• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Coldistan nosies tepalas Coldistan nosies tepalas Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA COLDISTAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS Coldistan tepalo sudėtyje yra kraujagysles sutraukiančios medžiagos, kuri mažina nosies gleivinės paburkimą ir slopina sekreciją, bei antihistamininio poveikio medžiagos, slopinančios alerginę reakciją. Sudedamosios tepalo dalys šalavijų eterinis aliejus ir pantenolis malšina uždegimą. Tepalo poveikis prasideda po kelių minučių ir trunka 4 – 6 valandas.

  Coldistan nosies tepalas vartojamas simptominiam alerginiam nosies ir gerklės gleivinės paburkimui, nosies priedinių ančių uždegimui ar šienligei gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT COLDAN

  Kadangi gydytojas arba vaistininkas privalo atidžiai nustatyti, ar nėra priežasčių, dėl kurių negalima būtų rekomenduoti vartoti Coldistan nosies tepalo, būtina išsamiai papasakoti apie visas persirgtas bei apie tas ligas, kuriomis sergama šiuo metu. Be to, reikia pasakyti, jei sergama alergija arba yra organizmo būklė, kuri gali būti svarbi.

  Coldistan vartoti draudžiama Toliau išvardytos ligos arba būklės, kurių metu vaisto vartoti draudžiama arba vartoti galima tik atidžiai prižiūrint gydytojui. - Padidėjęs organizmo jautrumas bet kuriai sudedamajai Coldistan nosies tepalo medžiagai - Nosies gleivinės sausmė. - Uždaro kampo glaukoma. - Epilepsija arba sunki astma. - Ligonis yra po hipofizės operacijos arba po operacijos, atliktos pro nosį ar burną. - Jei kraujo spaudimas didelis, sergama širdies liga, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, sutrikusi galūnių kraujotaka, yra kraujagyslių okliuzija, kraujagyslių sienelės išsiplėtusios, pasireiškė arterijų sklerozė, tepalo vartoti nepatariama, nes gali susitraukti kraujagyslės. - Tiems pacientams, kurie stipriau reaguoja (pvz., pasireiškia nemiga, svaigsta galva) į kraujagysles sutraukiančių vaistų poveikį, Coldistan reikia vartoti atsargiai. - Jaunesniems kaip 6 metų vaikams Coldistan nosies tepalo vartoti negalima. - Nepertraukiamai medikamento vartoti nepatariama.

  Jei skydliaukės funkcija suaktyvėjusi, yra antinksčių šerdinės dalies auglys (feochromocitoma) arba padidėjusi prostata, medikamento reikia vartoti mažomis dozėmis ir atsargiai.

  Specialios atsargumo priemonės - Jei Coldistan vartojimo metu atsirado šalutinis poveikis arba pacientė pastojo, būtina nedelsiant pasakyti gydytojui. - Jei ligos simptomai tęsiasi arba liga sunkėja, būtina kreiptis į gydytoją. - Reikia laikytis dozavimo instrukcijos. - Šiuo medikamentu gydytojo arba vaistininko skyrimu gydoma tam tikra liga, todėl kitiems žmonėms be gydytojo ar vaistininko leidimo Coldistan tepalo duoti negalima net tuo atveju, jei ligos simptomai yra tokie patys. - Dažnai ir ilgai vartojant Coldistan nosies tepalo, gali pasireikšti priešingas poveikis, t.y. atsinaujinti gleivinės uždegimas. - Vaisto ilgiau kaip 10 dienų vartoti negalima. Pakartotinai jo vartoti galima praėjus mažiausiai 10 dienų po vartojimo nutraukimo. Jei medikamento pakartotinai pradedama vartoti per anksti, gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis CNS bei širdies ir kraujagyslių sistemai. - Vaisto pakartotinai pradėjus vartoti per anksti, jo perdozavus ar nurijus, gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis, įskaitant poveikį nervų bei širdies ir kraujagyslių sistemai. - Reikia stengtis, kad vaisto nepatektų į akis, jo nuryti negalima.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Ar Coldistan nosies tepalo vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu saugu, nežinoma, nes tyrimų duomenų nepakanka, todėl šiuo laikotarpiu medikamento vartoti negalima. Difenhidraminas gali prasiskverbti per placentą ir patekti į motinos pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Difenhidraminas sukelia raminamąjį poveikį, todėl atsargiai jo turi vartoti vairuotojai ir žmonės, dirbantys su mechanizmais.

  Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tuo pačiu metu vartojami keli preparatai gali daryti įtaką vienas kito poveikiui, todėl gydomasis arba šalutinis poveikis gali stiprėti arba mažėti. Vadinasi, jei vartojama ir kitokių vaistų, būtina pasakyti gydytojui ar vaistininkui, kuris spręs, ar jų galima vartoti toliau, ar nereikia mažinti Coldistan ar kitų medikamentų dozės. Kad nepasireikštų labai didelis poveikis kraujospūdžiui, Coldistan nosies tepalo vartoti kartu su vaistais nuo depresijos (MAO inhibitoriais arba tricikliais antidepresantais) negalima. Prieš pradedant vartoti Coldistan nosies tepalo, MAO inhibitorių arba triciklių antidepresantų vartojimą reikėtų nutraukti. Apie tai, kaip šių medikamentų vartoti, gali spręsti tik gydytojas. Be to, vartojant Coldistan tepalo kartu su vaistais nuo padidėjusio kraujo spaudimo (alfa receptorių arba beta receptorių blokatoriais), galima jų sąveika.

  3. KAIP VARTOTI COLDAN

  Reikia gerai iššnypšti nosį ir giliai į abi nosies angas įkišti tepalo. Paspaudus abi nosies puses arba kelis kartus pro ją įtraukus oro, tepalas pasiskirsto nosies gleivinėje. Vaikams patartina naudoti medvilninį tamponą. Jei nenurodyta kitaip, būtina laikytis dozavimo instrukcijos. 3 – 5 kartus per dieną į abi nosies landas įkišti po 0,5 – 1 cm ilgio tepalo juostelę.

  Į vyresnių kaip 6 metų vaikų abi nosies landas 2 – 3 kartus per dieną reikia įkišti po 0,3 – 0,5 cm ilgio tepalo juostelę.

  Jaunesnių kaip 6 metų vaikų preparatu gydyti negalima.

  Tarp vaisto vartojimo turi būti ne mažesnė kaip 3 valandų pertrauka.

  Coldistan nosies tepalo ilgiau kaip 10 dienų vartoti draudžiama. Jei norima pradėti gydymą iš naujo, po paskutinio vaisto vartojimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 dienų.

  Nepertraukiamai vartoti medikamento nepatariama. Vartojant ilgai ir nepertraukiamai, gali atsirasti pripratimas.

  Pavartojus per didelę Coldistan dozę Jei lašų pavartojama per daug, per dažnai arba atsitiktinai nuryjama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jis spręs, ką daryti. Pamiršus pavartoti Coldistan Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau preparato būtina vartoti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Coldistan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Apskritai Coldistan nosies tepalas toleruojamas gerai. Įkišus jo į nosį, gali pasireikšti trumpas deginimas. Praėjus maždaug 6 valandoms po pavartojimo, nosyje trumpai pasireiškia kraujotakos padidėjimas, kuris daro poveikį normaliai nosies virpamojo epitelio funkcijai.

  Kadangi vartojamos mažos dozės ir kraujagyslės susitraukia vaisto tepimo vietoje, bendrieji simptomai, pvz., palpitacija, galvos svaigimas, kraujospūdžio padidėjimas ir nuovargis, pasireiškia retai.

  Retai atsiranda pykinimas ir galvos skausmas.

  Jei didelė dozė vartojama dažnai, slopinama centrinė nervų sistema.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. COLDISTAN laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25  C temperatūroje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!