• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Dermovate Dermovate Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra Dermovate ir nuo ko jis vartojamas

  Dermovate tepalas yra baltas arba balkšvas pusiau skaidrus tepalas, be jokių nepageidaujamų dalelių sankaupų ar pašalinių medžiagų. Tepalas tiekiamas 25 g tūbelėje.

  Dermovate tepalas priklauso vaistų, vadinamų vietinio poveikio steroidais, grupei. Vietinio poveikio vaistai tepami ant odos. Vietinio poveikio steroidai mažina odos paraudimą ir niežėjimą (šių vaistų nereikėtų painioti su geriamaisiais ar injekciniais anaboliniais steroidais, kuriais piktnaudžiauja kai kurie sportininkai).

  Nuo ko vartojamas Dermovate Gydytojas parinko šį tepalą, nes jis tinka Jūsų ligai gydyti. Dermovate tepalas vartojamas odos uždegimui, įskaitant egzemą, žvynelinę, plokščiąją kerpligę ir diskoidinę raudonąją vilkligę, gydyti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Dermovate

  Dermovate vartoti draudžiama: Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) klobetazolio propionatui arba bet kuriai pagalbinei Dermovate medžiagai. Jeigu sergate raudonaisiais spuogais (ryškus nosies ir aplink ją esančios odos paraudimas). Jeigu yra paprastieji spuogai. Jeigu yra burnos dermatitas (bėrimas raudonomis dėmelėmis aplink burną). Jeigu yra perianalinis ir genitalinis niežulys. Jeigu sergate pirmine viruso sukelta odos infekcine liga (pūsleline, vėjaraupiais). Jeigu yra dermatozė (jaunesniems kaip vienerių metų vaikams), įskaitant dermatitą ir vystyklų sukeltą išbėrimą. Dermovate preparatais negalima gydyti odos pažeidimo, kurį sukėlė pirminė grybelio infekcija ar bakterijos.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jums yra buvusi alergija kokiam nors tepalui ar kremui, ar buvo nustatyta, kad esate alergiškas kokiam nors Dermovate produktui, prieš pradėdami vartoti tepalo praneškite gydytojui; - jeigu pažeistą odą dengia tvarsčiai arba vaikiški vystyklai, prieš pradėdami vartoti tepalo praneškite gydytojui.

  Atsargiai reikia tepti tepalo ant veido, nes veido oda greičiau plonėja, nebent taip patarė gydytojas. Tepalo reikėtų vartoti taip, kad jo nepatektų į akis. Dermovate tepalo negalima tepti apie išangę ar lyties organus, nebent taip patarė gydytojas. Dermovate negalima vartoti vaikams iki vienerių metų.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu manote, kad esate nėščia arba planuojate pastoti, prieš pradėdami naudoti tepalą praneškite gydytojui. Reikiamų duomenų apie vaisto vartojimą nėštumo metu nėra. Galimas pavojus žmogui nežinomas.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Klobetazolio propionatas patenka į motinos pieną, tačiau nenustatyta, ar jo vartoti žindymo laikotarpiu yra saugu.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. Kaip vartoti Dermovate

  Dermovate visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tepkite Dermovate tepalo ant pažeistos odos 1–2 kartus per parą. Įprasta gydymo kurso trukmė yra 2-3 savaitės. Maksimali dozė yra 50 g tepalo per savaitę.

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, nerekomenduojama: - tepalo vartoti dažniau; tepti daugiau kaip 10 % bendro odos ploto. Tepalas skirtas vartoti tik ant odos.

  Gydant sunkiai gydomą odos pažeidimą, ypač esant hiperkeratozei, Dermovate uždegimą slopinantį poveikį galima sustiprinti, gydomą odos plotą uždengus polietileno plėvele. Būklė paprastai pagerėja, kai pažeistas odos plotas nakties metu yra uždengiamas. Vėliau pakanka tik tepti.

  Dermovate negalima vartoti ilgą laiką. Jei po 4 savaičių nepajutote jokio pagerėjimo, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Dermovate dozę Jei atsitiktinai užtepėte daugiau tepalo nei nurodyta, nesijaudinkite. Kartais perdozavus gali atsirasti hiperkorticizmo (antinksčių slopinimo) požymių. Tokiu atveju gydymą vaistu reikėtų nutraukti laipsniškai, gydytojui prižiūrint.

  Pamiršus pavartoti Dermovate Jei pamiršote pasitepti tepalu, tepkite įprastinį kiekį, kai tik atsiminėte, arba laukite kito tepimo laiko.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Dermovate, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Jei vaisto vartojama taip kaip gydytojo nurodyta, daugumai žmonių jis nedaro jokio šalutinio poveikio.

  Nedažnas Dermovate šalutinis poveikis, galintis pasireikšti daugiau nei 1 žmogui iš 1000, bet mažiau nei 1 žmogui iš 100, yra toks: paviršinių kraujagyslių išsiplėtimas; odos išplonėjimas; gali atsirasti strijų.

  Labai retas Dermovate šalutinis poveikis, galintis pasireikšti mažiau nei 1 žmogui iš 10000, yra: odos spalvos pakitimas, plaukų kiekio pakitimas; padidėjusio jautrumo reakcijos – paraudimas, bėrimas, dilgėlinė, odos deginimo pojūtis ar suerzinimas. Tai gali būti panašu į odos pakitimus, buvusius prieš gydymą. Vartojant Dermovate tepalo ilgai ir didelį kiekį, gali atsirasti antinksčių slopinimo požymių: sulėtėti vaiko augimas, padidėti svoris (dėl neaiškios priežasties) ir atsirasti spuogų.

  Jei šie simptomai neišnyksta, nedelsdami Nutraukite tepalo vartojimą ir pasitarkite su gydytoju, nes tai gali būti alerginė reakcija arba odos infekcijos požymis. Jei patinsta akių vokai, veidas arba lūpos, nedelsdami Nutraukite tepalo vartojimą ir pasitarkite su gydytoju, nes tai gali būti alerginės reakcijos požymis.

  Dermovate tepalas per odą gali rezorbuotis į kraują. Tai neturėtų sukelti problemų, jei vartojate tepalo taip, kaip nurodyta. Rezorbcija gali pagreitėti naudojant dengiamąjį tvarstį ar tepant tepalo po vystyklais. Ypač atidžiai vartojamo tepalo kiekį reikia parinkti vaikams, nes per vaikų odą gali rezorbuotis didesnis vaisto kiekis. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Dermovate laikymo sąlygos

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!