• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Detrusitol Detrusitol Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA DETRUSITOL IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Detrusitol padeda normalizuoti šlapimo pūslės aktyvumą. Jį vartojant, rečiau reikia šlapintis, šlapimo pūslėje telpa daugiau šlapimo.

    Detrusitol vartojamas nestabilios šlapimo pūslės veiklos simptomams šalinti, t.y. jei didelis noras šlapintis atsiranda staiga (prieš tai nieko nejaučiama, todėl sunku spėti į tualetą), jei šlapintis tenka per dažnai ir (ar) jei laiku nespėjate į tualetą ir apsišlapinate.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DETRUSITOL

    Detrusitol vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tolterodino L-tartratui arba bet kuriai pagalbinei Detrusitol medžiagai; jeigu yra šlapimo susilaikymas. jeigu nustatyta nekontroliuojama uždaro kampo glaukoma. jeigu sergate sunkiaja miastenija. jeigu yra sunkus opinis kolitas. jeigu yra toksinis gaubtinės žarnos išsiplėtimas.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jei yra kliniškai reikšminga nutekamųjų šlapimo pūslės takų obstrukcija ir šlapimo susilaikymo pavojus; pacientams, sergantiems obstrukcinėmis virškinimo trakto ligomis, pavyzdžiui, prievarčio stenoze; pacientams, sergantiems inkstų ligomis; pacientams, sergantiems kepenų ligomis (dozė turėtų būti ne didesnė kaip 1 mg du kartus per dieną); pacientams, sergantiems autonomine neuropatija; jei yra stemplės angos išvarža; pacientams, kartu vartojantiems vaistus, kurie stipriai slopina CYP3A4, pavyzdžiui, eritromiciną, klaritromiciną, ketokonazolį, itrakonazolį ar mikonazolį (tolterodino dozė turėtų būti ne didesnė kaip 1 mg du kartus per dieną).

    Prieš pradedant vartoti Detrusitol Jei yra žemiau išvardytų problemų, apie tai reikia informuoti gydytoją. Ar moteris nėra nėščia, ar neįtaria esanti nėščia, ar nemėgina pastoti? Ar moteris nežindo kūdikio? Ar tolterodinas arba kiti šio vaisto komponentai anksčiau nebuvo sukėlę kenksmingo poveikio? Ar nesergate glaukoma (tai padidėjusio akispūdžio liga, kuria sergant palaipsniui silpnėja regėjimas)? Ar nesergate sunkiąja miastenija (ši liga pasireiškia nenormaliu tam tikrų raumenų nuovargiu ir silpnumu; jos simptomai yra viršutiniojo voko nusileidimas, dvejinimasis akyse, bereikšmė veido išraiška, neaiški kalba)? Ar nesunku šlapintis? Ar nesusilpnėjusi šlapimo srovė? Ar nesergate obstrukcinėmis virškinimo trakto ligomis, kurios turi įtakos maisto virškinimui ir jo slinkimui virškinimo traktu (jei sergate, apie tai turėjo informuoti gydytojas)? Ar nesergate diafragmos stemplinės angos išvarža (sergant šia liga, gali graužti rėmuo, graužimas sustiprėja pasilenkus ar atsigulus)? Ar sveiki jūsų inkstai ir kepenys? Ar nevartojate kitų vaistų: trankviliantų, antidepresantų, makrolidų grupės antibiotikų (eritromicino ar klaritromicino), vaistų nuo grybelio (ketokonazolio, itrakonazolio ar mikonazolio) ir kt.? Minėtieji vaistai gali turėti įtakos Detrusitol poveikiui. Ar nesergate sunkiu opiniu kolitu arba toksiniu gaubtinės žarnos išsiplėtimu (jei sergate, apie tai turėjo informuoti gydytojas)? Ar nesergate autonomine neuropatija (sergant šia liga, gali išnykti jutimai, atsirasti badymo pojūtis, skausmas ar raumenų silpnumas)?

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    3. KAIP VARTOTI DETRUSITOL

    Detrusitol visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Įprasta dozė suaugusiesiems ir senyvo amžiaus pacientams – 2 mg du kartus per dieną. Jei sutrikusi kepenų funkcija, gydytojas gali sumažinti dozę. Kiek tablečių ir kaip dažnai vartoti, patars gydytojas.

    Vaikams. Detrusitol vartoti nerekomenduojama.

    Kiek laiko reikia vartoti šį vaistą? Gydymo trukmę nurodys gydytojas. Nurodytą gydymo kursą reikia tęsti iki galo, kadangi iš karto poveikis gali nepasireikšti (šlapimo pūslei reikia prisitaikyti). Jei, pasibaigus gydymo kursui, poveikio nejaučiate, aptarkite tai su gydytoju.

    Kitokia informacija Ką dar galima padaryti? Šlapimo pūslės treniravimas. Vėl išmokti kontroliuoti šlapimo pūslės veiklą (ilgiau išbūti nesišlapinus) gali padėti jos treniravimas. Tą galima padaryti nesišlapinant kiek įmanoma ilgiau. Dubens dugno pratimai sustiprina raumenis, kurie gali padėti ilgiau ištverti nesišlapinus. Šie pratimai padės, jei apsišlapinate kosėdami, juokdamiesi ar čiaudėdami. Jei norite sužinoti daugiau, pasikonsultuokite su gydytoju.

    Pavartojus per didelę Detrusitol dozę Negalima gerti daugiau tablečių negu nurodė gydytojas. Jei vis dėlto taip atsitiko, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninę.

    Pamiršus pavartoti Detrusitol Užmiršus vaisto dozę, prisiminus ją reikia išgerti nedelsiant (išskyrus atvejį, kai jau laikas kitai dozei). Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau šį vaistą reikia vartoti taip, kaip nurodyta ant etiketės.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Detrusitol, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Galimi Detrusitol šalutiniai poveikiai nurodyti žemiau.

    Dažnais atvejais Burnos džiūvimas. Vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, flatulencija, vėmimas, rėmuo. Galvos skausmas. Odos džiūvimas. Ašarų išsiskyrimo sumažėjimas (akių sausumas ir suerzinimas). Miego sutrikimai, nervingumas. Badymo pojūtis.

    Retesniais atvejais Neaiškus regėjimas. Krūtinės skausmas.

    Nedažnais atvejais Alerginės reakcijos (pvz., bėrimas su niežėjimu). Sunku šlapintis. Orientacijos sutrikimas.

    Vaikams nustatyta virškinamojo trakto infekcinių ligų, viduriavimo ir neįprasto elgesio atvejų.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI DETRUSITOL

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Detrusitol vartoti negalima.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Detrusitol sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra tolterodino L-tartratas. Vienoje tabletėje tolteroidino L-tartrato yra 1 mg arba 2 mg (atitinkamai 0,68 mg arba 1,37 mg tolterodino). Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kalcio vandenilio fosfato dihidratas, karboksi metil krakmolo B natrio druska, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, hipromeliozė, stearino rūgštis, titano dioksidas (E 171).

    Detrusitol išvaizda ir kiekis pakuotėje 1 mg Detrusitol tabletės yra baltos, su raidėmis “TO”. Virš ir žemiau jų tabletės pažymėtos lanku. 2 mg Detrusitol tabletės yra baltos, su raidėmis “DT”. Virš ir žemiau jų tabletės pažymėtos lanku. Šis vaistas fasuojamas po 28 tabletes (du lapeliai po 14), po 56 tabletes (keturi lapeliai po 14) arba po 60 tablečių (buteliukas).  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!