• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Deponit Deponit Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA DEPONIT IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Veiklioji Deponit transderminio pleistro medžiaga yra organinis nitratas glicerilio tinitratas. Jis plečia venas ir arterijas, todėl lengvina krūtinės anginą ir širdies nepakankamumą, mažina spaudimą plaučių kraujagyslėse. Deponit vartojamas:  ilgalaikiam išeminės širdies ligos gydymui;  ilgalaikiam krūtinės anginos (įskaitant ir po miokardo infarkto) gydymui ir jos priepuolių profilaktikai;  ilgalaikiam sunkaus lėtinio širdies nepakankamumo gydymui (kartu su kitais vaistais: širdies glikozidais, diuretikais, AKF inhibitoriais ar kitais kraujagysles plečiančiais preparatais);  plautinės hipertenzijos gydymui.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DEPONIT

    Deponit vartoti draudžiama:  jeigu padidėjęs jautrumas glicerilio trinitratui, kitam organiniam nitratui arba bet kuriai pagalbinei Deponit medžiagai;  jeigu yra ūminis kraujotakos nepakankamumas (šokas, kolapsas);  jeigu ištiko kardiogeninis šokas (išskyrus tuos atvejus, kai tinkamomis priemonėmis diastolės pabaigoje kairiajame skilvelyje palaikomas pakankamas spaudimas);  jeigu yra hipertrofinė obstrukcinė kardiomiopatija (širdies liga);  jeigu yra konstrikcinis perikarditas (tam tikras širdiplėvės uždegimas);  jeigu yra širdies tamponada;  jeigu yra sunki hipotenzija (sistolinis kraujospūdis mažesnis negu 90 mm Hg). Gydymo organiniais nitratais metu draudžiama vartoti fosfodiesterazės-5 inhibitorių, pvz., sildenafilio (žr. 4.5 skyrių).

    Specialių atsargumo priemonių reikia:  jeigu mažas spaudimas širdies prisipildymo metu, pvz., ištikus ūmiam miokardo infarktui, sutrikus kairiojo širdies skilvelio funkcijai (pasireiškus jo veiklos nepakankamumui);  jeigu yra aortos ir (arba) dviburio vožtuvo stenozė;  jeigu sergate liga, kurios metu padidėja vidinis kaukolės spaudimas (iki šiol tolesnis vidinio kaukolės spaudimo didėjimas pastebėtas tik didelę glicerilio trinitrato dozę suleidus į veną);  jeigu yra ortostatikos sutrikimas.

    Ūmiam krūtinės anginos priepuoliui nutraukti Deponit netinka. Galima tolerancija Deponit ir kryžminė tolerancija kitiems organiniams nitratams. Deponit gydomiems pacientams negalima vartoti preparatų, kuriuose yra fosfodiesterazės-5 inhibitorių, pvz., sildenafilio. Jų galima vartoti tik gydymą Deponit laikinai nutraukus. Priešingu atveju didėja krūtinės anginos priepuolių pasireiškimo rizika.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Deponit sukeliamą kraujospūdžio mažėjimą gali stiprinti kartu vartojami kraujospūdį mažinantys preparatai, pvz., beta adrenoblokatoriai, kalcio kanalų blokatoriai, kraujagysles plečiantys medikamentai ir (arba) alkoholis. Tokia sąveika galima ir kartu su Deponit vartojant neuroleptikų ar triciklių antidepresantų.

    Medikamentai nuo erekcijos disfunkcijos, t. y. fosfodiesterazės-5 inhibitoriai, pvz., sildenafilis, didina Deponit sukeliamą kraujospūdžio mažėjimą, todėl gali atsirasti gyvybei pavojingų širdies ir kraujagyslių sistemos komplikacijų. Vadinasi, Deponit gydomiems žmonėms fosfodiesterazės-5 inhibitorių, pvz., sildenafilio, vartoti draudžiama.

    Gauti pranešimai rodo, kas Deponit gali didinti kartu vartojamo dihidroergotamino kiekį kraujyje ir dėl to stiprinti jo sukeliamą kraujospūdžio didėjimą.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Nėščioms moterims Deponit galima vartoti tik būtinu atveju ir tik gydytojo nurodymu bei nuolat jam prižiūrint.

    Ar glicerilio trinitrato patenka į motinos pieną, nežinoma. Kadangi daugumas vaistinių preparatų su motinos pienu išsiskiria, žindyvėms Deponit reikia vartoti atsargiai.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Deponit Jūsų reakciją gali paveikti tiek, kad dėl to gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Alkoholis tokį poveikį stiprina.

    3. KAIP VARTOTI DEPONIT

    Deponit visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Dozavimas Glicerilio trinitrato dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų ligos sunkumą ir organizmo reakciją į vaistą. Ilgalaikiam išeminės širdies ligos gydymui ar ilgalaikiam krūtinės anginos gydymui bei jos priepuolių profilaktikai pradžioje paprastai reikia klijuoti po vieną Deponit pleistrą per parą, ryte. Prireikus dozę gydytojas didins ir lieps per parą klijuoti po du pleistrus iš karto. Sergant sunkiu lėtiniu širdies nepakankamumu ar plautine hipertenzija, tinka toks pat dozavimas.

    Glicerilio trinitrato, kaip ir kitų organinių nitratų, vartojant ilgai, gali silpnėti jų sukeliamas poveikis, todėl vakare, prieš einant miegoti Deponit pleistrą reikia nuplėšti. Tiems ligoniams, kuriems krūtinės anginos priepuoliai pasireiškia naktį, pleistrą gydytojas lieps klijuoti vakare, prieš einant miegoti.

    Kad nepasireikštų krūtinės anginos priepuoliai, gydymo Deponit negalima nutraukti staigiai.

    Pleistro klijavimo vieta Deponit pleistras yra veiksmingas priklijuotas prie bet kokios kūno vietos, išskyrus tas vietas, kurių oda yra labai stora (pvz., padų) arba kurių kraujotaka silpna. Kad nepasireikštų odos dirginimas, kiekvieną parą pleistrą reikia klijuoti kitoje vietoje. Pakartotinai toje pačioje vietoje galima klijuoti ne anksčiau kaip po 2 - 3 parų. Geriausia klijuoti prie lengvai prieinamos ir mažai judančios vietos, t. y. priekinės arba šoninės krūtinės ląstos sienelės, tačiau galima klijuoti ir ant žastų, šlaunų, pilvo ar pečių (žr. 1-ąjį paveikslėlį).

    Klijavimo vietos oda turi būti sveika, nesužeista, palyginti mažai raukšlėta ir neplaukuota.  Ant sužeistos ar ligos apimtos odos Deponit klijuoti negalima.  Geriau pleistras prilimpa prie tų vietų, kurios žmogui judant labai nejuda.  Prie labai plaukuotos vietos Deponit klijuoti negalima. Klijavimo vietos plaukus skusti ar kirpti žirklėmis nepatariama, kadangi ataugantys plaukai pleistrą gali pakelti.

    Klijavimo vietą reikia švariai nuvalyti ir nudžiovinti.  Prieš pleistro klijavimą odą reikia nuplauti muilu ir vandeniu. Valyti stipraus poveikio dezinfekuojančiomis medžiagomis, pvz., alkoholiu, nereikia.  Po vonios ar dušo Deponit pleistro negalima klijuoti tol, kol oda neatvėsta ir nenudžiūsta. Prie odos pleistras prilimpa tvirtai, todėl maudantis duše ar vonioje bei plaukiojant nenukrenta ir veikia. Vis dėlto atsargumo dėlei per ilgai būti vandenyje nereikėtų.

    Ant tos vietos, prie kurios pleistras klijuojamas, odos priežiūros priemonių aplikuoti negalima.  Pleistro klijavimo vietos kosmetinėmis priemonėmis, kuriose yra aliejaus, tepalu, losjonu ir pan. prieš klijavimą tepti negalima, kadangi prie riebaluotos odos pleistras limpa blogiau. Natūralus apsauginis riebalinis odos sluoksnis pleistrui gerai prilipti netrukdo.

    Deponit pleistro klijavimas

    2 paveikslėlis Kiekvienas pleistras supakuotas į atskirą maišelį, kuriame jį reikia laikyti iki vartojimo. Maišelis sandarus, suėmus už galo jį lengva nuplėšti.

    3 paveikslėlis Pleistrą ištraukti iš maišelio ir suėmus abiem rankomis laikyti apsaugine plėvele į viršų. Vieną pleistro pusę lenkti žemyn tol, kol pleistro viduryje atsiras S formos plyšys.

    4 paveikslėlis Nuplėšti vienos pusės apsauginę plėvelę. Lipnaus paviršiaus neliečiant, pleistrą priklijuoti prie nuvalytos odos, po to nuplėšti likusią apsauginės plėvelės dalį ir visą pleistrą prispausti prie odos.

    5 paveikslėlis Kad pleistras gerai priliptų, jį reikia stipriai delnu prispausti prie odos.

    Pavartojus per didelę Deponit dozę Kadangi Deponit vartojamas transdermaliai, glicerilio trinitrato perdozavimas neturėtų pasireikšti. Perdozavimo simptomai yra kraujospūdžio kritimas (iki 90 mm Hg arba daugiau), išblyškimas, prakaitavimas, silpnas pulsas, dažnas širdies ritmas, su atsistojimu susijęs apsvaigimas, galvos skausmas ir svaigimas, bendrojo pobūdžio silpnumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir kt. Kritus kraujospūdžiui, preparato vartojimą būtina tuoj pat nutraukti, t. y. nuplėšti Deponit pleistrą, atsigulti, kojas pakelti aukščiau, galvą nuleisti žemiau, be to, reikia gerti skysčių. Atsiradus perdozavimo simptomų, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

    Pamiršus pavartoti Deponit Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    Nustojus vartoti Deponit Be gydytojo leidimo Deponit vartojimo nutraukti negalima. Preparato vartojimą nutraukus prieš laiką, gali pasunkėti ligos simptomai.

    Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Deponit, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Nepageidaujamas poveikis, galintis pasireikšti Deponit vartojimo metu, išvardytas toliau. Sutrikimų dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (pasireiškia 1 pacientui iš 10 arba dažniau), dažni (pasireiškia 1 pacientui iš 100 arba dažniau, tačiau rečiau negu 1 iš 10), nedažni (pasireiškia 1 pacientui iš 1 000 arba dažniau, tačiau rečiau negu 1 iš 100), labai reti (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 10 000), tarp jų ir pavieniai atvejai.

    Širdies sutrikimai Dažni: refleksinė tachikardija (dažnas širdies ritmas). Nedažni: krūtinės anginos simptomų sustiprėjimas.

    Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni: pykinimas, vėmimas. Labai reti: rėmuo.

    Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dažni: bendrojo pobūdžio silpnumas.

    Nervų sistemos sutrikimai Labai dažni: galvos skausmas. Dažni: apsvaigimas, galvos svaigimas, mieguistumas.

    Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažni: alerginė odos reakcija (pvz., pleistro klijavimo vietos išbėrimas, niežėjimas, deginimas, paraudimas), alerginis kontaktinis odos uždegimas (dermatitas). Pavieniai atvejai: eksfoliacinis dermatitas (su odos lupimusi susijęs odos uždegimas).

    Kraujagyslių sutrikimai Dažni: su atsistojimu susijęs kraujospūdžio kritimas. Nedažni: kolapsas (kartais kartu ir bradikardinio tipo širdies ritmo sutrikimas bei alpimas). Gydant organiniais nitratais, kai kuriems pacientams pasireiškė sunki hipotenzija, kurios simptomai buvo pykinimas, vėmimas, neramumas, išblyškimas ir didelis prakaitavimas.

    PASTABA Deponit gydomiems ligoniams gali pasireikšti trumpalaikė hipoksemija dėl santykinio kraujo persiskirstymo per mažai ventiliuojamų alveolių srityse. Dėl to galima miokardo hipoksija, ypač krūtinės angina sergantiems ligoniams.

    Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI DEPONIT

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

    Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Deponit sudėtyje yra

    Veiklioji medžiaga yra glicerilio trinitratas. Deponit. Šiame pleistre yra 37,4 mg glicerilio trinitrato, per 24 valandas jo išsiskiria 10 mg.

    Pagalbinės medžiagos Priekinis sluoksnis: BOPP folija. Vidurinis sluoksnis (klijai): akrilato ir vinilacetato kopolimeras. Apsauginė plėvelė: silicinta HDPE.

    Kaip atrodo Deponit ir jo pakuotės turinys Deponit pleistrai yra lankstūs, balti arba skaidrūs, kvadrato formos, išgaubtais kraštais, apvaliais kampais. Jų pagrindas dengtas apsaugine plėvele, kurioje yra S formos įpjova.

    Pakuotė Deponit. Kartoninė dėžutė, kurioje yra 10 transderminių pleistrų.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!