• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • DAYRUN DAYRUN Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DAYRUN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  DAYRUN tabletės yra baltos, ovalinės, per vidurį su vagele. Vaistas tiekiamas kartoninėje dėžutėje, lizdinėse plokštelėse, kuriose supakuota 6, 10, 20, 30, 60 arba 100 tablečių.

  Oksaprozinas yra vienas iš preparatų, kurie vadinami nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU).

  Oksaprozino vartojama sąnarių ir raumenų skausmui ir patinimui (uždegimui) malšinti, jei sergama osteoartritu, griaučių raumenų pažeidimu, ūmine sąnarių podagra (skausmui ar sąnarių patinimui mažinti), reumatoidiniu artritu ir ankiloziniu spondilitu. Oksaprozinas mažina uždegimą, nes slopina į hormonus panašių medžiagų, vadinamųjų prostaglandinų, paprastai sukeliančių uždegimo simptomus, sintezę.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DAYRUN

  Oksaprazino negalima vartoti toliau išvardytais atvejais: Organizmo jautrumas oksaprozinui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai arba kitokiems NVNU (pvz., ibuprofenui, aspirinui) yra padidėjęs. Yra skrandžio ir (arba) žarnų opa. Anksčiau buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo opa. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Jaunesniems kaip 16 metų vaikams.

  Būtina pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jei: sergama arba anksčiau sirgta skrandžio ir (arba) žarnų opa; pažeista inkstų funkcija, įskaitant sutrikusią inkstų kraujotaką; ligonis hemodializuojamas; sergama kepenų ciroze arba yra kitokių kepenų funkcijos pažeidimų; sergama širdies, padidėjusio kraujospūdžio liga arba yra kitokių sutrikimų, dėl kurių skystis susilaiko audiniuose (pvz., kojų ar pėdų patinimas); sutrikusi kraujodara; yra sužalojimų ar pažeidimų; ligonis išbertas; vartojama dar ir kitokių medikamentų, įskaitant kraujo krešėjimą mažinančių (pvz., kumarino grupės antikoaguliantų), kitokių NVNU, skausmą malšinančių, įskaitant aspiriną, vaistų nuo epilepsijos arba diabeto, preparatų nuo skrandžio opos ar uždegimo (cimetidino, ranitidino) bei nuo didelio kraujo spaudimo, įskaitant diuretikus; planuojate pastoti ar turite pastojimo problemų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Oksaprozino vartoti nėščioms ir žindamoms moterims nereikėtų. Oksaprozino vartoti žindamoms moterims nerekomenduojama, kadangi daugelis nesteroidinių preparatų nuo uždegimo iš dalies patenka į motinos pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Oksaprozino poveikis automobilio vairavimui ar darbui su mechanizmais labai nedidelis arba apskritai nepasireiškia.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kartu su oksaprozinu vartojant toliau nurodytų preparatų, gali pasireikšti jų sąveika.

  Antikoaguliantai arba trombocitų agregaciją slopinantys vaistai Nors tyrimų metu oksaprozino ir varfarino sąveika nepasireiškė, tačiau paprastai NVNU gali pailginti kraujavimo laiką, todėl oksaprozino reikia vartoti atsargiai.

  Kiti nesteroidiniai preparatai nuo uždegimo Oksaprozino kartu šiais vaistais vartoti negalima, nes didėja nepageidaujamo poveikio atsiradimo pavojus.

  Diuretikai ir medikamentai nuo padidėjusio kraujo spaudimo Specialių tyrimų neatlikta, tačiau daugiausia sąveika gali pasireikšti, jei NVNU vartojama kartu su diuretikais, beta adrenoblokatoriais arba angiotenziną konvertuojančių fermentų inhibitoriais.

  Litis Specialių tyrimų neatlikta, tačiau jo vartojant kartu su NVNU grupės preparatais, gali labai padidėti ličio koncentracija kraujyje ir dėl to pasireikšti įvairus nepageidaujamas poveikis.

  Metotreksatas Jei oksaprozino pavartojama praėjus ne daugiau kaip 24 valandoms po metotreksato vartojimo užbaigimo, pastarojo preparato koncentracija kraujyje gali padidėti ir pasireikšti toksinis poveikis.

  Cimetidinas ir ranitidinas Šiek tiek sumažėja oksaprozino plazmos klirensas, tačiau ligonio būklei reikšminga įtaka pasireikšti neturėtų.

  Antacidiniai vaistai, acetaminofenas arba konjuguoti estrogenai Šių preparatų vartojimas kartu su oksaprozinu didelio pokyčio farmakokinetikai neturi.

  Kortikosteroidai Padidėja virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo rizika.

  Aspirinas ir selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai Padidėja kraujavimo iš virškinimo trakto rizika.

  Vartojant NVNU kartu su ciklosporinu, didėja ciklosporino koncentracija, nefrotoksiškumas ir kreatinino koncentracija.

  3. KAIP VARTOTI DAYRUN

  DAYRUN visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  DAYRUN reikia gerti valgio metu arba po jo. Gydytojas pasakys, kiek tablečių ir kaip dažnai jų vartoti. Kaip vaisto vartoti suaugusiems žmonėms, nurodyta toliau.

  Osteoartritas Vieną kartą per dieną reikia gerti 1 – 2 tabletes (600 – 1200 mg dozę).

  Skeleto raumenų pažeidimas Dienos vienkartinė dozė – 2 tabletės (1200 mg).

  Ūminė podagra Dienos dozė yra 3 tabletės (1800 mg), kurias reikia išgerti per kelis kartus, tačiau gydytojas gali ją sumažinti ir nurodyti gerti 2 tabletes per dieną (1200 mg). Tokią dozę galima vartoti ne ilgiau kaip 7 dienas.

  Reumatoidinis artritas ar ankilozinis spondilitas Dienos dozė yra 2 tabletės (1200 mg). Kartais gydytojo nurodymu gali prireikti gerti 3 tabletes (1800 mg). Tokią dozę reikia padalyti ir išgerti per kelis kartus.

  Vyresni kaip 60 metų pacientai Galima vartoti jaunesniojo amžiaus suaugusių žmonių dozę, tačiau gydytojas gali patarti vartoti mažiausią veiksmingą dozę.

  Vaikai Jaunesniems kaip 16 metų vaikams, medikamento vartoti draudžiama.

  Žmonės, kurių inkstų funkcija sutrikusi Paprastai vaisto reikia gerti arba po pusę tabletės, t.y. 300 mg kiekvieną dieną, arba po 1 tabletę, t.y. 600 mg kas antrą dieną. Gydytojas gali nurodyti skirtingą dozę arba gydymo trukmę. Jis pasakys, kiek tablečių ir kaip dažnai vartoti. Jei jis apie tai neinformuoja arba dėl ko nors abejojate, reikia klausti gydytojo arba vaistininko. Daugiau preparatų, negu nurodyta, vartoti negalima. Jei DAYRUN vartojama ilgai, gydytojas privalo reguliariai sekti ligonio būklę (daryti kraujo ir šlapimo tyrimus).

  Pavartojus per didelę DAYRUN dozę Jei preparato išgeriama per daug, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ir parodyti jam vaisto pakuotę.

  Pamiršus pavartoti DAYRUN Pamiršus išgerti tabletę, praleistos dozės gerti nereikia, toliau medikamento reikia vartoti taip, kaip įprasta.

  Įspėjimai Tokie vaistai, kaip DAYRUN, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  DAYRUN vartojimo metu retkarčiais gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis.

  Jei atsiranda toliau išvardytų simptomų ar požymių ir jie kelia nerimą, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

  Dažniausiai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis. Skrandžio skausmas arba spazmas, bendrasis negalavimas (pykinimas), odos išbėrimas, galvos skausmas, sutrikęs virškinimas, viduriavimas, obstipacija, skambėjimas ir zvimbimas ausyse.

  Rečiau pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis. Apetito pokytis, vėmimas, vidurių pūtimas, išmatų išvaizdos ir tuštinimosi dažnio pokytis, skrandžio opa, galvos svaigimas arba dilgčiojimo pojūtis, raumenų skausmas arba traukuliai, sąnarių patinimas, burnos gleivinės skausmas ir paburkimas, neįprastas nuovargis ir letargija arba blyškumas.

  Retai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis. Skonio pojūčio netekimas, per didelė seilių gamyba, raugulys, miego sutrikimas, bendrasis negalavimas, svorio augimas arba kritimas, nervingumas, nerimas, kraujo pokyčiai, limfmazgių pakitimas arba pažeidimas.

  Tokie vaistai, kaip DAYRUN, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas poveikis, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją: Skausmingas arba pasunkėjęs rijimas. Vėmimas krauju arba tuštinimasis nenormalios konsistencijos ar pakitusios spalvos išmatomis. Tiesiosios žarnos skausmas. Sunkus arba skausmingas šlapinimasis. Depresija. Akių skausmas, spaudimas, diskomfortas ar kitoks sutrikimas. Spaudimas ausyse. Širdies ritmo pokytis. Alpulys. Veido arba kitos kūno vietos paraudimas. Nenormalus kraujavimas. Kvėpavimo pasunkėjimas. Pakinta išgeriamo vandens kiekis arba jo vartojimo dažnis.

  Pastebėję šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. DAYRUN LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!