• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Deksametazonas SANITAS Deksametazonas SANITAS Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Deksametazonas SANITAS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Deksametazonas SANITAS yra akių lašai nuo uždegimo. Jo vartojama vairių priežasčių sukelto steroidams jautraus vokų, junginės, ragenos ar priekinio akies obuolio segmento uždegimo (įskaitant pooperacinį) arba alergijos trumpalaikiam gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Deksametazono SANITAS

  Deksametazono SANITAS vartoti negalima Deksametazono vartoti negalima, jeigu yra sergama ragenos arba junginės liga, sukelta grybelių, paprastosios pūslelinės, raupų, vėjaraupių ar kitokie virusų. Medikamento vartoti draudžiama akių tuberkulioze sergantiems ligoniams bei pacientams, kurie yra jiems alergiški deksametazonui arba nors vienai sudedamajai vaisto daliai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Atsargumo priemonės Vairuotojai turi žinoti, kad įlašinus deksametazono tirpalo į akis gali atsirasti deginimas, gėlimas ir ašarojimas, daiktai gali būti matomi lyg per miglą. Tokiu atveju vairuoti negalima tol, kol minėti pokyčiai neišnyksta. Deksametazono akių lašų reikia vartoti atsargiai katarakta, glaukoma, infekcine akių liga, cukriniu diabetu sergantiems ligoniams bei pacientams, kurių ragena ir (arba) odena suplonėjusios. Atsargumas būtinas ir tiems žmonėms, kurių šeimos nariai yra sirgę atviro kampo glaukoma. Jaunesnius kaip 2 metų vaikus deksametazono preparatais patariama gydyti tik būtiniausiu atveju, gydytojo nurodymu ir kiek galima trumpiau (ne ilgiau kaip 5 dienas). Vartojant medikamento, kontaktinių lęšių nešioti nerekomenduojama, kadangi didėja infekcinės akių ligos pavojus. Jeigu pašalinus ragenos svetimkūnius uždegimas nepasireiškia, deksametazono akių lašų paprastai vartoti nereikia. Kas 2 - 3 savaites reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju tiems pacientams, kurie deksametazono akių lašų vartoja ilgai. Tokiu atveju galima anksti pastebėti nepageidaujamą medikamento poveikį. Lašintuvo negalima liesti rankomis ar glausti prie bet kokio paviršiaus. Pamiršus vaisto pavartoti laiku, tai reikia padaryti tuoj pat prisiminus. Jeigu atėjo laikas vartoti kitą, dozę, pamirštąją reikia praleisti ir toliau preparato vartoti taip, kaip įprasta. Dvigubos dozės vartoti nepatariama.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nors iki šiol deksametazono akių lašai apsigimimų nesukėlė, tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su šio medikamento vartojusiomis nėščiomis moterimis neatlikta. Pagal pavojingumą vartoti nėštumo metu deksametazono akių preparatai priskiriami prie C kategorijos vaistų: nėščioms moterims jų galima vartoti tik būtiniausiu atveju, ir tik gydytojo, kuris yra įsitikinęs, kad gydomasis poveikis bus didesnis už galimą žalą vaisiui, nurodymu.

  Nepageidaujamo poveikio žindomiems kūdikiams, kurių motinas gydė deksametazono akių lašais, nepastebėta.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuotojai turi žinoti, kad įlašinus deksametazono tirpalo į akis gali atsirasti deginimas, gėlimas ir ašarojimas, daiktai gali būti matomi lyg per miglą. Tokiu atveju vairuoti negalima tol, kol minėti pokyčiai neišnyksta.

  Kitokių vaistų vartojimas Deksametazono natrio fosfatas gali sąveikauti su kitokiais akių lašais. Dėl šios priežasties pacientas turi perspėti kitokių akių lašų skiriantį gydytoją, kad vartoja deksametazono tirpalo. Deksametazonas gali silpninti vaistų nuo glaukomos poveikį. Jeigu jo vartojama kartu su anticholinerginiais preparatais, pavyzdžiui, atropinu, gali padidėti akispūdis.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Deksametazono SANITAS medžiagas Sudėtyje yra benzalkonijaus chlorido. Gali sudirginti akis. Turi nepatekti ant minkštųjų kontaktinių lęšių. Prieš vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti (vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.). Keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą.

  3. KAIP VARTOTI Deksametazono SANITAS

  Deksametazono akių lašų reikia vartoti taip, kaip nurodė gydytojas. Įprastos dozavimo rekomendacijos pateiktos toliau. Dieną į kiekvieną junginės maišelį kas valandą paprastai reikia įlašinti po 1 - 2 lašus deksametazono tirpalo. Naktį po 1 - 2 lašus lašinama kas 2 valandas. Būklei palengvėjus, visą parą preparato galima lašinti po 1 lašą kas 4 valandas, vėliau -- po 1 lašą 3 - 4 kartus per dieną.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Deksametazono SANITAS vartojimą Nežinomi.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Deksametazonas SANITAS, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Į akis lašinant deksametazono tirpalo gali padidėti akispūdis, susilpnėti regėjimo aštrumas, susiaurėti regėjimo laukas, suplonėti ragena, prakiurti akies obuolys, atsirasti katarakta, regos nervo pažeidimų (USPDI 1999, 19th ed., I vol., 971 psl.), antrinė infekcinė akių liga, kurią sukelia grybeliai arba virusai, trumpalaikis akies deginimas bei gėlimas. Retais atvejais akys parausta ir ašaroja. Kartais vaisto gali patekti į sisteminę kraujotaką. Paprastai taip nutinka vaikams. Jeigu jie šiuo preparatu gydomi ilgai, gali prasidėti antinksčių funkcijos slopinimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

  5. KAIP LAIKYTI DeksametazonĄ SANITAS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti draudžiama. Pradėto vartoti vaisto tinkamumo laikas – 28 dienos.

  6. KITA INFORMACIJA

  Deksametazono SANITAS sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra – deksametazono natrio fosfatas. Viename ml tirpalo yra 1 mg deksametazono natrio fosfato. - Pagalbinės medžiagos yra Benzalkonio chloridas Boro rūgštis Natrio tetraboratas Natrio edetatas Injekcinis vanduo

  Deksametazono SANITAS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Į rinką tiekiamas kartono dėžutėje, kurioje yra 5 arba10 ml tirpalo polietileninė talpyklė su lašintuvu  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!