• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Co-Diovan Co-Diovan Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CO-DIOVAN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Poveikis

  Co-Diovan sudėtyje yra angiotenzinui II jautrių receptorių blokatoriaus ir diuretiko. Jie padeda reguliuoti kraujospūdį. Angiotenzinas II yra organizmo medžiaga, kuri sutraukdama kraujagysles, didina kraujospūdį. Valsartanas blokuoja jos poveikį, todėl kraujagyslės plečiasi, mažėja kraujospūdis. Diuretikas, didindamas diurezę, mažina druskų ir vandens kiekį organizme. Ilgiau vartojamas jis padeda mažinti ir reguliuoti kraujospūdį.

  Šiuo vaistu gydomi ligoniai, kurių arterinis kraujospūdis didelis. Jam padidėjus, pasunkėja širdies ir kraujagyslių veikla. Jeigu tokia būklė ilgalaikė, gali atsirasti smegenų, širdies arba inkstų kraujagyslių pažeidimas, todėl gali ištikti insultas, prasidėti širdies arba inkstų funkcijos nepakankamumas. Be to, dėl didelio kraujospūdžio didėja širdies priepuolių rizika. Kraujospūdį sunormalinus, minėtų komplikacijų galimybė mažėja.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CO-DIOVAN

  Co-Diovan galima vartoti tik po to, kai ligonį ištiria gydytojas, kadangi šis medikamentas tinka ne visiems žmonėms.

  Co-Diovan vartoti draudžiama, jeigu:

   yra buvusi neįprastinė arba alerginė reakcija valsartanui, hidrochlortiazidui, sulfamidams arba bet kuriai kitai sudedamajai Co-Diovan tablečių daliai (abejojant reikia pasiklausti gydytojo arba vaistininko);  sergama sunkia kepenų liga;  organizme per mažas natrio arba kalio kiekis, per didelė kalcio koncentracija kraujo plazmoje;  sergama podagra;  moteris nėščia.

  Specialių atsargumo priemonių reikia, jeigu:

   sergama kepenų arba inkstų liga;  yra cukrinis diabetas;  yra simptomų, kurie gali būti raudonosios vilkligės požymis, t. y. karščiavimas, išbėrimas, sąnarių skausmas;  organizme per mažas kalio kiekis;  kraujyje didelė cholesterolio koncentracija;  vemiama, viduriuojama arba vartojama didelė diuretikų dozė; moteris krūtimi maitina kūdikį. Be to, gydytojui reikia pasakyti, jeigu vartojama kitokių vaistų.

  Kitų vaistų vartojimas

  Norint kartu su Co-Diovan vartoti kitokių medikamentų, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką, kadangi gali reikėti arba keisti vieno iš jų dozę, arba nutraukti vartojimą. Taip reikia elgtis, norint vartoti medikamentų, ir įsigytų ir su receptu, ir be jo, ypač:  kraujospūdį mažinančių preparatų;  kalį organizme sulaikančių vaistų, kalio pakaitalų arba druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio;  ličio (vaisto nuo psichikos ligų);  skausmą ir uždegimą slopinančių vaistų, ypač nesteroidinių preparatų nuo uždegimo;  kortizono grupės preparatų, steroidų;  digoksino (vaisto nuo širdies ligų);  insulino arba geriamųjų preparatų nuo cukrinio diabeto;  cholestiramino ir cholestipolio (polimerų, vartojamų padidėjusiam riebalų kiekiui kraujyje mažinti);  vitamino D, kalcio druskų. Vartojant Co-Diovan, alkoholio gerti negalima, kadangi gali stipriau kristi kraujospūdis ir (arba) padidėti galvos svaigimo ir alpimo galimybė.

  Nėštumas

  Nėštumo laikotarpiu Co-Diovan vartoti negalima, kadangi tokio poveikio preparatai, gali daryti labai žalingą poveikį vaisiui. Vadinasi, jeigu šio preparato vartojanti moteris pastoja arba planuoja pastoti, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją.

  Žindymo laikotarpis

  Žindyvėms Co-Diovan vartoti nepatariama. Vaisto sudėtyje esantis diuretikas gali mažinti pieno išskyrimą. Jeigu moteris krūtimi maitina kūdikį, reikia apie tai pasakyti gydytojui prieš Co-Diovan vartojimą.

  Ar galima vaisto vartoti senyviems žmonėms

  Senyviems žmonėms Co-Diovan vartoti galima. Tokių pacientų gydymo šiuo medikamentu patirtis yra didelė, kadangi jo sudėtyje yra diuretiko.

  Ar galima Co-Diovan gydyti vaikus

  Vaikai šiuo medikamentu negydyti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Co-Diovan, kaip ir kiti padidėjusį kraujospūdį mažinantys preparatai, gali sukelti galvos svaigimą, trikdyti gebėjimą susikaupti, todėl jo vartojantiems žmonėms vairuoti, valdyti mechanizmus bei dirbti kitokį darbą, reikalaujantį susikaupimo, galima tik tuo atveju, jei minėtas poveikis nepasireiškia.

  3. KAIP VARTOTI CO-DIOVAN

  Simptomų, atsirandančių dėl kraujospūdžio padidėjimo, ligoniai dažnai nepastebi, todėl daugumos jų bendroji savijauta būna beveik normali. Vadinasi, gydymo metu labai svarbu, net jaučiantis gerai, lankytis pas gydytoją ir vartoti Co-Diovan taip, kaip jo nurodyta.

  Dozavimas

  Įprastinė Co-Diovan dienos dozė yra viena tabletė. Be gydytojo leidimo negalima nei dozės keisti, nei vaisto vartojimo nutraukti. Co-Diovan galima gerti valgio metu arba nevalgius. Tabletė nuryjama užsigeriant stikline vandens.

  Pamiršus pavartoti Co-Diovan

  Co-Diovan patartina vartoti tuo pačiu dienos metu, geriau ryte. Jeigu reikiamu laiku tabletė neišgeriama, ją reikia gerti tuoj pat, kai tik prisimenama, tačiau jeigu yra beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, užmirštosios tabletės gerti nereikia, o kitą dozę reikia vartoti įprastine tvarka. Dvigubos dozės gerti negalima.

  Pavartojus per didelę Co-Diovan dozę

  Jeigu Co-Diovan vartojant pradeda labai svaigti galva, alpstama, sutrinka širdies ritmas, atsiranda neįprastas nuovargis, silpnumas ar raumenų mėšlungis, būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją.

  Atsargumo priemonės

  Co-Diovan vartojant, reikia reguliariai lankytis pas gydytoją, kad jis galėtų nustatyti, ar vaisto poveikis tinkamas. Gydytojo nurodymu tam tikrais laikotarpiais gali reikėti nustatyti kalio ar kitų elektrolitų kiekį organizme, ypač senyviems žmonėms ir ligoniams, sergantiems kai kuriomis širdies, kepenų ar inkstų ligomis arba vartojantiems kalio pakaitalų.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Vartojant Co-Diovan, kaip ir kitokių vaistų, galimas ir nepageidaujamas poveikis. Kai kurie jo simptomai gali būti tokie pat kaip ligos, o kiti  visai nesusiję su vaisto poveikiu. Vaisto vartojimą nutraukus, dauguma nepageidaujamo poveikio simptomų išnyksta.

  Jeigu atsiranda toliau aprašytas poveikis, būtina kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją. Retai pasireiškiantis poveikis. Gerklės skausmas, karščiavimas arba šaltkrėtis (kraujo pokyčių požymis), gelta (pagelsta akys ar oda), rankų, kojų ar lūpų tirpimas ir dilgčiojimas, neįprastas kraujavimas arba mėlynių atsiradimas (trombocitopenijos požymis), regos sutrikimas (daiktai matomi lyg per miglą), aritmija. Labai retai pasireiškiantis poveikis. Pilvo skausmas, pasireiškiantis kartu su pykinimu, vėmimas ar karščiavimas (pankreatito požymis), neskausmingas arba skausmingas kraujagyslių uždegimas (nekrozuojančio vaskulito požymis), pūslinis išbėrimas, kvėpavimo pasunkėjimas (pneumonito ir plaučių edemos požymis).

  Jeigu toliau išvardyti simptomai nepraeina arba pradeda varginti, reikia kreiptis į gydytoją. Dažnai atsirandantis poveikis. Galvos skausmas, svaigimas ar apsvaigimas, atsirandantis atsistojus iš gulimos arba sėdimos padėties, skrandžio funkcijos sutrikimas, neįprastas nuovargis ar silpnumas (gali būti kalio trūkumo organizme požymis), apetito stoka, odos išbėrimas arba niežulys, odos jautrumo saulės šviesai padidėjimas, erekcijos sutrikimas, lytinio potraukio susilpnėjimas. Rečiau pasireiškiantis poveikis. Vėmimas, pykinimas, viduriavimas, nugaros, sąnarių ar skrandžio skausmas, vidurių užkietėjimas, simptomai, panašūs į peršalimo arba gripo, sausas kosulys, galvos sukimasis, išbėrimas, miego sutrikimas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas poveikis, reikia kreiptis į gydytoją.

  5. CO-DIOVAN LAIKYMO SĄLYGOS

  Tinkamumo laikas. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Laikymo sąlygos. Co-Diovan laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje, sausoje vietoje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!