• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • COSOPT COSOPT Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA COSOPT IR KAM JIS VARTOJAMAS

    COSOPT yra sudėtiniai karboanhidrazę slopinančio vaisto ir b adrenoblokatoriaus (abu skirtingu būdu mažina akispūdį) lašai akims.

    COSOPT paskirtas mažinti padidėjusį akispūdį sergant glaukoma arba akių hipertenzija.

    Padidėjęs akispūdis gali pažeisti regos nervą, dėl to pablogėja rega ir net apankama. Mažai yra požymių, pagal kuriuos galėtumėte pajusti, kad akispūdis padidėjęs. Tai gali nustatyti gydytojas, ištyręs Jūsų akis. Jei akispūdis padidėjęs, nuolat turėsite tikrintis akis ir matuoti akispūdį.

    2. Kas žinotina prieš vartojant COSOPT

    COSOPT vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei COSOPT medžiagai, - jeigu sergate ar sirgote astma, - jeigu sergate lėtine obstrukcine plaučių liga, - jeigu sergate kai kuriomis širdies ligomis.

    Pasakykite gydytojui apie visas buvusias ar esamas medicinines problemas, ypač apie astmą ir kitas plaučių arba širdies ligas, apie bet kokią alergiją vaistams.

    Kai ryškiai sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija Pasakykite savo gydytojui, jei sergate ar sirgote inkstų ar kepenų ligomis.

    Specialių atsargumo priemonių reikia:

    Jeigu akys sudirgsta ar atsiranda naujų akių pažeidimų, pvz., paraudimas ar vokų patinimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

    Jei įtariate, kad COSOPT sukėlė alerginę reakciją (pvz., odos bėrimą ar akių paraudimą ir niežėjimą), vaisto nebevartokite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

    Jei: Jums atsirado akių infekcija; jas susižeidėte, Jums bus atliekama akių chirurginė operacija; pasireiškė reakcija, kuriai būdingi nauji simptomai ar pablogėjo jau esantys.

    Jei nešiojate minkštuosius kontaktinius lęšius, prieš vartodami COSOPT, pasitarkite su gydytoju.

    Kitų vaistų vartojimas

    Pasakykite savo gydytojui apie visus vaistus, taip pat ir kitus lašus akims, kuriuos vartojate arba ketinate vartoti, taip pat ir tuos, kuriuos įsigijote be recepto. Tai ypač svarbu, jei vartojate vaistus kraujospūdžiui mažinti ar širdžiai gydyti arba dideles aspirino dozes.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis

    Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia ar ketinate pastoti. Gydytojas nuspręs, ar galite vartoti COSOPT.

    Kol maitinate krūtimi, nevartokite COSOPT. Pasitarkite su gydytoju, jei ketinate žindyti krūtimi

    Vaikai

    COSOPT vaikams skirti nerekomenduojama.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    COSOPT gali sukelti šalutinių poveikių, kurie gali paveikti Jūsų gebėjimą vairuoti ir (arba) valdyti mechanizmus (žr. "GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS").

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines COSOPT medžiagas

    COSOPT sudėtyje yra konservanto benzalkonio chlorido. Jo gali kauptis minkštuosiuose kontaktiniuose lęšiuose. Jei nešiojate kontaktinius lęšius, prieš vartodami COSOPT, pasitarkite su savo gydytoju.

    3. Kaip vartoti COSOPT

    COSOPT visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Tinkamą dozę ir gydymosi trukmę nustatys gydytojas.

    Įprastinė dozė yra vienas lašas į pažeistą akį(-s) rytą ir vakare.

    Jei kartu su COSOPT vartojate kitus lašus akims, tarp atskirų vaistų lašinimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 minučių.

    Nepasitarę su gydytoju, vaisto dozės nekeiskite. Jei gydymą turite nutraukti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

    Buteliuko antgalio neprilieskite prie akies ar greta esančių audinių, nes galite užsikrėsti akių infekcijas sukeliančiomis bakterijomis, dėl ko akys gali būti stipriai pažeidžiamos, kartais galima net apakti. Kad buteliukas neužsikrėstų, nelieskite jo antgalio prie jokių paviršių.

    Kaip vartoti

    1.Prieš vartodami vaistą pirmąjį kartą, patikrinkite, ar nepažeista apsauginė buteliuko plėvelė. Tarp neatidaryto buteliuko ir jo kamščio gali būti plyšys.

    2.Kad kamštis atsidarytų, nuimkite apsauginę plėvelę.

    3.Norėdami atidaryti buteliuką, kamštį sukite pagal rodykles.

    4.Atloškite galvą ir šiek tiek patraukite žemyn apatinį voką, kad tarp voko ir akies susidarytų maišelis.

    5.Apverskite buteliuką ir, kaip parodyta, nykščiu ar smiliumi lengvai paspauskite nurodytą vietą, norėdami įlašinti vieną lašą į akį, kaip nurodė gydytojas. NELIESKITE AKIES AR VOKO BUTELIUKO ANTGALIU.

    6.Jei gydytojas nurodė, 4 ir 5 punktuose nurodytus veiksmus kartokite kitai akiai. 7.Užsukite kamštį, kol jis be plyšio prisiglaudžia prie butelio. Nepersukite kamščio. 8.Dozuojančio buteliuko antgalis sukonstruotas atmatuotam lašui lašinti; todėl nepadidinkite jo angos. 9.Suvartojus visas dozes, truputį COSOPT liks buteliuke. Nesirūpinkite, nes buvo pridėta papildomai vaisto ir Jūs gausite visas COSOPT dozes, kurias išrašė Jums gydytojas. Nesistenkite pašalinti iš buteliuko vaisto pertekliaus.

    Pavartojus per didelę COSOPT dozę

    Jei įlašinote per daug lašų į akis ar nurijote šiek tiek buteliuko turinio, be kitų simptomų, Jums gali svaigti galva, pasunkėti kvėpavimas ar galite jausti, kad tapo retesnis pulsas. Tuomet nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

    Pamiršus pavartoti COSOPT

    Svarbu COSOPT vartoti taip, kaip nurodė gydytojas.

    Prisiminę, kad praleidote vieną lašinimą, kuo greičiau tai atlikite. Tačiau, jei jau beveik laikas sekančiam lašinimui, praleistojo nebelašinkite ir toliau gydykitės kaip įprasta.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    COSOPT kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Jums gali būti šių akių simptomų - deginimas, dūrimas, paraudimas, miglotas matymas, ašarojimas ar niežėjimas. Įsilašinę lašų į akis, galite pajusti kartumą burnoje.

    Retkarčiais gali pasireikšti kitų šalutinių poveikių, net sunkių. Tai gali būti pavyzdžiui pasunkėjęs kvėpavimas, regos sutrikimai, nereguliarus ir sulėtėjęs širdies ritmas.

    Apie šalutinius poveikius pasiteiraukite gydytojo ar vaistininko, kurie daugiau apie tai žino.

    Nedelsdami praneškite savo gydytojui ar vaistininkui apie pasireiškusius šiuos ar kitus neįprastus požymius.

    Kaip daugiau sužinoti apie COSOPT, padidėjusį akispūdį ir glaukomą?

    Daugiau galite sužinoti iš gydytojo arba vaistininko, kurie turi išsamią informaciją apie COSOPT ir jūsų akių būklę.

    5. KAIP LAIKYTI COSOPT

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Ant buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, COSOPT vartoti negalima. Nevartokite šio vaisto, jei pasibaigęs tinkamumo laikas, nurodytas keturiais skaitmenimis ant dėžutės. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji du – metus.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 oC temperatūroje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

    Atidarius buteliuką tirpalo tinkamumo laikas 4 savaitės.

    6. KITA INFORMACIJA

    COSOPT sudėtis:

    - Veikliosios medžiagos yra dorzolamidas ir timololis. 1 ml tirpalo yra 20 mg dorzolamido (22,26 mg dorzolamido hidrochlorido) ir 5,00 mg timololio (6,83 timololio maleato).

    - Pagalbinės medžiagos yra natrio citratas (dihidratas), hidroksietilceliuliozė, natrio hidroksidas, manitolis, vanduo injekcijoms ir benzalkonio chloridas.

    COSOPT išvaizda ir kiekis pakuotėje

    COSOPT yra sterilūs akių lašai. COSOPT išleidžiamas 5 ml „OCUMETER Plus“ akių lašus dozuojančiais buteliukais.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!