• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Cololyt Cololyt Vaistai →   Pagrindinis →  

  Cololyt granulės geriamajam tirpalui

  Kas yra Cololyt ir kada jis vartojamas? Cololyt yra granulės tirpalui paruošti (jo išgėrus, ištuštėja storosios žarnos). Preparatas vartojamas vietoj klizmos ir laisvinamųjų vaistų. Tirpalas sukelia viduriavimą, greitai ir gerai išvalo žarnas. Gydytojo nurodymu Cololyt vartojamas žarnynui išvalyti prieš diagnostikos tyrimus, rentgenografiją, operacijas.

  Kada Cololyt negalima vartoti? Cololyt nevartotinas, jei yra arba įtariama, kad yra žarnų nepraeinamumas, jei padidėjęs storųjų žarnų pralaidumas. Vaisto negalima vartoti vaikams, jaunesniems negu 5 metų ir (arba) sveriantiems mažiau kaip 20 kilogramų.

  Kada būtinas atsargumas? Ypatingas atsargumas būtinas, jei ligonis turi polinkį į rijimo sutrikimą. Vaisto poveikis vaikams neištirtas. Jeigu sergate kitomis ligomis, esate alergiškas arba vartojate kitų vaistų (tarp jų ir įsigytų savo nuožiūra!), informuokite savo gydytoją arba vaistininką!

  Ar galima Cololyt vartoti nėštumo metu ir maitinant krūtimi? Jeigu esate nėščia, norite pastoti ar maitinate krūtimi, Cololyt galite vartoti, tik prieš tai būtinai pasitarusi su gydytoju.

  Kaip šį vaistą vartoti? Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, Cololyt gerkite porcijomis po 200 – 300 ml kas 10 minučių. Rengiantis žarnų tyrimui iš viso reikia išgerti apie 3 litrus Cololyt tirpalo. Visą jį galima išgerti tyrimo išvakarėse arba 1 litrą išgerti išvakarėse, o 2 litrus - ryte, prieš tyrimą. Geriausia gerti šaltą tirpalą. Po to iki tyrimo pradžios nieko negalima gerti ir valgyti. Savo nuožiūra nekeiskite nurodytos preparato dozės. Jeigu galvojate, kad medikamentas veikia per silpnai arba per stipriai, pakalbėkite su savo gydytoju arba vaistininku. Tirpalo ruošimas Maišelio turinį reikia suberti į litrinį butelį ir iki pusės pripilti vandens. Stipriai purtyti, kol viskas ištirps, po to butelį pripilti vandens. Į tirpalą galima pridėti mažai druskų turinčių ir becukrių aromatinių medžiagų arba citrinų sulčių.

  Koks nepageidaujamas Cololyt poveikis? Dažniausiai pasireiškia pykinimas ir vidurių pūtimas, rečiau - vėmimas ir uždegimas išangės srityje. Šis poveikis yra trumpalaikis ir greitai išnyksta.

  Į ką dar atkreipti dėmesį? Cololyt galima vartoti tik iki datos, nurodytos ant maišelio šalia užrašo “EXP”. Vartoti paruoštą tirpalą šaldytuve galima laikyti savaitę. Kaip ir visus vaistus, Cololyt reikia laikyti vaikams neprieinamoje vietoje. Išsamesnių žinių apie šį vaistą gali suteikti Jūsų gydytojas arba vaistininkas, nes jie turi išsamios informacijos specialistui.

  Kokia šio preparato sudėtis? Vienoje Cololyt granulių porcijoje 1 litrui tirpalo paruošti yra 5,68 g natrio sulfato, 1,46 g natrio chlorido, 0,745 g kalio chlorido, 1,68 g natrio vandenilio karbonato ir 59 g makrogolio - 4000.

  Kur įsigyti Cololyt? Kokia jo pakuotė? Cololyt galima įsigyti vaistinėje, pateikus gydytojo receptą. Dėžutėje yra 3 granulių maišeliai, kiekvienas 1 litrui tirpalo paruošti.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!