• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Daivonex Daivonex Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DAIVONEX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Daivonex tepalas yra vitamino D darinio kalcipotriolio preparatas, skirtas paprastosios psoriazės (psoriasis vulgaris) lokaliam gydymui. Jis stimuliuoja odos ląstelių (keratocitų) diferenciaciją ir slopina jų dauginimąsi. Psoriazės pažeistoje odoje kalcipotriolis normalizuoja pakitusių odos ląstelių proliferaciją ir jų diferenciaciją.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DAIVONEX

  Daivonex tepalo vartoti draudžiama: jei yra padidėjęs jautrumas bet kuriai preparato pagalbinei medžiagai; jei yra kalcio apykaitos sutrikimų.

  Specialios atsargumo priemonės Nenaudokite Daivonex tepalo jei esate elergiškas bet kuriai vaisto sudėtinei medžiagai ar jei Jūs arba Jūsų gydytojas žino apie Jūsų kalcio apytakos sutrikimus; Jūsų gydytojas turi atsargiai skirti Daivonex tepalą, jei Jūs turite svarbią inkstų ar kepenų ligą; Jūsų daktaras turi riboti Jūsų buvimą natūralioje ar dirbtinoje saulės šviesoje; - Tepalu draudžiama tepti veidą, nes jis gali dirginti veido odą. Patepus odą tepalu, patartina rūpestingai nusiplauti rankas.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nors tyrimais su eksperimentiniais gyvūnais kokių nors teratogeninio vaisto poveikio požymių neaptikta, tačiau ar Daivonex tepalas yra saugus nėščiosioms nenustatyta. Ar kalcipotriolio išsiskiria su motinos pienu, nežinoma. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairavimui ir mechanizmų valdymui Daivonex tepalas įtakos neturi.

  3. KAIP VARTOTI DAIVONEX

  Daivonex tepalą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusiems pacientams Paprastai Daivonex tepalas tepamas plonu sluoksniu ant pažeistų odos vietų 2 kartus per dieną: ryte ir vakare. Palaikomajam gydymui kai kuriems ligoniams pakanka tepti rečiau. Per savaitę galima suvartoti ne daugiau kaip 100 g tepalo. Vaikams Vyresniems kaip 12 metų vaikams pažeistos odos vietos tepamos Daivonex tepalu 2 kartus per dieną. Savaitės dozė negali būti didesnė kaip 75 g.

  Vaikams nuo 6 iki 12 metų pažeistos odos vietos tepamos Daivonex tepalu 2 kartus per dieną. Savaitės dozė negali būti didesnė kaip 50 g.

  Vaikams iki 6 metų: duomenų nepakanka. Tokio amžiaus vaikams vartoti preparato nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę Daivonex tepalo dozę Nuo didelių (daugiau kaip 100 g per savaitę) Daivonex tepalo dozių gali padidėti kalcio koncentracija kraujo serume. Nutraukus gydymą, šie pokyčiai greitai praeina.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Daivonex tepalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Gali būti nežymių šalutinių reiškinių, pvz., praeinantis odos sudirginimas ir, labai retai, veido dermatitas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI DAIVONEX

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Ant dėžutės ir tūbelės po ,,Tinka iki” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Daivonex vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Daivonex sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra kalcipotriolis. Viename grame tepalo yra 50 mikrogramų kalcipotriolio (kalcipotriolio hidrato pavidalu). Pagalbinės medžiagos yra dinatrio edetatas, dinatrio fosfato dihidratas, α-tokoferolis, skystasis parafinas, makrogolio stearilo eteris, propilenglikolis, išgrynintas vanduo ir minkštasis baltas parafinas.

  Daivonex išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Daivonex yra silpnai peršviečiamas gelsvai baltas tepalas. Daivonex išleidžiamas tūbelėmis po 30 g.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!