• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Dextran 70 Fresenius Dextran 70 Fresenius Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DEXTRAN 70 FRESENIUS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Dėžėje yra 10 bespalvio graduoto stiklo butelių. Kiekviename jų yra 400 ml infuzinio tirpalo.

  Dextran 70 Fresenius yra gliukozės makromolekulinio polimero dekstrano 70, kurio molekulinė masė yra apie 70000, tirpalas, vartojamas plazmos tūriui papildyti. Infuzavus preparato į veną, greitai padidėja koloidinis ir osmosinis kraujo spaudimas. Dekstranas prisijungia vandenį ir padidina plazmos tūrį (prie 1 g preparato prisijungia 20 ml vandens). Dextran 70 Fresenius koloidinis ir osmosinis slėgis būna toks pat kaip ir kraujo baltymų, o plazmos tūris padidėja mažiau, negu suleidus mažesnės molekulinės masės dekstrano.

  Po infuzijos plazmos tūrio padidėjimas išlieka kelias valandas, dėl to mažėja kraujo klampumas ir apsaugoma nuo agregacijos, o įvykus šokui gerėja mikrocirkuliacija. Preparato poveikio trukmės pakanka, kad ligonio, kurį ištiko ūminis šokas, būklė pagerėtų.

  Dextran 70 Fresenius negali prijungti ir pernešti deguonies, todėl jo vartoti kaip visiško kraujo pakaitalo negalima.

  Infuzavus medikamento į veną, po 6 valandų išsiskiria 30 , po 24 valandų – 40 , po 10 dienų – 90  preparato. 65  vaisto išsiskiria su šlapimu, 1 – 2  - su išmatomis ir 25  su iškvepiamu oru anglies dioksido pavidalu. Pusinės eliminacijos periodas yra 6 – 8 valandos.

  Dekstranas per hematoencefalinį barjerą neprasiskverbia.

  Indikacijos

  Kraujo tūrio didinimas. Papildoma priemonė gydant įvairių rūšių šoką, įskaitant hipovoleminį, kurį sukėlė nudegimas, kraujavimas, operacija arba trauma. Venų trombozės bei plaučių embolijos profilaktika pacientams, kuriems atliekamos operacijos, susijusios su dideliu tromboembolinių komplikacijų pavojumi.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DEXTRAN 70 FRESENIUS

  Dextran 70 Fresenius vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) dekstranui 70 arba bet kuriai pagalbinei Dextran 70 Fresenius medžiagai. - jei gresia arba yra plaučių edema, sergama sunkiu kraujotakos nepakankamumu, sunkia arterine hipertenzija, inkstų funkcijos nepakankamumu (serume kreatinino koncentracija yra apie 177 mol/l), kurios metu atsiranda sunki oligurija arba anurija. - jeigu yra kraujo krešėjimo funkcijos sutrikimas, pasireiškė trombocitopenija, hipofibrinogenemija, ištiko hemoraginis insultas. - jei jums ribojamas natrio vartojimas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jei esate netekęs daug skysčių, kadangi vaistas yra hiperonkotinis koloidinis tirpalas, todėl sukelia vandens tekėjimą iš neląstelinių tarpų į ląstelinį skyrių. Gydytojas turėtų į tai atsižvelgti. Jei būtina, į veną jums bus infuzuojama nekoloidinio tirpalo. Prieš dekstrano infuziją gydytojas turėtų patikrinti, ar jūsų organizme pakanka skysčių. Infuzavus didesnį kaip 1000 ml tirpalo kiekį, trumpam gali pailgėti kraujavimo laikas. - gydymo dekstranu laikotarpiu gydytojas turėtų sekti jūsų hematokrito rodmenis. Būtina stebėti, kad jie nesumažėtų daugiau kaip 30 , nes didelis dekstrano kiekis sumažina serumo baltymų koncentraciją. - jei sergate staziniu širdies funkcijos arba inkstų funkcijos nepakankamumu. Tuomet reikia atsargiai vartoti tirpalo, kuriame yra natrio jonų. . - dekstrano infuzijos metu gydytojas turi labai atidžiai stebėti, ar neatsiranda kraujo tūrio pertekliaus simptomų.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ar Dextran 70 Fresenius daro poveikį nėščiai moteriai arba vaisiui, nežinoma, nes tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta. Turimi duomenys rodo, kad žalingo poveikio nei motinai, nei vaisiui vaistas, injekuotas šoko, ištikusio gimdymo metu, nedaro. Nors po dekstrano infuzijos anafilaksinė reakcija gana reta, tačiau buvo atvejų, kai anafilaksinė reakcija motinai sukėlė smegenų hipoksiją ir vaisiaus žūtį. Nėščioms moterims vaisto vartoti galima tik tuo atveju, jei manoma, kad terapinis poveikis bus didesnis už galimą žalą motinai ir vaisiui (arba) kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ar vaisto išsiskiria į motinos pieną, nežinoma, todėl žindamai moteriai Dextran 70 Fresenius reikia vartoti labai atsargiai.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dextran 70 Fresenius neturi poveikio ligonio psichinėms ir fizinėms savybėms.

  Kitų vaistų vartojimas Dextran 70 Fresenius stiprina heparino ir varfarino poveikį. Jei vaisto reikia vartoti kartu su heparinu, kad nepasireikštų sinergetinis poveikis, gydytojas 30 – 70  sumažins pastarojo vaisto dozę. Dekstrano tirpalo draudžiama maišyti su -aminoheksano rūgštimi, ampicilinu, tirpiaisiais barbitūratais, chlorpromazinu, chlortetraciklinu, vitaminu C, vitaminu K, prometazinu, streptokinaze, cefaloridinu (natrio druska) arba cefalotinu (natrio druska). Vartojant dekstrano, kaip ir kitokių parenteriniu būdu vartojamų vaistų, pirmiausia būtina patikrinti jo ir vaistų, kuriuos reikės maišyti su dekstrano tirpalu, suderinamumą. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI DEXTRAN 70 FRESENIUS

  Preparatas infuzuojamas į veną, infuzijų įranga. Infuzijos greitis ir tirpalo kiekis yra koreguojami gydytojo, atsižvelgiant į indikacijas, jūsų būklę (kraujo spaudimą, pulso dažnį, hematokrito rodmenis), amžių ir kūno svorį. Jei ligonio organizme kraujo tūris normalus, infuzijos greitis turėtų būti ne didesnis kaip 4 ml (240 mg) per minutę.

  Kraujo plazmos kiekio didinimas kaip papildoma šoko gydymo priemonė

  Suaugę žmonės. Bendra dozė pirmųjų 24 valandų laikotarpiu turėtų būti ne didesnė kaip 20 ml/kg kūno svorio. Jei pagalbą reikia teikti neatidėliojant, pirmuosius 500 ml galima infuzuoti 20 – 40 ml /min. greičiu. Infuzijos pradžioje rekomenduojama dažnai tikrinti spaudimą centrinėje venoje. Jei jis nesekamas, infuzija turi būti lėtesnė, be to, būtina atidžiai sekti, ar neatsiranda širdies ir kraujagyslių sistemos perkrovos simptomų. Jei spaudimas centrinėje venoje staiga padidėja, medikamento infuziją reikia nutraukti. Jei gydoma ilgiau kaip 24 valandas, bendros paros dozės (10 ml/kg kūno svorio), t.y. 500 ml, didinti nereikėtų.

  Vaikai. Dozė priklauso nuo kūno svorio arba kūno paviršiaus ploto, tačiau bendra paros dozė turi būti ne didesnė kaip 20 ml/kg kūno svorio.

  Trombozės profilaktika operacijos metu

  Gydymą reikia pradėti 500 – 1000 ml (10 ml/kg kūno svorio) doze. Kad sumažėtų komplikacijų pavojus, būtina pradėti preparato infuzuoti operacijos metu. Kitas 2 – 3 paras dekstrano reikia infuzuoti po 500 ml. Ligoniams, kuriems gresia didelis embolijos pavojus, kas antrą arba kas trečią parą, bet ne ilgiau kaip 14 dienų reikia infuzuoti po 500 ml dekstrano.

  Pavartojus per didelę Dextran 70 Fresenius dozę Dekstrano perdozavus, gali atsirasti kraujo tūrio perteklius, padidėti pabrinkimas, atsirasti plaučių edema, pailgėti kraujo krešėjimo laikas ir sutrikti elektrolitų pusiausvyra. Jei parenteriniu būdu infuzuojamo dekstrano perdozuojama, gydytojas turi sekti jūsų būklę ir pradėti tinkamą gydymą.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Dextran 70 Fresenius, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Pavartojus vaisto, gali atsirasti padidėjusio jautrumo reakcija. Ji gali būti nesunki (pvz., parausta veidas ir kaklas, pasireiškia dilgėlinė, šaltkrėtis) arba sunki (pvz., sumažėja kraujospūdis, ištinka kraujotakos kolapsas). Infuzijos metu gali pasireikšti anafilaksinis šokas. Infuzuojant vaisto, padidėjusio jautrumo reakcija paprastai atsiranda per pirmąsias kelias minutes. Dekstrano jums turėtų infuzuoti ligoninėje, kur yra tinkama gaivinimo įranga, o po infuzijos mažiausiai 30 minučių gydytojas turėtų stebėti jūsų būklę.

  Jei atsiranda šalutinis poveikis, infuziją gydytojas privalo nedelsiant nutraukti ir imtis tinkamų anafilaksijos gydymo priemonių: injekuoti adrenalino, kortikosteroidų, antihistamininių preparatų ir kt.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

  Vartoti galima tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra drumzlių ar nuosėdų. Jei tirpale atsiranda kristalų, jį reikia šildyti vonioje vandens, kurio temperatūra ne aukštesnė kaip 100 C, tol, kol kristalai visiškai ištirps. Prieš vartojimą tirpalą būtina atvėsinti iki 37 C temperatūros. Atplėšus pakuotę, vaisto kitą kartą vartoti negalima, jį būtina išmesti.

  Ant etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!