• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Conpin Conpin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės IR KAM JoS VARTOJAMoS

  Izosorbido mononitratas yra organinių nitratų grupės preparatas. Jis, kaip kraujagysles plečiantis vaistas, vartojamas krūtinės anginai gydyti. Organiniai nitratai atpalaiduoja širdies kraujagyslių sienelių raumenis. Tai sumažina širdies krūvį ir palengvina jos darbą. Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra skirtos: krūtinės anginos priepuolių (krūtinės skausmo) profilaktikai; ilgalaikiam krūtinės anginos gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletes

  Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletes vartoti negalima: jei esate alergiškas (padidėjęs jautrumas) izosorbido mononitratui, kitiems nitratams arba bet kuriai pagalbinei Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių medžiagai; jei sergate uždaro kampo glaukoma (padidėjęs akispūdis); jei dėl galvos traumos Jums padidėjęs smegenų spaudimas arba išsiliejo kraujas į smegenis; jei Jums yra sunki mažakraujystė; jei sergate viena iš šių širdies ligų: hipertrofine obstrukcine kardiomiopatija, konstrikciniu perikarditu arba perikardo tamponada; jeigu Jums pasireiškė ūmus kraujotakos nepakankamumas (šokas, kolapsas); jei Jus ištiko kardiogeninis šokas, išskyrus tuos atvejus, kai gydytojas jau ėmėsi tinkamų gydymo priemonių; jei Jūsų kraujo spaudimas yra labai mažas (sistolinis kraujo spaudimas mažesnis nei 90 mmHg).

  Jei pacientas, vartojantis Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių arba kitų nitratų, pavartoja fosfodiesterazės-5-inhibitorių, t. y. vaistų nuo erekcijos sutrikimo (pvz., sildenafilio, vardenafilio arba tadalafilio), galimas didelis ir net pavojingas kraujo spaudimo kritimas. Dėl jo gali ištikti kolapsas, sąmonės netekimas ir net mirtis. Vadinasi, Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių kartu su fosfodiesterazės-5-inhibitoriais vartoti draudžiama.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - kai mažas prisipildymo spaudimas, pvz., dėl ūmaus miokardo infarkto, susilpnėjusios kairiojo širdies skilvelio funkcijos (kairio skilvelio nepakankamumo). Reikia saugoti, kad sistolinis kraujo spaudimas nebūtų mažesnis negu 90 mm Hg; - jei sumažėjęs kraujo tūris, buvo pasireiškusi hipotenzija (mažas kraujospūdis) arba dešiniojo širdies skilvelio infarktas; - jei susiaurėję širdies vožtuvai (yra aortos arba dviburio vožtuvo stenozė); - jeigu tikėtinas kraujotakos reguliacijos sutrikimus, sukeliamas mažo kraujo spaudimo; - jei sergate kepenų arba inkstų liga; - kai sergate liga, kurios metu padidėja vidinis kaukolės spaudimas (iki šiol tolesnis spaudimo didėjimas buvo nustatytas tik tais atvejais, kai į veną buvo leistos didelės glicerolio nitrato dozės).

  Šis vaistas netinka staiga prasidedančiam (ūmiam) krūtinės anginos priepuoliui gydyti. Jūsų gydytojas suteiks papildomos informacijos apie tai.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kraujospūdį mažinantis poveikis gali sustiprėti jei:

  vartojate kitus kraujagysles plečiančius vaistus; kartu vartojate kraujo spaudimą mažinančius vaistus (pvz., beta adrenoreceptorių blokatorius, diuretikus, kalcio kanalų blokatorius, AKF inhibitorius); vartojate neuroleptikus ir vaistus nuo psichikos ligų, tokių kaip depresija; išgėrėte alkoholio; kartu vartojate metabolizme dalyvaujančio fermento CYP3A4 funkciją slopinančių vaistų, pavyzdžiui, priešgrybelinius azolus, ciprofloksaciną, klaritromiciną, diklofenaką, doksicikliną, eritromiciną, imatinibą, izoniazidą, nefazodoną, nikardipiną, propofolį, proteazių inhibitorius, chinidiną ar verapamilį; išgėrėte vaistų nuo erekcijos funkcijos sutrikimo, kurių sudėtyje yra fosfodiesterazės-5-inhibitorių (pvz., sildenafilio, tadalafilio, vardenafilio. Žr. skyrių „Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletes vartoti draudžiama“).

  Metabolizme dalyvaujančio fermento CYP3A4 funkciją stiprinantys vaistai gali susilpninti izosorbido mononitrato kraujo spaudimą mažinantį poveikį. Tai aminogliutetimidas, karbamazepinas, nafcilinas, nevirapinas, fenobarbitalis, fenitoinas ir rifamicinai.

  Kartu su Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletėmis vartojant dihidroergotaminą, gali padidėti dihidroergotamino kiekis ir tokiu būdu sustiprėti jo kraujo spaudimą didinantis poveikis.

  Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais Jums patariama NEGERTI alkoholio vartojant šį vaistą. Jeigu dėl to kilo klausimų, pasikalbėkite su savo gydytoju.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletes nėščiosios moterys turėtų vartoti atsargiai ir tik gydytojui paskyrus, nes nėra pakankamai duomenų apie vaisto vartojimą nėštumo laikotarpiu. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nežinoma, kiek izosorbido mononitrato išsiskiria su motinos pienu. Jei moteris žindymo laikotarpiu vartoja Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletes, būtina stebėti, ar kūdikiui nepasireikš vaisto poveikis. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės gali sukelti galvos svaigimą. Prieš vairavimą ir mechanizmų valdymą reikia būti tikram, kad toks poveikis neatsirado. Jis dažniausia pasireiškia gydymo pradžioje, padidinus dozę, pakeitus preparatą arba pavartojus alkoholio.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletes

  Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Prarykite pailginto atpalaidavimo tabletes nekramtydami ir užgerkite pakankamu kiekiu skysčio (pvz., stikline vandens).

  Įprasta dozė yra viena tabletė (100 mg) per dieną. Gydymas paprastai pradedamas nuo mažesnės dozės, kuri palaipsniui didinama iki reikiamos. Gydytojas pamokys Jus kaip tai padaryti. Šį vaistą vartoti reikia tiek laiko, kiek skyrė gydytojas. Nustoti vartoti vaistą be jo nurodymo pavojinga. Jeigu Jums atrodo, kad Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, pakalbėkite apie tai su savo gydytoju arba vaistininku.

  Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės vaikams netinka, nes nėra duomenų apie vaisto saugumą ir veiksmingumą šio amžiaus pacientams.

  Jeigu manote, kad Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Pavartojus per didelę Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių dozę Jei išgėrėte per daug Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių, nedelsdami vykite į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba susisiekite su savo gydytoju. Priklausomai nuo perdozuoto kiekio, gali labai kristi kraujo spaudimas (pasireiškia hipotenzija), refleksiškai pagreitėti pulsas (tachikardija), atsirasti galvos skausmas ar sukimasis, silpnumas, alpimas, odos paraudimas, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Pamiršus pavartoti Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Jeigu įprastiniu laiku tabletę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, o toliau tęskite gydymą taip, kaip skyrė gydytojas. Jeigu pradėtumėte nerimauti, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Nustojus vartoti Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių Jeigu vaisto vartojimas nutraukiamas be gydytojo leidimo, gydymo sėkmingumas tampa rizikingas.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nepageidaujamas poveikis suskirstytas pagal jo pasireiškimo dažnį:

  Labai dažni: dažniau nei 1 iš 10 pacientų Dažni: rečiau nei 1 iš 10, tačiau dažniau nei 1 iš 100 pacientų Nedažni: rečiau nei 1 iš 100, tačiau dažniau nei 1 iš 1000 pacientų Reti: rečiau nei 1 iš 1 000, tačiau dažniau nei 1 iš 10 000 pacientų Labai reti: rečiau nei 1 iš 10 000 pacientų, tarp jų ir pavieniai atvejai

  Nervų sistemos sutrikimai Labai dažni: pradėjus gydymą gali pasireikšti vadinamasis nitratinis galvos skausmas, tačiau patirtis rodo, kad dažniausiai jis praeina, jei pacientas nepertraukiamai kelias dienas vartoja vaistą. Dažni: galvos svaigimas ar sukimasis.

  Širdies sutrikimai Dažni: refleksinis pulso padažnėjimas dėl sumažėjusio kraujo spaudimo. Nedažni: krūtinės anginos simptomų pasunkėjimas dėl stipraus kraujo spaudimo sumažėjimo, prieširdžių virpėjimas, širdies ritmo sutrikimas, pasireiškiantis pulso sulėtėjimu.

  Kraujagyslių sutrikimai Dažni: kraujo spaudimo kritimas ir (arba) ortostatinė hipotenzija pradėjus vartoti vaistą arba padidinus jo dozę. Nedažni: gali pasireikšti stiprus kraujo spaudimo kritimas.

  Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni: pykinimas, vėmimas.

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Nedažni: impotencija.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažni: praeinantis odos paraudimas, alerginės odos reakcijos. Labai reti: sunkus odos uždegimas (eksfoliacinis dermatitas).

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dažni: silpnumas. Nedažni: kolapsas, kartais kartu ir staigus sąmonės praradimas.

  Pastaba - Vartojant Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletes gali pasireikšti laikina hipoksemija dėl santykinio kraujo persiskirstymo per mažai ventiliuojamose alveolių srityse. Tai gali sukelti nepakankamą miokardo aprūpinimą deguonimi išemine širdies liga sergantiems pacientams. - Gali atsirasti tolerancija ar kryžminės tolerancija kitiems nitratų preparatams. Kad vaisto poveikis nesilpnėtų arba visiškai neišnyktų, ilgai didelių vaisto dozių vartoti nerekomenduojama. - Jei kuri nors iš minėtų šalutinių reakcijų pasireiškia, kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys jų sunkumą ir imsis atitinkamų priemonių. - Pasireiškus pirmiesiems alergijos Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletėms požymiams, vaisto vartojimą nedelsiant reikia nutraukti.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI CONPIN 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletes

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Conpin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tablečių sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra izosorbido mononitratas. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 100 mg izosorbido mononitrato. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, hipromeliozė, montanglikolio vaškas, talkas, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas.

  Conpin 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Kreminio atspalvio, su vagele abiejose pusėse, 17,6 x 7 mm ovalinės, abipusiai išgaubtos tabletės. Tabletę galima padalinti į dvi lygias dalis. 10, 20, 28, 30, 50, 60, 100 pailginto atpalaidavimo tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!