• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Coldargan nosies purškalas Coldargan nosies purškalas Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA COLDARGAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Pakuotėje yra buteliukas su pipete ir užsukamu dangteliu arba buteliukas su purkštuvu. Buteliuke yra 10 ml tirpalo.

  Coldargan tirpalo sudėtyje yra kraujagysles sutraukiančios medžiagos efedrino, kuris mažina gleivinės paburkimą ir slopina sekreciją. Kitos sudedamosios medžiagos sukelia dezinfekuojamąjį ir sutraukiamąjį poveikį. Preparato pavartojus, poveikis prasideda po kelių minučių ir trunka 4 – 6 valandas.

  Nosies ir gerklės ligos Coldargan tirpalu gydomas ūminis ir lėtinis gleivinės uždegimas, bakterijų sukeltas rinitas ir gleivinės uždegimas, pūlinis nosies gleivinės uždegimas. Šioms ligoms sunkėjant, gali pasireikšti ūminis ir lėtinis ryklės uždegimas, ūminis ir lėtinis pūlinis sinusitas, ūminis ir lėtinis tonzilitas, nosies priedinių ančių uždegimas, apimantis gerklų sritį, stomatitas, nosiaryklės uždegimas, laringitas (pastaruoju atveju vartojamas vien Coldargan tirpalas arba jo ir alyvų aliejaus mišinys).

  Dantų ligos Jei pasireiškia gingivitas, preparatu dezinfekuojama gleivinė.

  Kitos ligos Atskiestu vaistu, pvz., 0,5  Coldargan tirpalu, gydomos šlapimo takų bei skrandžio ir žarnų ligos.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT COLDARGAN

  Kadangi gydytojas arba vaistininkas privalo atidžiai nustatyti, ar nėra kokių nors priežasčių, dėl kurių vartoti Coldargan tirpalo nerekomenduotina, būtina išsamiai papasakoti apie visas persirgtas bei apie tas ligas, kuriomis sergama. Be to, jį reikia informuoti, jei pacientas yra alergiškas arba yra organizmo būklė, kuri gali būti svarbi.

  Coldargan vartoti draudžiama Toliau išvardytos ligos arba būklės, kurių metu vaisto vartoti draudžiama arba jo vartoti galima tik atidžiai prižiūrint gydytojui. - Padidėjęs organizmo jautrumas bet kuriai sudedamajai Coldargan tirpalo medžiagai (žr. 2 skyrių “Kokybinė ir kiekybinė sudėtis”). - Sergama sausuoju nosies gleivinės uždegimu. - Pacientas yra po hipofizės operacijos arba kitokios operacijos, atliktos pro nosį ar burną. - Jaunesniems kaip 6 metų vaikams Coldargan tirpalo vartoti draudžiama. - Nėštumo ir žindymo laikotarpis.

  Kadangi gali susitraukti kraujagyslės, toliau išvardytais atvejais Coldargan galima vartoti atsargiai ir tik mažomis dozėmis. - Kraujo spaudimas didelis, sergama širdies liga, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, sutrikusi galūnių kraujotaka, yra kraujagyslių okliuzija, jų sienelės išsiplėtusios, yra arterijų sklerozė. - Skydliaukės funkcija suaktyvėjusi, yra antinksčių šerdinės dalies auglys (feochromocitoma). Tiems pacientams, kuriems kraujagysles sutraukiantys medikamentai sukelia stipresnį poveikį (pvz., pasireiškia nemiga, svaigsta galva), vaisto reikia vartoti atsargiai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia - Jei atsiranda šalutinis poveikis arba pacientė pastoja, būtina nedelsiant pasakyti gydytojui. - Šiuo preparatu gydytojo arba vaistininko skyrimu gydoma tam tikra liga. Kitiems žmonėms be jų leidimo medikamento duoti negalima net ir tuo atveju, jei ligos simptomai yra tokie patys. - Jei ligos simptomai neišnyksta arba liga sunkėja, būtina kreiptis į gydytoją. - Dažnai ir ilgai vartojant Coldargan tirpalo, gali pasireikšti priešingas poveikis, t.y. atsinaujinti gleivinės paburkimas. - Ilgiau kaip 10 dienų Coldargan tirpalo vartoti draudžiama. Jei reikia gydymą kartoti, po paskutinio gydymo kurso turi būti ne trumpesnė kaip 10 dienų pertrauka. Jei vaisto vartojimas atnaujinamas per anksti, gali pasireikšti priešingas poveikis, t.y. atsinaujinti gleivinės paburkimas. - Būtina laikytis dozavimo instrukcijos. - Jei vaisto pakartotinai pradedama vartoti per anksti, jo perdozuojama arba nuryjama, gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis, įskaitant poveikį CNS bei širdies ir kraujagyslių sistemai. - Coldargan tirpalo purkšti į akis draudžiama. - Vaisto pavartojus, būtina gerai užsukti buteliuko dangtelį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant Coldargan būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ar preparato vartoti nėščioms ir žindamoms moterims saugu, nežinoma, nes tokių tyrimų neatlikta, todėl šiuo laikotarpiu medikamento vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Simpatikomimetinio poveikio medžiagos, pvz., efedrinas, ypač vartojamas ilgai, gali sukelti CNS sujaudinimą, todėl mažėja gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Tuo pačiu metu vartojami keli vaistai gali daryti įtaką vienas kito poveikiui, todėl gydomasis arba šalutinis poveikis gali stiprėti arba mažėti. Vadinasi, jei vartojama ir kitokių vaistų, būtina pasakyti gydytojui, kuris spręs, ar jų galima vartoti toliau, ar nereikia mažinti Coldargan ar kitų medikamentų dozės.

  Kad nepasireikštų hiprtenzinė krizė, Coldargan tirpalo vartoti kartu su vaistais nuo depresijos (MAO inhibitoriais arba tricikliais antidepresantais) negalima. Prieš pradedant vartoti Coldargan tirpalo, MAO inhibitorių arba triciklių antidepresantų vartojimą reikia nutraukti. Be to, vartojant Coldargan tirpalo kartu su vaistais nuo padidėjusio kraujo spaudimo (alfa receptorių arba beta receptorių blokatoriais), galima jų sąveika. Apie tai, kaip šių medikamentų vartoti, gali spręsti tik gydytojas.

  Coldargan tirpalo poveikis gali mažėti, jei jo vartojama kartu su vaistais nuo padidėjusio kraujo spaudimo: rezerpinu, guanetidinu arba metildopa.

  Kartu su Coldargan tirpalu lokalaus poveikio antibiotikų vartoti nepatariama.

  3. KAIP VARTOTI COLDARGAN

  Coldargan visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

  Dozavimas ir vartojimo būdas Coldargan nosies lašai, tirpalas Pirmiausia reikia gerai iššnypšti nosį, po to atlošti galvą ir pipete įlašinti lašų į abi nosies landas. Kad tirpalas pasiskirstytų gleivinėje, reikia arba kelis kartus pro nosį įtraukti oro, arba paspausti abi nosies puses. Kad į likusį buteliuke tirpalą nepatektų mikroorganizmų, po vartojimo pipetę reikia išplauti karštame vandenyje. Coldargan tirpalo patenka ant burnos gleivinės ją skalaujant, plaunant, tepant arba vaisto purškiant.

  Coldargan nosies purškalas, tirpalas Pirmiausia reikia gerai iššnypšti nosį, po to nuimti nuo purkštuvo apsauginį dangtelį, įkišti purkštuvo galą į vieną nosies landą ir į ją vieną kartą įpurkšti, po to į kitą. Prieš procedūrą būtina patikrinti ar veikia purkštuvo mechanizmas, todėl jį reikia paspausti kelis kartus ir išpurkšti tirpalo į orą. Tada purkštuvas būna paruoštas naudoti. Reikia stengtis neužpurkšti ant drabužių, nes atsiranda rudų dėmių, kurias sunku išvalyti. Be to, rekomenduojama nosį šnypšti į popierines nosinaites, nes ant medžiaginių nosinių lieka rudų dėmių.

  Dozavimas Jei nenurodyta kitaip, būtina laikytis dozavimo instrukcijos.

  Coldargan nosies lašai, tirpalas 2 – 4 kartus per dieną į abi nosies landas reikia įlašinti po 4 – 5 lašus preparato.

  Coldargan nosies purškalas, tirpalas 2 – 4 kartus per dieną į abi nosies landas vaisto reikia įpurkšti po vieną kartą.

  Jaunesniems kaip 6 metų vaikams preparato vartoti negalima.

  Tarp preparato vartojimo reikia daryti ne mažesnę kaip 3 valandų pertrauką. Coldargan tirpalo ilgiau kaip 10 dienų vartoti draudžiama. Jei norima pradėti gydymą iš naujo, po paskutinio vaisto vartojimo turi praeiti ne mažiau kaip 10 dienų.

  Tirpalo vartoti nepertraukiamai negalima. Vaistinio preparato vartojant nuolatos, poveikis gali silpnėti.

  Pavartojus per didelę Coldargan dozę Jei vaisto pavartojama per daug, per dažnai arba jo nuryjama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jis spręs, ką daryti.

  Pamiršus pavartoti Coldargan Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau preparato būtina vartoti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Coldargan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Jo atsiradimo dažnumas ir stiprumas pasireiškia skirtingai. Coldargan tirpalas toleruojamas gerai. Patekus preparato ant gleivinės, galimas trumpas deginimas. Pacientams, kurių organizmo jautrumas padidėjęs, Coldargan gali sukelti odos dirginimą. Palpitacija, kraujo spaudimo padidėjimas ir galvos svaigimas dažniausiai staiga atsiranda tik tiems pacientams, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Retais atvejais atsiranda CNS sujaudinimo simptomų: neramumas ir miego sutrikimas. Ligoniams, sergantiems prostatos hipertrofija, gali trumpai susilaikyti šlapimas. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. COLDARGAN laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25  C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Pirmą kartą atidarius buteliuką, tirpalo tinkamumo laikas - 6 mėnesiai.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!