatais, skystinančiais kraują ar selektyviais serotonino atgalinio sugražinimo inhibitoriais (žr. „Kitų vaistų vartojimas“); Jūs sergate astma ar šieno sloga (sezoniniu alerginiu rinitu); yra virškinimo trakto negalavimų, pvz., skrandžio opa, kraujavimas ar išmatų pajuodavimas, arba po vaistų nuo uždegimo vartojimo yra buvęs pilvo negalavimų ar rėmuo; Jūs sergate storosios žarnos uždegimu (opiniu kolitu) ar žarnų uždegimu (Krono liga); sutrikusi kepenų ar inkstų veikla; Jūsų organizme galbūt trūksta skysčio (pvz., vemiate, viduriuojate, Jums bus atliekama arba tik ką atlikta didesnė operacija); yra ištinę pėdos; yra kraujo krešėjimo ar kitoks kraujo sutrikimas, įskaitant retą kepenų sutrikimą, vadinamą porfirija; sergate sistemine raudonąja vilklige (SLE) ar mišriąja kolagenoze (mišriąja jungiamojo audinio liga). Jeigu bet kuris išvardytas atvejis tinka Jums, prieš vartojant Diclac reikia pasitarti su gydytoju. Diclac gali silpninti infekcinės ligos simptomus (pvz., galvos skausmą, aukštą temperatūrą), todėl ji gali būti sunkiau nustatoma ir nepakankamai gydoma. Jeigu Jūs blogai jaučiatės ir reikia kreiptis į gydytoją, nepamirškite jam paminėti, jog vartojate Diclac. Labai retai Diclac, kaip ir kiti vaistai nuo uždegimo, gali sukelti sunkią alerginę odos reakciją (pvz., išbėrimą). Jeigu Jums pasireiškė minėta reakcija, būtina nedelsiant informuoti gydytoją.

  Diclac ir senyvi žmonės Senyvi pacientai gali būti jautresni Diclac poveikiui, negu kiti suaugę žmonės. Vadinasi, senyviems žmonėms reikia labai tikslia laikytis gydytojo nurodymų ir vartoti mažiausią tablečių kiekį, kuris sukelia simptomų palengvėjimą. Pacientams, ypač senyviems, yra labai svarbu apie nepageidaujamą poveikį nedelsiant pranešti gydytojui. Diclac ir vaikai bei paaugliai Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra per didelis veikliosios medžiagos kiekis, todėl jų vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams vartoti negalima.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jūs vartojate bet kurio iš toliau išvardytų vaistų: Ličio ar selektyvių serotonino atgalinio sugražinimo inhibitorių (SSRI) (vaistų, vartojamų kai kurių depresijos rūšių gydymui). Fenitoino (vaisto vartojamo epilepsijai gydyti). Digoksino (vaisto nuo širdies veiklos sutrikimo). Diuretikų (vaistų, skatinančių šlapimo išskyrimą). AKF inhibitorių ar beta adrenoreceptorių blokatorių (medikamentų nuo aukšto kraujospūdžio ir širdies veiklos nepakankamumo). Kitų vaistų nuo uždegimo, pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino) ar ibuprofeno. Kortikosteroidų (medikamentų, vartojamų uždegimo židinių organizme mažinimui). „Kraujo skystintojų“ (vaistų, trukdančių kraujo krešėjimą). Vaistų nuo diabeto, išskyrus insuliną. Metotreksato (medikamento, vartojamo nuo kai kurių rūšių vėžio ar artrito). Ciklosporino (vaisto, dažniausiai vartojamo pacientams po organų persodinimo). Kai kurių vaistų nuo infekcinių ligų (chinolonų grupės antibakterinių preparatų).

  Nėštumas Jeigu Jūs esate nėščia ar įtariate, jog pastojote, pasakykite gydytojui. Jeigu Jūs esate nėščia, Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti galima tik būtiniausiu atveju. Per paskutinius tris nėštumo mėnesius Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartoti draudžiama, kadangi jos gali pakenkti Jūsų vaisiui ar sukelti gimdymo komplikacijų. Vartojant Diclac , pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių reikia nevartoti, išskyrus būtinus atvejus.

  Žindymas Jeigu Jūs esate žindyvė, reikia pasakyti gydytojui. Žindymą reikia nutraukti, jeigu Jūs vartojate Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių, kadangi jos gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių retai gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., regos sutrikimas, svaigimas ar snaudulys. Pastebėjus tokį šalutinį poveikį, vairuoti automobilį, valdyti mechanizmus ar užsiimti kitokia dėmesio koncentracijos reikalaujančia veikla reikia atsisakyti. Minėti pokyčiai būna stipresni, jei kartu su vaistais geriama alkoholio. Apie minėtą šalutinį poveikį reikia kiek galima greičiau informuoti gydytoją.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių medžiagas Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas yra kada nors sakęs, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartojant šio medikamento reikia pasitarti su gydytoju.

  3. KAIP VARTOTI DICLAC

  Būtina tikslia laikytis gydytojo instrukcijos. Negalima viršyti rekomenduojamos dozės ir vartojimo trukmės.

  Kiek vaisto vartoti Tokie vaistai, kaip Diclac gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko. Yra labai svarbu gerti mažiausią dozę, kurios pakanka Jūsų skausmui kontroliuoti, ir Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti tik tiek laiko, kiek būtina. Suaugę žmonės Gydytojas tiksliai nurodys, kiek Jums gerti Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių. Pagal vaisto sukeltą organizmo reakciją gydytojas gali patarti gerti didesnę ar mažesnę dozę. Suaugusiems žmonėms reikia gerti 1 Diclac 75 ID tabletę (atitinka 75 mg diklofenako natrio). Per parą galima išgerti 2 Diclac 75 ID tabletes (atitinka 150 mg diklofenako natrio), arba 1 Diclac 150 ID pailginto atpalaidavimo tabletę (atitinka 150 mg diklofenako natrio). Rekomenduojama dozė atitinka didžiausią paros dozę, kurios reikia neviršyti.

  Vartojimo metodas ir trukmė Prieš geriant pailginto atpalaidavimo tabletę skrandis turi būti ne tuščias. Preparatas nuryjamas nesukramtytas, užsigeriama pakankamu skysčio kiekiu. Jei paciento skrandis jautrus, pailginto atpalaidavimo tabletę patariama gerti valgio metu. Pastaba Diclac pailginto atpalaidavimo tabletės yra dvisluoksnės: iš vieno sluoksnio veiklioji medžiaga atsipalaiduoja greitai, iš kito lėtai. Vadinasi, poveikis pasireiškia greitai ir trunka ilgai. Santrumpa ID reiškia, kad poveikis prasideda iš karto (angl. Initial) ir trunka ilgai (angl. Depot). Kiek laiko būtina vartoti Diclac. Vartojimo trukmę nustato gydytojas.

  Pavartojus per didelę Diclac dozę Jeigu Jūs išgėrėte daugiau negu reikia Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių arba netyčia jų nurijote per daug, reikia neatidėliojant kreiptis į gydytoją ar vaistininką arba vykti į ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių, kadangi gali prireikti medikų pagalbos.

  Pamiršus pavartoti Diclac Pamiršus išgerti vienkartinę dozę, ją reikia suvartoti kai tik įmanoma, tačiau jei artėja kitos dozės vartojimo laikas, praleistos dozės kompensacijai kitą dozę vartoti dvigubą negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Diclac pailginto atpalaidavimo tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Tokie vaistai, kaip Diclac, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Kai kuris retai arba labai retai pasireiškiantis šalutinis poveikis gali būti sunkus. Neįprastas kraujavimas ar kraujosruvos. Aukšta temperatūra ar nuolatinis ryklės skausmas. Alerginė reakcija, pasireiškianti veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklų patinimu, dažnai susijusi su išbėrimu ir niežuliu, kuri gali sukelti rijimo sutrikimą, kraujospūdžio sumažėjimą, nualpimą. Švokštimas ir krūtinės veržimo pojūtis. Dusulys, nuovargis, širdies plakimas, galvos skausmas, svaigimas (mažakraujystės simptomai). Krūtinės skausmas (širdies priepuolio požymis). Ūmus ir stiprus galvos skausmas, pykinimas, svaigimas, tirpulys, negalėjimas kalbėti ar kalbos sunkumai, paralyžius (smegenų priepuolio požymiai). Kietas sprandas (virusinio meningito požymis). Traukuliai. Hipertenzija (aukštas kraujospūdis). Raudona ar purpurinė oda (galimas kraujagyslių uždegimo požymis), odos išbėrimas pūslėmis, lūpų, akių ir burnos pūslėtumas, odos uždegimas ir su juo susijęs odos pleiskanojimas ar lupimasis. Stiprus pilvo skausmas, kraujuotos ar juodos išmatos. Vėmimas krauju. Odos ar akių pageltimas (kepenų uždegimo požymis). Kraujas šlapime, padidėjęs baltymo kiekis šlapime, labai susilpnėjęs šlapimo išsiskyrimas (inkstų veiklos sutrikimo požymis). Jeigu Jums pasireiškia bet kuris minėtas šalutinis poveikis, nedelsiant pasakykite gydytojui.

  Kitas dažnas šalutinis poveikis (Jis galimas 1 - 10 iš kiekvieno 100 žmonių) Galvos skausmas, svaigimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, skrandžio veiklos sutrikimas, pilvo skausmas, vidurių pūtimas, apetito išnykimas, kepenų veiklos rodmenų pokyčiai (pvz., transaminazių aktyvumo padidėjimas), odos išbėrimas.

  Kitas retas šalutinis poveikis (Jis galimas 1 - 10 iš kiekvieno 10000 žmonių) Snaudulys, skrandžio skausmas, rankų, plaštakų, kojų ir pėdų patinimas (edema).

  Kitas labai retas šalutinis poveikis (Jis galimas mažiau negu 1 iš kiekvieno 10000 žmonių) Orientacijos sutrikimas, depresija, miego sutrikimas, košmariški sapnai, irzlumas, psichikos sutrikimas, rankų ir kojų dilgčiojimo ar nutirpimo pojūtis, atminties sutrikimas, nerimas, drebėjimas, skonio sutrikimas, regos ar klausos sutrikimas, vidurių užkietėjimas, burnos skausmas, stemplės (vamzdelio, per kurį maistas patenka į ryklės į skrandį) išopėjimas, palpitacija, plaučių uždegimas, kasos uždegimas, plaukų slinkimas, odos paraudimas, patinimas ir pūslių atsiradimas (dėl padidėjusio jautrumo saulės spinduliams). Jeigu Jums pasireiškia bet kuris minėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu vartojate Diclac pailginto atpalaidavimo tablečių ilgiau negu kelias savaites, kad įsitikinti, jog nevargina nepastebėtas šalutinis poveikis, Jūs turite lankytis pas gydytoją reguliariam sveikatos patikrinimui.

  5. KAIP LAIKYTI DICLAC

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Diclac ID pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti negalima.

  6. Kita informacija

  Diclac sudėtis Veiklioji Diclac 150 ID medžiaga yra diklofenako natrio druska. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 150 mg diklofenako natrio druskos (25 mg greitai atsipalaiduojančio ir 125 mg lėtai atsipalaiduojančio diklofenako natrio). Pagalbinės medžiagos yra - kalcio vandenilio fosfato dihidratas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, laktozės monohidratas, magnio stearatas kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, koloidinis silicio dioksidas, raudonasis geležies oksidas (E 172). Veiklioji Diclac Diclac 75 ID medžiaga yra diklofenako natrio druska. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 75 mg diklofenako natrio druskos(12,5 mg greitai atsipalaiduojančio ir 62,5 mg lėtai atsipalaiduojančio diklofenako natrio). Pagalbinės medžiagos yra - kalcio vandenilio fosfato dihidratas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė, laktozės monohidratas, magnio stearatas kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, koloidinis silicio dioksidas, raudonasis geležies oksidas (E 172).

  Diclac išvaizda ir kiekis pakuotėje Gamintojo pakuotė, kurioje yra 20 arba 100 pailginto atpalaidavimo tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!