• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • CONOXIA CONOXIA Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.KAS YRA CONOXIA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  CONOXIA yra deguonis, vartojamas inhaliacijoms. Jis yra bespalvis, bekvapis ir beskonis, tiekiamas dujų balionuose, kurie turi slėgio reguliatorių, leidžiantį sumažinti dujų slėgį. Dujų balione yra tik grynas deguonis.

  CONOXIA padidina deguonies kiekį kraujyje (padidėja įsotinimas deguonimi), dėl to daugiau deguonies nunešama į visus organizmo audinius. CONOXIA vartojamas: ūmiam arba lėtiniam deguonies nepakankamumui gydyti arba profilaktikai; kaip kitų vaistų propelentas inhaliacijoms (gydymui naudojant purkštuvą); kaip dujų srauto dalis nejautros , skausmo malšinimo ar intensyviosios terapijos metu; barokamerose siekiant sumažinti pažeidimo riziką, kurią sukelia Kesonų (dekompresijos) liga, dujų ar oro burbuliukai kraujagyslėse, ir gydant sunkų apsinuodijimą anglies monoksidu bei gangreną; ūminio klasterinio (sutelkto) galvos skausmo priepuoliui gydyti.

  2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CONOXIA

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jei sergate lėtine plaučių liga, pavyzdžiui astma arba lėtine obstrukcine plaučių liga (LOPL) privalote informuoti gydytoją.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate kitų vaistų, galinčių sukelti pašalinį poveikį plaučiams, tokių kaip bleomicinas ( vaistas nuo vėžio), gydymas deguonimi gali dar labiau sustiprinti jų pašalinį poveikį plaučiams.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo ir žindymo laikotarpiais CONOXIA vartoti galima.

  3.KAIP VARTOTI CONOXIA

  Jei gydytojas jums asmeniškai paskyrė CONOXIA, nekeiskite dozės, pirmiau nepasitarę su gydytoju. CONOXIA naudojamos inhaliacijai. Gydant ūminį deguonies nepakankamumą ar siekiant jo išvengti, įprasta dozė suaugusiems žmonėms yra 3–4 litrai per minutę, naudojant šakotą nosies kateterį arba 5–15 litrų per minutę naudojant kaukę. Dėl dozavimo kitais atvejais pasitarkite su gydytoju. CONOXIA paprastai kvėpuojamas per šakotą nosies kateterį arba kaukę. Jūs kvėpuojate pats/pati, t. y. „spontaniškai“, arba jums įkvėpti padeda respiratorius/ventiliatorius.

  Atidžiai perskaitykite kvėpavimo įrangos naudojimo nurodymus- informaciją pacientui!

  Pavartojus per didelę CONOXIA dozę Pažeidžiamiems pacientams per didelė CONOXIA dozė gali sutrikdyti kvėpavimo funkciją, o išskirtiniais atvejais gali sukelti anglies dioksido sąlygotą anesteziją / sąmonės praradimą. Ilgalaikis CONOXIA vartojimas didelėmis dozėmis gali sukelti skausmą, sausą kosulį ar net dusulį. Jeigu atsiranda minėtų perdozavimo požymių, būtinai kreipkitės į gydytoją, ligoninę ar Apsinuodijimų Informacijos Centrą (tel. 112).

  Saugos nurodymai CONOXIA skirtas tik gydymui. Balioną prijunkite tik prie tokios jungties, kuris skirta medicininiam deguoniui. Deguonis (talpykla ir balionas) turi būti naudojamas tik gerai vėdinamose patalpose. Dujų balionų negali veikti stiprus karštis. Patalpose, kuriose naudojamas CONOXIA, negalima rūkyti ar naudoti atvirą liepsną, nes dėl to padidėja gaisro pavojus. Gydymo CONOXIA metu nejunkite skrudintuvų, plaukų džiovintuvų ar panašių elektros prietaisų. Niekada nedėkite deguonies kaukės ar šakoto nosies kateterio tiesiai ant audeklo, kol dar tęsiamas gydymas – deguonimi įsotintas audeklas yra labai degus. Jei taip atsitiktų, kruopščiai išvėdinkite audeklą. Išjunkite įrangą, kai jos nenaudojate. Kilus gaisrui įrangą išjunkite. Atsiradus gaisro pavojui dujų balionus būtina perkelti į saugią vietą. Stringančių sraigtų sriegiams sutepti niekuomet nenaudokite tepalo, alyvos ar panašių medžiagų. Sąlytis su aukšto slėgio CONOXIA kelia savaiminio užsidegimo pavojų. Slėgio reguliatorių reikia atidaryti iš lėto ir atsargiai. Veiksmus atlikite atidžiai. Pasirūpinkite, kad dujų balionas nenukristų ar nebūtų sutrenktas. Pasirūpinkite, kad balionas būtų švarus ir sausas. Balionai turi būti laikomi ir gabenami uždarius vožtuvus, o naudojimo vietoje – uždėjus apsauginį gaubtelį ir dangtelį.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  CONOXIA kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms..

  Jeigu pasireiškė stiprus šalutinis poveikis arba jeigu pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Ambulatorinis gydymas: CONOXIA, tiekiamas per šakotą nosies kateterį, gali džiovinti nosies ir burnos gleivines, kadangi dujos yra sausos. Taip pat perskaitykite skyrelį „Pavartojus per didelę CONOXIA dozę‘“

  Gydymas ligoninėje: Šalutinis poveikis paprastai pasireiškia vartojant didelę koncentraciją (daugiau kaip 70%) ir po ilgalaikio gydymo (bent 6–12 valandų):

  sukritusios plaučių alveolės. su kvėpavimu susijęs skausmas ir sausas kosulys, ūminis kvėpavimo nepakankamumas (ŪRDS).

  Labai retai galimas toks šalutinis poveikis: Anemija, neigiamas poveikis plaučiams, širdžiai, inkstams ir kepenims.

  Manoma, kas naujagimiams gydymas didesnės nei 40% koncentracijos deguonimi sukelia tinklainės pažeidimą, galintį pabloginti regėjimą

  Gydymo aukšto slėgio kamerose (hiperbarinės deguonies terapijos) šalutinis poveikis: Ausies būgnelio plyšimas, prienosinių ančių skausmas, praeinantis raumenų skausmas ir poveikis centrinei nervų sistemai, pasireiškiantis pykinimu, galvos svaiguliu, susijaudinimu ar sumišimu, raumenų trūkčiojimu, sąmonės praradimu ir epilepsijos priepuoliais. Poveikis centrinei nervų sistemai gali atsirasti, jei gydant aukšto spaudimo kameroje ilgiau nei keletą valandų spaudimo perteklius sudaro daugiau nei 2 atmosferas. Esant aukštesniam spaudimui simptomai gali atsirasti anksčiau.

  5. KAIP LAIKYTI CONOXIA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti balioną gerai vėdinamoje vietoje, kur jo neveiktų stiprus karštis. Pasirūpinkite, kad balionas būtų švarus ir sausas. Pasirūpinkite, kad dujų balionas nenukristų ar nebūtų sutrenktas. Laikyti atokiau nuo degių medžiagų.

  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus CONOXIA vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  6. KITA INFORMACIJA

  CONOXIA sudėtis

  Veiklioji medžiaga – 100 % deguonis (cheminis simbolis O2). Pagalbinių medžiagų sudėtyje nėra.

  CONOXIA išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Dujų baliono viršutinis kraštas paženklintas baltais dažais (deguonis). Dujų baliono korpusas yra baltos spalvos (medicininės dujos).

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!