• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Daivobet Daivobet Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA DAIVOBET IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Daivobeto tepalas yra vaistas, kuriuo gydoma paprastoji žvynelinė.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT DAIVOBET

  Daivobet vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) kalcipotrioliui ar betametazonui arba bet kuriai pagalbinei Daivobet medžiagai. jeigu oda pažeista infekcijos (išskyrus atvejį, kai kartu vartojama infekciją naikinančių preparatų). jeigu oda pažeista virusų sukeltų ligų, yra opų ar žaizdų, odos uždegimas apie burną, spuogų, odos atrofija ar trapios odos venos, jeigu yra sutrikusi kalcio apykaita (tepalo sudėtyje yra kalcipotriolio), jeigu sergate sunkiu inkstų nepakankamumu arba sunkiomis kepenų ligomis.

  Žvynelinės pažeistos odos ląstelės pernelyg greitai dalijasi, todėl nespėja subręsti. Dėl to oda parausta, pleiskanoja ir plonėja. Daivobet tepalas sunormina odos ląstelių augimą ir brendimą.

  Specialių atsargumo priemonės, kurių reikia: - veido, plotą apie burną, akis, galvos plaukuotosios dalies Daivobet tepalu tepti negalima; - odą patepus kiekvieną kartą reikia nusiplauti rankas; - ilgai tepti didelį ligos pažeistą odos plotą arba pateptą vietą aptvarstyti galima tik gydytojo nurodymu; - jeigu sergate cukriniu diabetu prieš vartojant Daivobet, būtina pasitarti su gydytoju, kadangi tepalo sudėtyje esantys steroidai gali daryti poveikį cukraus kiekiui kraujyje. Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiosioms šiuo preparatu galima gydytis tik tuo atveju, jeigu gydytojas nustato, jog būtina.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Kūdikį krūtimi maitinančioms moterims šiuo preparatu galima gydytis tik tuo atveju, jeigu gydytojas nustato, jog tai būtina.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Daivobet gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI DAIVOBET

  Daivobet visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Suaugusieji Daivobet reikia tepti pažeistą odą vieną kartą per dieną. Rekomenduojama gydymo trukmė yra 4 savaitės. Praėjus šiam laikotarpiui, pakartotinai vartoti Daivobet tepalą galima pradėti tik gydytojui kontroliuojant. Yra patyrimo apie kartotinus gydymo kursus Daivobet tepalu, kurie truko 52 savaites. Dienos dozė neturi būti didesnė kaip 15 g tepalo, savaitės dozė - ne didesnė kaip 100 g tepalo. Tepamas plotas neturi viršyti 30 % kūno paviršiaus. Daivobet nepatariama vartoti vaikams ir jaunuoliams iki 18 metų.

  Pavartojus per didelę Daivobet dozę Vartojant daugiau kaip 100 g tepalo per savaitę, kraujyje gali padaugėti kalcio ir (arba) pasireikšti hipofizės bei antinksčių funkcijos slopinimas, dėl kurio gali prasidėti antrinis antinksčių funkcijos nepakankamumas. Vaisto vartojimą nutraukus, kalcio kiekis ir antinksčių funkcija sunormalėja. Jeigu manote, kad preparato perdozuota, būtina kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Jei įmanoma, jam reikėtų parodyti vaisto pakuotę.

  Pamiršus pavartoti Daivobet Pamiršus pasitepti, vėliau dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Daivobet, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausi nepageidaujami poveikiai: niežulys, odos bėrimas ir odos deginimo pojūtis. Nedažni – odos skausmas arba dirginimas, dermatitas, eritema, psoriazės paūmėjimas, folikulitas ir vartojimo vietos pigmentacijos pokyčiai, jautrumas šviesai, padidėjusio jautrumo reakcijos, įskaitant labai retai pasitaikančias angioedemos ir veido patinimo atvejus. Pustulinė psoriazė yra retas nepageidaujamas poveikis. Nuo kalcipotriolio ir betametazono gali pasireikšti šie šalutinio poveikio reiškiniai. Kalcipotriolis: vartojimo vietos reakcijos, niežulys, odos sudirginimas, deginimo ir gėlimo pojūtis, odos sausumas, eritema, bėrimas, dermatitas, egzema ir psoriazės paūmėjimas. Vartojant vietiškai, sisteminiai reiškiniai, pvz., hiperkalcemija, labai reti. Betametazonas: nuo vietinio vartojimo, ypač ilgo, gali prisidėti vietinių reakcijų, pvz., odos atrofija, telangiektazijos, ruoželiai, folikulitas, hipertrichozė, perioralinis dermatitas, alerginis kontaktinis dermatitas, depigmentacija ir koloido pripildyti baltieji spuogai.Gydant psoriazę, gali būti generalizuotos pustulinės psoriazės pavojus. Dėl vietinio kortikosteroidų vartojimo suaugusiems pacientams sisteminių nepageidaujamų reiškinių būna retai, tačiau jie gali būti sunkūs. Ypač ilgai gydant gali būti slopinami antinksčiai, vystytis katarakta, atsirasti infekcinių komplikacijų, padidėti akispūdis. Sisteminių reiškinių dažniau randasi, kai tepalas vartojamas po spaudžiamuoju (plastikiniu ar paprastu) tvarsčiu, ant didelių odos plotų ir ilgai gydant.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

  5. DAIVOBET LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje!

  Laikyti gamintojo pakuotėje, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Tūbelę atidarius, tepalo tinkamumo laikas yra 12 mėnesių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!