• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • COZAAR COZAAR Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA COZAAR IR KAM JIS VARTOJAMAS

  COZAAR yra angiotenzino II receptorių antagonistas, mažinantis kraujospūdį. Gydytojas COZAAR skiria šiais atvejais: - insulto rizikai mažinti, jeigu padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjusi kairiojo skilvelio – svarbiausios kraują varinėjančios širdies kameros – sienelė; - inkstų ligos progresavimui lėtinti, jeigu yra 2-ojo tipo cukrinis diabetas ir baltymo šlapime (proteinurija). COZAAR tausoja inkstus. Inkstų ligą galima įvertinti ištyrus baltymo kiekį šlapime. - arterinei hipertenzijai (didelio kraujospūdžio ligai) arba širdies nepakankamumui (nusilpusi širdies veikla) gydyti. Įrodyta, kad COZAAR sumažina insulto riziką pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis skilvelis (žr. “Kas žinotina prieš vartojant COZAAR. Skyrimas juodaodžiams pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis skilvelis”). Įrodyta, kad 2-ojo tipo diabetu sergantiesiems, kurių šlapime yra baltymo, COZAAR sulėtino inkstų ligos progresavimą.

  Kaip veikia COZAAR?

  COZAAR plečia kraujagysles, todėl širdžiai lengviau varinėti kraują po visą organizmą. Tai padeda mažinti padidėjusį kraujospūdį. Be to, pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis širdies skilvelis, COZAAR padeda sumažinti insulto, riziką. Be kraujospūdį mažinančio poveikio, COZAAR padeda tausoti 2-ojo tipo diabetu sergančių pacientų, kurių šlapime yra baltymo, inkstus. Daugeliui pacientų, kuriems yra širdies nepakankamumas, COZAAR gerina širdies veiklą.

  2. Kas Žinotina prieŠ vartojant COZAAR

  COZAAR vartoti negalima: nėštumo metu; jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei COZAAR medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Ką reikia pasakyti gydytojui ar vaistininkui prieš pradedant vartoti COZAAR? Gydytojui ar vaistininkui papasakokite apie visas medicinines problemas, kurias turite arba turėjote, taip pat apie alergiją bei apie tai, jei neseniai gausiai vėmėte arba viduriavote. Gydytojui būtina žinoti, jei sergate kepenų arba inkstų liga.

  Kitų vaistų vartojimas Paprastai COZAAR nesąveikauja su maistu ar kitais vaistais, kuriuos Jūs galbūt vartojate. Tačiau turėtumėte pasakyti gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate ar ketinate vartoti, taip pat ir tuos, kuriuos įsigijote be recepto. Būtinai pasakykite gydytojui, jei vartojate kalio kiekį papildančių vaistų, kalį sulaikančių preparatų arba kalio turinčių druskos pakaitalų.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis COZAAR nepatariama vartoti nėščiosioms ar žindyvėms. Jei esate nėščia arba pastojote vartodama COZAAR, šio vaisto daugiau nebegerkite ir kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Beveik visi pacientai gali tai daryti, bet tol, kol nesužinosite, kaip toleruojate vaistą, nepatartina atlikti užduočių, kuomet reikia labai sutelkti dėmesį (pavyzdžiui, vairuoti automobilį ar valdyti pavojingus mechanizmus).

  Vaikai Duomenų gydant hipertenzija sergančius vaikus nuo 6 metų nepakanka (žr. "Kaip vartoti COZAAR"). Gydytojas nuspręs, ar COZAAR yra tinkamas konkrečiam vaikui, kuriam yra padidėjęs kraujospūdis.

  Senyvi žmonės Paprastai COZAAR veiksmingas ir vienodai gerai toleruojamas daugumos vyresnių ir jaunesnių suaugusių pacientų. Daugumai vyresnių pacientų reikia tokių pat dozių kaip ir jaunesniems.

  Skyrimas juodaodžiams pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis skilvelis Per tyrimą, kuriame dalyvavo pacientai, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs širdies kairysis skilvelis, įrodyta, kad COZAAR sumažina insulto ir infarkto riziką bei padeda ilgiau gyventi. Tačiau šio teigiamo poveikio, lyginant su kitu kraujospūdį mažinančiu vaistu atenololiu, per šį tyrimą nenustatyta juodaodžiams pacientams.

  3. Kaip vartoti COZAAR

  Vartokite COZAAR kasdien, tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jis, atsižvelgdamas į Jūsų būklę ir į tai, ar vartojate kitus vaistus, nuspręs, kokia COZAAR dozė Jums tinkamiausia. Svarbu COZAAR vartoti tiek laiko, kiek skiria gydytojas, kad galėtumėte tinkamai kontroliuoti savo kraujospūdį.

  Dozavimas suaugusiesiems

  Didelio kraujospūdžio liga suaugusiesiems Daugumai pacientų, kurių kraujospūdis padidėjęs, įprastinė COZAAR dozė yra 50 mg vieną kartą per parą kraujospūdžiui kontroliuoti 24 valandas.

  Pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis širdies skilvelis, įprastinė COZAAR dozė yra 50 mg vieną kartą per parą. Dozę galima padidinti iki 100 mg vieną kartą per parą.

  Širdies nepakankamumas Paprastai pradinė dozė yra 12,5 mg vieną kartą per parą. Gydytojas šią dozę Jums pamažu didins, kol bus pasiekta ta dozė, kuri Jums yra tinkamiausia. Įprastinė dozė ilgalaikiam gydymui yra 50 mg vieną kartą per parą.

  2-ojo tipo diabetas, kai šlapime yra baltymo Daugumai pacientu COZAAR dozė paprastai yra 50 mg vieną kartą per parą. Dozę galima padidinti iki 100 mg vieną kartą per parą.

  COZAAR gali būti vartojama su maistu arba be jo. Kad būtų patogiau vartoti ir lengviau prisiminti, stenkitės COZAAR išgerti kasdien tuo pačiu laiku.

  Dozavimas vaikams

  Didelio kraujospūdžio liga vaikams nuo 6 iki 16 metų Vaikams, galintiems nuryti tabletę ir sveriantiems nuo 20 iki 50 kg, rekomenduojama 25 mg vieną kartą per parą dozė. Dozė gali būti padidinta iki maksimalios 50 mg vieną kartą per parą dozės.

  Vaikams, sveriantiems 50 kg ir daugiau, pradinė dozė yra 50 mg vieną kartą per parą. Dozė gali būti padidinta iki maksimalios 100 mg vieną kartą per parą dozės.

  Gydytojas pakoreguos dozę atsižvelgdamas į vaiko kūno masę ir atsaką į kraujospūdžio mažinimą.

  Pavartojus per didelę COZAAR dozę

  Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau Jums būtų suteikta medicinos pagalba.

  Pamiršus pavartoti COZAAR

  Stenkitės COZAAR vartoti kasdien kaip paskirta. Tačiau, vieną dozę praleidus, papildomos dozės vartoti nereikia. Tiesiog toliau vaistą vartokite kaip įprasta.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  COZAAR, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Kai kuriems pacientams gali atsirasti galvos svaigimas, nuovargis, lengvumo galvoje jausmas, bėrimas ar dilgėlinė.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kai kuriems pacientams, ypač sergantiems 2-ojo tipo diabetu, kurių šlapime yra baltymo, kraujyje gali padidėti kalio kiekis. Pasakykite gydytojui, jeigu Jūsų inkstai nesveiki ir sergate 2-ojo tipo diabetu ir šlapime yra baltymo, ir (arba) vartojate kalio papildus, kalio kiekį tausojančius vaistus ar kalio turinčius druskos pakaitalus.

  Jei Jums pasireiškė alerginė reakcija, tinsta veidas, lūpos, gerklė ir (arba) liežuvis, nustokite vartoti COZAAR ir tuoj pat kreipkitės į gydytoją.

  Kaip daugiau sužinoti apie COZAAR ir savo būklę?

  Išsamiau apie tai Jus informuos gydytojas arba vaistininkas, kurie daugiau žino apie vaistą ir Jūsų būklę.

  5.KAIP LAIKYTI COZAAR

  Laikyti ne aukštesnėje 30 C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje,kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Nevartokite šio vaisto, jei pasibaigęs galiojimo laikas, nurodytas skaitmenimis ant dėžutės. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji – metus.

  6.KITA INFORMACIJA

  COZAAR sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra losartano kalio druska. Vienoje tabletėje jos yra 50 mg.

  - Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, pregelifikuotas krakmolas, magnio stearatas, hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, titano dioksidas, karnaubo vaškas. Tabletėje yra 4,24 mg (0,108 mmol) kalio.

  COZAAR tabletėse yra labai nedaug kalio, todėl jis negali pakeisti kalio kiekį papildančių vaistų. Jei gydytojas Jums paskyrė kalio kiekį papildančių preparatų, laikykitės jo nurodymų.

  COZAAR išvaizda ir kiekis pakuotėje

  COZAAR 50 mg yra balta ovali tabletė, kurios vienoje pusėje yra įspausta "952", kitoje – vagelė. Pakuotėje yra 28 tabletės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!