• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Crestor Crestor Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CRESTOR IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Crestor priklauso vaistų, vadinamų HMG KoA reduktazės inhibitoriais arba statinais, grupei. Jo vartojama padidėjusiai riebalinių medžiagų, vadinamų lipidais, koncentracijai kraujyje mažinti. Paprastai šio vaisto skiriama tada, kai lipidų koncentracijos nepavyksta sureguliuoti vien dieta ir fiziniu krūviu. Jeigu didelė lipidų koncentracija nemažinama, kraujagyslės gali susiaurėti kaupiantis riebalams jų sienelėse (tai viena dažniausių širdies ligų priežasčių).

  Crestor tiekiamas lizdiniuose lakštuose po 7 arba 28 tabletes.

  Gaminamos 3 stiprumų Crestor tabletės: Crestor 10 mg plėvele dengtos tabletės yra rožinės, apvalios, su vagele, pažymėtos “ZD4522” ir “10”; Crestor 20 mg plėvele dengtos tabletės yra rožinės ir apvalios, pažymėtos “ZD4522” ir “20”; Crestor 40 mg plėvele dengtos tabletės yra rožinės ir ovalios, pažymėtos “ZD4522” ir “40”.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CRESTOR

  Crestor vartoti draudžiama: jei Crestor, panašus vaistas arba kuri nors šio vaisto pagalbinė medžiaga buvo sukėlusi alerginę reakciją; nėščioms, mėginančioms pastoti ir žindančioms moterims; pacientams, sergantiems kepenų ligomis; pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu; pacientams, sergantiems raumenų liga – miopatija; kartu su ciklosporinu.

  Jei yra kuri nors iš aukščiau nurodytų problemų, apie ją pasakykite gydytojui.

  Jei Crestor vartojanti moteris pastoja, ji turi nedelsdama nutraukti šio vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

  Crestor 40 mg tablečių vartoti negalima: pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo inkstų nepakankamumu; jei sutrikusi skydliaukės funkcija; jei Jums arba Jūsų šeimos nariams diagnozuota paveldima raumenų liga; jei buvo pasireiškę raumenų sutrikimų vartojant kitus lipidų koncentraciją kraujyje mažinančius vaistus; jei piktnaudžiaujate alkoholiniais gėrimais; azijiečiams; kartu su kitais lipidų koncentraciją kraujyje mažinančiais vaistais – fibratais.

  Jei yra kuri nors iš aukščiau nurodytų problemų, apie ją pasakykite gydytojui.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu: pažeistos Jūsų kepenys arba inkstai; sutrikusi skydliaukės funkcija; Jums arba Jūsų šeimos nariams diagnozuota paveldima raumenų liga; buvo pasireiškę raumenų sutrikimų vartojant kitus lipidų koncentraciją kraujyje mažinančius vaistus; esate vyresnio kaip 70 metų amžiaus; reguliariai geriate daug alkoholinių gėrimų; vartojate fibratus (kitus lipidų koncentraciją kraujyje mažinančius vaistus).

  Jei, vartojant šį vaistą, dėl neaiškios priežasties pradėjo skaudėti raumenis, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kaip nurodyta aukščiau, tabletės sudėtyje yra laktozės, kuri gali sukelti sutrikimų nedaugeliui jos netoleruojančių pacientų.

  Sunkiai susirgę arba nuvykę į ligoninę, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate Crestor, kadangi šio vaisto vartojimą gali būti tikslinga trumpam nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimo vairuoti automobilį ir dirbti su technika Crestor neturėtų veikti.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines X medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate kitus vaistus (įskaitant pirktus be recepto), apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbu, jeigu vartojate ciklosporiną (pvz., persodinus orga­ną), varfariną ar ki­tą kraujo kre­šė­ji­mą slopinantį vaistą arba vaistą lipidų koncentracijai kraujyje mažin­ti – gemfibrozi­lį.

  3. KAIP VARTOTI CRESTOR

  Šias tabletes vartokite gydytojo nurodytu laiku ir būdu. Perskaitykite pakuotės etiketę. Jei dėl ko nors abejojate, klauskite gydytojo arba vaistininko.

  Iš pradžių paprastai geriama viena 10 mg Crestor tabletė per parą. Kai kuriems žmonėms gydytojas gali nuro­dy­ti iš pradžių gerti 5 mg 1 kartą per parą. 5 mg dozę galima gauti 10 mg tabletę su vagele perlaužus pu­siau.

  Gydytojas, patikrinęs lipidų koncentraciją kraujyje, gali nuspręsti didinti Crestor dozę iki Jums rei­kia­mos. Didžiausia paros dozė yra 40 mg.

  Tabletę nurykite nepažeistą, užgerdami vandeniu. Šį vaistą galima vartoti bet kuriuo paros laiku, valgant arba kitu metu. Vis dėlto stenkitės kasdien jį gerti tuo pačiu laiku (tai padės neužmiršti).

  Nenutraukite šių tablečių vartojimo, net jeigu jaučiatės gerai, nebent nurodytų gydytojas arba pastotumėte.

  Pamiršus pavartoti Crestor Dėl to nerimauti nereikia. Užmirštą dozę praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą.

  Pavartojus per didelę Crestor dozę Kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią ligoninę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Crestor, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Paprastai jis būna lengvas ir trumpalaikis. Dažniausiai pasireiškia galvos skausmas, raumenų skausmas, skrandžio skaus­mas, bendras silpnumas, vidurių užkietėjimas, galvos svaigimas ir pykinimas. Rečiau išberia odą, atsi­randa niežulys ir dilgėlinė. Labai retais atvejais gali pasireikšti gelta, hepatitas (kepenų liga) arba ne­jau­tra. Retais atvejais kai kuriems žmonėms gali pasireikšti pankreatitas (kasos uždegimas) arba sunki alerginė reakcija. Nedelsdami nu­trau­kite Crestor vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu atsiranda alerginės reakcijos simptomų: pasunkėjęs kvėpavimas su veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklų patinimu ar be jo; veido, lūpų, liežuvio ir (ar) gerklų patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas; stiprus odos niežulys susidarant iškilimų joje.

  Be to, nedaugeliui Crestor vartojančių žmonių pasireiškė nemalonus poveikis raumenims, todėl jei juos pradeda skaudėti dėl neaiškios priežasties arba skauda ilgiau negu įprasta, atsargumo dėlei reikia kuo greičiau kreiptis į gydytoją, kuris gali ištirti kraują raumenų būklei įvertinti.

  Nerimauti dėl aukščiau išvardyto galimo šalutinio poveikio nereikia, kadangi Jums jo gali nepasireikšti.

  Jei manote, kad, vartojant Crestor, pasireiškė aukščiau nurodytas arba kitoks šalutinis poveikis, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. CRESTOR LAIKYMO SĄLYGOS

  Crestor (kaip ir visus kitus vaistus) laikykite saugioje, vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje (šis vaistas gali jiems pakenkti). Laikykite ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikykite gamintojo pakuotėje. Jei gydytojas patarė daugiau šių tablečių nevartoti, grąžinkite jas vaistininkui. Nevartokite šių tablečių pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui (grąžinkite jas vaistininkui).

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!