• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Coverex Coverex Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA COVEREX IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Coverex tiekiamas kartoninėmis dėžutėmis, kurių kiekvienoje yra 30 tablečių su vagele.

  Coverex yra angiotenziną konvertuojančių fermentų (AKF) inhibitorius. Jis slopina natūralios organizmo medžiagos angiotenzino II, kuris sutraukdamas kraujagysles didina kraujospūdį, gamybą. Coverex tinka arterinei hipertenzijai ir staziniam širdies nepakankamumui gydyti bei stabilia krūtinės angina sergantiems ligoniams, kurie patyrė miokardo infarktą ir (arba) revaskuliarizaciją, širdies ir kraujagyslių reiškinių rizikai mažinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT COVEREX

  Coverex vartoti negalima: jeigu buvo pasireiškusi padidėjusio jautrumo reakcija perindopriliui, bet kuriai kitai sudedamajai Coverex tablečių daliai arba kitokiems AKF inhibitoriams; moteris yra nėščia arba krūtimi maitina kūdikį.

  Specialios atsargumo priemonės Vartojant Coverex, gali atsirasti sausas kosulys. Jeigu jis pasireiškia, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų, ar vaistu naudinga gydytis toliau. Jeigu pirmą gydymo Coverex mėnesį atsiranda arba pasunkėja krūtinės anginos (skausmo širdies plote) priepuolis, reikia kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų, ar vaistu naudinga gydytis toliau Hemodializuojamiems ligoniams galima alerginė reakcija. Galima hiperkalemija, ypač ligoniams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu. Vaikų Coverex gydyti nerekomenduojama, kadangi vaisto poveikis jiems netirtas.

  Jeigu yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių, informuokite gydytoją. Hipotenzija arba būklė po gydymosi bedruske dieta. Inkstų arba širdies funkcijos nepakankamumas, inkstų arterijų susiaurėjimas. Jeigu Jums bus atliekama operacija, apie Coverex vartojimą pasakykite anesteziologui.

  Jeigu kyla abejonių, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

  Kitų vaistų vartojimas Kad nepasireikštų Coverex ir kitokių preparatų sąveika, gydytojui arba vaistininkui visuomet pasakykite, kokių vaistų vartojate. Labai svarbu jiems pasakyti, jeigu vartojate: - antihipertenzinių preparatų (kraujospūdį mažinantis poveikis gali sumuotis); - kalio druskų, kalį organizme sulaikančių diuretikų, pvz., spironolaktono, triamtereno ar amilorido (jų kartu su Coverex vartoti nerekomenduojama); - neuroleptikų, imipramino tipo antidepresantų (didėja ortostatinės hipotenzijos pasireiškimo pavojus). - Prieš gydymą Coverex diuretikų vartojimą, jeigu įmanoma, reikia nutraukti. Ličio preparatų kartu su Coverex reikia vartoti atsargiai.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Coverex vartojimas su maistu ir gėrimais Coverex rekomenduojama gerti prieš valgį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu pastosite Coverex vartojimo metu, informuokite šio vaisto skyrusį ir nėštumą prižiūrintį gydytojus ir laikykitės jų nurodymų. Gydytoją reikia informuoti ir tuo atveju, jeigu planuosite pastoti. Coverex vartojančioms moterims kūdikio krūtimi maitinti negalima. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dėl kraujospūdžio mažėjimo kai kuriems žmonėms galima reakcija, dėl kurios gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Coverex medžiagas Vienoje Coverex 4 mg tabletėje yra maždaug 62 mg laktozės. Vartojant vaisto taip, kaip rekomenduojama, su kiekviena tablete į organizmą patenka maždaug 62 mg laktozės. Toks kiekis netinka žmonėms, kuriems yra laktazės stygius, galaktozemija arba gliukozės ar galaktozės pasisavinimo žarnyne sutrikimo sindromas. Jeigu gydytojas Jus buvo perspėjęs dėl kai kurių angliavandenių netoleravimo, prieš pradėdami vartoti preparatą, pasitarkite su gydytoju.

  3. KAIP VARTOTI COVEREX

  Coverex visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Coverex rekomenduojama gerti kartą per parą, ryte, prieš pusryčius. Hipertenzijai gydyti Rekomenduojama paros dozė yra 4 mg (viena Coverex 4 mg tabletė). Jei reikia, dozę palaipsniui galima padidinti ir vartoti po 8 mg (dvi Coverex 4 mg tabletes) per parą.

  Staziniam širdies nepakankamumui gydyti Rekomenduojama paros dozė yra 2 mg (pusė Coverex 4 mg tabletės). Palaikomojo gydymo metu įprastinė veiksminga paros dozė yra 2 – 4 mg.

  Širdies ir kraujagyslių sistemos reiškinių rizikai mažinti Rekomenduojama paros dozė yra 4 mg (viena Coverex 4 mg tabletė). Po dviejų gydymo savaičių paros dozę galima palaipsniui padidinti ir kartą per parą gerti po 8 mg (dvi Coverex 4 mg tabletes). Senyviems žmonėms pirmą gydymo savaitę reikia kartą per parą gerti po 2 mg (pusę Coverex 4 mg tabletės), antrą savaitę  po 4 mg (vieną Coverex 4 mg tabletę), vėliau paros dozę galima padidinti iki 8 mg (dviejų Coverex 4 mg tablečių).

  Vaisto visuomet reikia vartoti tiksliai taip, kaip gydytojo liepta.

  Pavartojus per didelę Coverex dozę Pavartojus per didelę dozę, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją. Perdozavimo simptomai turėtų būti susiję su hipotenzija. Vaisto perdozavus, plaunamas skrandis ir kiek galima greičiau pradedama į veną infuzuoti izotoninio natrio chlorido tirpalo. Veikliąją Coverex tablečių medžiagą perindoprilį iš organizmo galima pašalinti dialize.

  Pamiršus pavartoti Coverex Pamiršus vieną arba daugiau kartų Coverex išgerti įprastiniu laiku, dvigubą dozę gerti draudžiama. Tokiu atveju preparato reikia vartoti įprastine tvarka, t. y. gerti vieną tabletę prieš kitą valgymą.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Coverex, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti įvairaus sunkumo šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.  Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra kosulys (dažniausiai sausas, dirginantis), galvos skausmas ir svaigimas, astenija, mėšlungis, diegliai, hipotenzija, virškinimo trakto veiklos sutrikimas ir odos išbėrimas.  Nedažnai atsirandantis poveikis yra burnos džiūvimas, nuotaikos, miego ir seksualinės funkcijos sutrikimas.  Jeigu pradeda dusinti, sutinsta veidas ar liežuvis, medikamento vartojimą būtina nutraukti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.  Gali kisti įvairių laboratorinių tyrimų duomenys: kraujyje šiek tiek sumažėja hemoglobino kiekis, nedaug padidėja kalio koncentracija, padaugėja karbamido ir kreatinino.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI COVEREX

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Coverex 4 mg specialių laikymo sąlygų nereikia.

  6. KITA INFORMACIJA

  Coverex sudėtis

  Veiklioji medžiaga: vienoje tabletėje yra 4 mg tert-Butilamino perindoprilio, atitinkančio 3,338 mg perindoprilio. Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.

  Coverex išvaizda ir kiekis pakuotėje Išvaizda: baltos lazdelės formos tabletės, su dalijimo įranta iš abiejų pusių. Pakuotė: Coverex pakuotėje yra trisdešimt 4 mg tablečių su dalijimo įranta.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!